• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy

08-12 IV 2024

20-24 V 2024

liczba odwiedzin: 1489916
  • W takim sportowym duchu przystąpiło do turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" 5 drużyn Jagiellonki. Miło nam zakomunikować, że zawodnicy grający w kategorii U10 zajęli 2 i 3 miejsce w turnieju. Natomiast uczniowie do lat 12 ulegli tylko zwycięzcom turnieju. Nasi najmłodsi Jagiellończycy wygrali dwa mecze, a 1 przegrali co dało im 3 miejsce. Na każdej szyi naszego piłkarza zawisł medal. Gratulujemy(L.K, A.L-W)

• Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły wzięły udział w III POWIATOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i zdobyły: Wiktoria Boba (kl.7a) 3 miejsce, Hanna Wiącek (7b) wyróżnienie. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z testem gramatyczno-leksykalnym, wiedzą o kulturze Stanów Zjednoczonych oraz wypowiedzią ustną w j. angielskim. Gratulujemy! (M.W.)

• Pola Bogucka (1b) zwycięzcą w VII Międzyszkolnym Konkursie Czytania i Recytacji Wierszy Trudnych Brzmieniowo w kategorii klas 1, który odbył się w SP nr 4 w Brodnicy. Prawidłową artykulacją i dobrą dykcją oraz poprawnym odczytaniem wylosowanego krótkiego tekstu, również trudnego brzmieniowo bardzo dobrze poradzili sobie także: Alicja Smolińska (1c), Łucja Łobocka (2b), Julia Węgrzynowska (2c), Aleksander Natański (3b) i Mikołaj Witkowski (3c). Gratulacje dla wszystkich młodych Jagiellończyków. ( tekst:L.K, fot: S.F)

• Lot na Marsa z Jagiełłą? - czemu nie! Dla uczniów Trójki nie ma rzeczy niemożliwych, a ich kreatywność nie zna granic i wybiega daleko poza naszą galaktykę. Udowodnili to uczestnicy warsztatów filmowych zorganizowanych w Brodnickim Domu Kultury, którzy opanowali technikę tworzenia animacji na diaskopie i wykazali się umiejętnością świetnej pracy w zespole. Nie zabrakło nas także na warsztatach astronomiczno-dźwiękowych, w czasie których podsłuchiwaliśmy m.in. czarne dziury i pulsary. Ich dźwięki niezwykle wiarygodnie imitowaliśmy wraz członkami grupy VOICE OF THE COSMOS. To było wyjątkowe akustyczne przeżycie! (O.B)

• W dwudniowych warsztatach ekologicznych w Brodnickim Parku Krajobrazowym uczestniczyła klasa 3b. Pogoda nam dopisała. W bliskim kontakcie z naturą zdobyliśmy nową wiedzę i doświadczenia dotyczące flory i fauny naszego, pięknego regionu. Oczywiście nie zabrakło na wspólnym ognisku rodziców, dzięki którym odbył się nasz kolejny wypad do Gaju Grzmiący. Jak zawsze było miło i interesująco. (L.K, J.G)

• Wczoraj (15.04) odebraliśmy karmę zebraną przez uczniów Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy. Poza ogromną ilością karmy, otrzymaliśmy mnóstwo smaczków, zabawek dla psów i kotów, koce, kuwety oraz żwirki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki. Dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za wychowywanie dzieci w miłości do zwierząt. Cieszy nas, że dzieci i młodzież tak chętnie pomagają potrzebującym zwierzakom.

• Temat bezdomności u zwierząt był głównym tematem zajęć dla naszych najmłodszych Jagiellończyków, które prowadziły panie Klaudia Jabłońska i Anna Kwiatkowska. Poruszono również wątek zachowania wobec zwierząt oraz jak możemy im pomóc. Spotkanie w szkolnej auli było także okazją do zorganizowania zbiórki karmy oraz innych potrzebnych produktów dla kotów z domu tymczasowego, które prowadzi Pani Klaudia oraz Brodnickiego Schroniska ,,Reksio". (tekst: L.K, fot. M.Z, A. N-F)

• Swoje bramy dla najmłodszych mieszkańców Brodnicy otworzył 4. Brodnicki Pułk Chemiczny. W trakcie wizyty uczniowie oglądali m.in bojowe pojazdy wojskowe. Mieli również możliwość wejścia do niektórych z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Było też ,,strzelanie" i zakładanie maski przeciwchemicznej. Wizyta w brodnickiej jednostce dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych najmłodszych Jagiellończyków będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowej armii. (tekst:L.K, fot: B.S, K.T, K.A)

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
    ul. Wiejska 6