Nawigacja

 • ...

 • Dzisiejszy dzień to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej...

  Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Warto pamiętać, że sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie. Dzisiejszy dzień to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także świetnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Ze względu na epidemię koronowirusa zachęcamy Państwa do ćwiczeń w domu, aby niedługo wrócić do normalnego życia z pełną mocą. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, a 6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie.

 • ...

 • To była aktywna i twórcza godzina w TV Jagiellońskiej!

  Niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy mieli uczniowie kl.1-6, którzy aktywnie uczestniczyli w Wielkanocnych Warsztatach. Pod kierunkiem pani M. Przybyłowskiej młodzi Jagiellończycy tworzyli świąteczno-wiosenną kartkę. Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby była źródłem ogromnej satysfakcji. W czasie trwania warsztatów, dzięki pani M. Krajewskiej, uczniowie dowiedzieli się także, jakie są zwyczaje, tradycje i symbole wielkanocne. To była aktywna i twórcza godzina w TV Jagiellońskiej. Brawo Wy! (L.K)

 • Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych!

  Dlatego uczniowie z Wiejskiej biorą aktywny udział w różnych, ciekawych projektach. ,,Równość" - Dzień Kolorowej Skarpety, to ,,Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - Emocja", w którym wzięli aktywny udział przedstawiciele kl. 3a. (L.K., A.N-F.)

 • WIOSNA JUŻ JEST WŚRÓD NAS!

  Uczniowie kl.4-8 także przywitali wiosnę. Dzięki aplikacji Teams grano w Kahot, a także obejrzano prezentację zdjęć wykonanych przez uczniów, które pokazały prawdę: WIOSNA JUŻ JEST WŚRÓD NAS.

 • Inny, nie znaczy gorszy.

 • .

 • Wernisaż „OBRAZ, MOJE PIĘKNO – INNE, ZNACZY WYJĄTKOWE” – jeszcze tylko dziś mogą oglądać uczniowie kl.1-3 w holu szkoły.

  Mamy nadzieję, że prace wszystkich uczestników tego projektu obejrzy jeszcze w tym roku szkolnym, ,,na żywo", cała społeczność naszej szkoły. Przypomnijmy: ta wystawa, to było wspólne przedsięwzięcie BDK i SP3 w Brodnicy, realizowane w ramach Programu BARDZO MŁODA KULTURA KUJAWSKO-POMORSKIE 2019-2021. W artystycznej przygodzie wzięły udział: Zosia Matuszewska (kl.5a), Natalia Szczechowska (kl.7a), Natalia Brodalska (kl.7b) i Marianna Wiśniewska (kl. 7b). (L.K)

 • O pierwszych ,,Zwiastunach wiosny"...

  ...mówiła uczniom kl. 1-3 pani Barbara Beszczyńska z Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki aplikacji Teams dzieci w szkole, jak i te na zdalnym nauczaniu w domu, uczestniczyły w ,,Wyprawie detektywów przyrody - na tropach wiosny". Poznały jej kolory na przykładzie roślin, ptaków i zwierząt. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. ( L.K.)

 • .

 • TV Jagiellońska znów aktywnie działała. Tym razem świętowano DZIEŃ MATEMATYKI w kl.4-8.

  Przy użyciu aplikacji Teams, grano w Kahot, obejrzano film ukazujący powszechność matematyki w codziennym życiu, ogłoszono wyniki konkursu na matematycznego mema i rozegrano potyczki matematyczne - wyścig w kompletowaniu kodu w prezentacji Genially. Warto dodać, że w tym przedsięwzięciu wzięły aktywny udział 232 osoby. Gratulujemy wszystkim uczniom i organizatorom, gdyż sprawdziło się powiedzenia, że: ,,Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem" J. Śniadecki

 • Już jutro. Jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny - Dzień Matematyki dla kl.4-8

  Punkt pierwszy: rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy mem związany z ,,królową nauk". A potem...bądźcie zwarci i gotowi, Mamy to przećwiczone, by ,,na żywo", grać wspólnie w kahoot, dowiedzieć się coś ciekawego o liczbie Pi, a także wziąć udział w potyczkach matematycznych w prezentacji Genially. A wszystko to w aplikacji Teams od godz. 9.45. Zapraszamy!

