• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy

RODO W SP3

Piątek 20.05.2022

liczba odwiedzin: 1112653
  • Pod takim hasłem przebiegała powtórka przed egzaminem, której bohaterami byli ósmoklasiści. Zgodnie z hasłem ,,Bawiąc uczyć”, trochę w konwencji zabawy, przechodzili kolejne ,,misje”, by powtórzyć i utrwalić wiadomości z języka polskiego. Rozpoznawanie bohaterów literackich, elementów graficznych znajdujących się na okładkach zaprojektowanych przez uczniów, budowanie argumentów, czy przyporządkowywanie atrybutów do danej lektury to misje, które z powodzeniem przebyli, uzyskując ,,certyfikat” potwierdzający wysoki stopień gotowości egzaminacyjnej. Zadania zostały przygotowane przez uczniów z siódmych klas i polonistów. Ważnym punktem spotkania w auli szkolnej było przypomnienie procedur i zasad zachowania na egzaminie ósmoklasisty. Wszak egzamin tuż - tuż! Trzymamy za naszych ósmoklasistów kciuki! (J.K, O.B)

• Gra odbędzie się 20 maja o godz.10.30, w dniu obchodzonego przez brodnickich chemików "Święta Pułku". Na profilu fb Hufca ZHP Brodnica ukaże się kod QR, który należy zeskanować przez aplikację Action Bound, aby rozpocząć grę. Aplikacja jest intuicyjna, zadania należy wykonywać po kolei. Całość zakończy się na przedzamczu, gdzie odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego. Tam również brodniccy chemicy częstować będą uczestników wydarzenia wojskową grochówką. Przed rozpoczęciem gry należy koniecznie zapoznać się z regulaminem. Koordynatorem gry jest dh. Marta Sosińska tel. 733-383-708, marta.sosinska@zhp.net.pl

• Najmłodsi Jagiellończycy uczyli się rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt oraz właściwego zachowania się wobec otaczającej nas natury. To były nie tylko słoneczne, ale aktywne 2 dni nauki połączone z zabawą.(tekst: L.K, fot: A.N-F)

• Klaudia Hoffmann (7b), Bartosz Górny (7a) oraz Aleksander Onych (8a)reprezentowało Jagiellonkę w Finałowym Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Wśród nagrodzonych uczestników znalazł się Aleksander Onych, otrzymując wyróżnienie w konkursie. Potyczkach z j. angielskiego, które odbyły się w I LO w Brodnicy rywalizowało ze sobą 8 szkół. Gratulujemy. (M.W)

• Uczniowie 4b już wiedzą dzięki odwiedzinom w gospodarstwie - Stajnia w Małym Leźnie. Nie zabrakło współpracy z przyrodą i wiadomości o ekologicznej żywności. Najważniejsze jednak było to, że przyroda w Stajni Leźno dała się pogłaskać i można ją było nakarmić. A to sprawiło wszystkim wiele radości. (L.K, E.F)

• W „37 Wojewódzkim Otwartym Turnieju Badmintona - Jabłonowo Pomorskie 2022", aktywnie uczestniczyli pracownicy, rodzice i przyjaciele Jagiellonki. Srebro w deblu (L.Kaczmarek, A. Gołaszewska), srebro indywidualnie 30+(A. Gołaszewska), brąz indywidualnie (J.Witkowski), 4 miejsce w mikst (L.Kaczmarek, J.Witkowski) i 5, 6 dla Krzysztofa Magdziaka, Łukasza Pesty i Tomasza Paszkie (zarówno indywidualnie, w deblu jak i mikst) przyczyniły się do zdobycia 3 MIEJSCA DRUŻYNOWO. Dziękujemy organizatorom turnieju: Stowarzyszenie „Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie” i wszystkim, ponad 60 uczestnikom tej niedzielnej zabawy, za niezapomniane emocje i zmagania, które obfitowały w wiele zwrotów akcji. (tekst: L.K, fot: L.K, J.W, Iga Czepkowska)

• Akcja sadzenia kwiatków w skrzynkach zakończona. Od dziś można podziwiać kolorowe pelargonie na boisku szkolnym. Każda klasa ma swoją 3 kwiatową doniczkę. Ach, to był dzień... wspólnie pokazaliśmy jak dbać nie tylko o swój rozwój, ale i piękno dookoła nas. (tekst:.L.K, fot: L.K, A.N-F, J.G, I.B, B.W, M.G, K.K, A.Sz., M.Z, D.M, E.F, M.T, A.S, K.T, J.W)

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8b Igor Malak został podwójnym finalistą z historii (opiekun: M.Pakulla) i matematyki (opiekun: B.Suchocka). GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
    ul. Wiejska 6