 • Matematyka w kl.1-3 miała swoje święto!

  W iście królewskim nastroju uczniowie z Wiejskiej dowiedzieli się, że w każdej dziedzinie życia, na każdej lekcji, bardzo przydatna jest królowa nauk. Czy już obliczyliście, ile dni zostało do wakacji? ( L.K.)

 • ...

 • ...

 • Najlepsi z najlepszych, wystąpili w historycznym teleturnieju ,,1 z 10"

  Walka od początku do końca była zacięta i wyrównana, jak to na Jagiellończyków przystało. Widzowie na Teams, jak i w szkolnych klasach, usłyszeli ponad 130 pytań, z którymi musieli zmierzyć się finaliści. ,,Papierowy Jagiełło - 100 zł": główna nagroda ufundowana przez dyrektora szkoły Jerzego Witkowskiego, trafił w ręce Igora Malaka (kl.7b). Wszyscy finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Brodnicy. Gratulujemy uczestnikom teleturnieju. Wykazaliście się dużą wiedzą i nerwami ze stali. Brawo dla: Mateusza Kwiatkowskiego (6c), Bruna Flenc (7b), Marty Pesta (7a), Szymona Stefańskiego (8a), Wojtka Natuckiego (6b), Tomasza Otremba (7c), Bartosza Górnego (6a), Mai Przyjemskiej (7c) i Patryka Jadanowskiego (5a). Turniej ,,1 z 10" oficjalnie zakończył ,,Tydzień Jagielloński" w naszej szkole. Tydzień, w którym każdy uczeń z kl.1-8 wziął udział. Patron Władysław Jagiełło byłby z nas dumny. Pamiętajmy: największe bitwy wygrywa się przez wspólne działanie. (tekst: L.K, fot: L.K, J.S.)

 • No i stało się. Władysław Jagiełło został uroczyście koronowany na króla Polski!

  Świadkami tego wydarzenia była cała społeczność uczniowska szkoły ,,na Wiejskiej". Do 4 marca 1386 r. przenieśliśmy się dzięki uczniom kl. 4b i 8a. Przed królem Władysławem Jagiełło, naszym patronem, prezentowały się po kolei klasy 1,2 i 3. To była iście królewska uroczystość. Zadziałała aktywność – indywidualna i zespołowa wszystkich żaków kl. 1-8. Nie zabrakło powagi i szczerego uśmiechu. Relacja ,,na żywo" ze szkoły i zdalnym łączu przez aplikację Teams, sprawiła, że refren hymnu szkoły odzwierciedla całą prawdę ,,życia na Wiejskiej": ,,Jagiellonka nasza szkoła, pełna życia i przyjaźni, jest dla wszystkich wielkim źródłem nauki i wyobraźni". (tekst: L.K., fot: L.K., B.W., M.G., A.Sz., D.R-M., M.Ś., A.N-F., J.G., J.S.)

 • Kolejny dzień obchodów dnia Patrona Szkoły przeszedł do historii w iście bojowym nastroju.

  A to za sprawą uczniów klas 7 i 4c, którzy w filmowej relacji czytali fragmenty ,,Bitwy pod Grunwaldem". W bojowym nastroju spędzili czas także uczniowie kl.1-3, którzy oczyma wyobraźni rysowali ,,na żywo", to co usłyszeli i zobaczyli w relacji zdalnej w aplikacji Teams. To jeszcze nie koniec atrakcji związanych z Tygodniem Jagiellońskim. Ciąg dalszy nastąpi... (L.K, J.S)

 • Trwa Tydzień Jagielloński związany ze świętem patrona - KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY.

  Dzięki relacji ,,na żywo" ze szkoły i zdalnym łączu przez aplikację Teams, wszyscy uczniowie z Wiejskiej mogli jednocześnie uczestniczyć w ciekawej lekcji historii. Dziś w swoich pierwszych filmowych prezentacjach, przedstawiciele kl. 4a, 5a, 6a, 6b i 6c, poruszyli tematy: ,,Jadwiga i Jagiełło", ,,Unia polsko - litewska" oraz ,,Dynastia Jagiellonów". To był udany dzień. Dzień nauki przez zabawę. Ciąg dalszy nastąpi... (tekst: L.K. fot: L.K., J.S.)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć