Nawigacja

 • Dzień Matematyki w klasach 1 – 3 świętowaliśmy przez kilka dni w tym tygodniu.

  Klasy przygotowały dla siebie wzajemnie propozycje gier i zabaw matematycznych. Przez cały tydzień pracowano nad wiosennym plakatem figur geometrycznych i dekoracjami matematycznymi. Przeróżne aktywności, w tym Szkolny Turniej Gier Planszowych ,,Superfarmer", miały pokazać uczniom, że matematyka jest wszędzie wokół nas, jest przyjemna i daje radość. Nasi uczniowie czynnie i z uśmiecham na twarzy zaangażowali się w to wydarzenie. (L.K, A.N-F, A.K)

 • Uczniowie klas czwartych na wycieczce w Toruniu.

  Czwartek był intensywnym dniem dla młodych Jagiellończyków. Dniem, w którym się integrowali i uczyli. Czwartoklasiści zwiedzili Dom Legend Toruńskich, Muzeum Dalekiego Wschodu oraz Muzeum Tony'ego Halika. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły warsztaty w Niewidzialnym Domu. Podsumowaniem wycieczki był relaks w Cinema City i wspólne obejrzenie filmu "Szczęście Mikołajka". (L.K, K.A, K.T, M.K, B.S)

 • ,,Igrzyska Wiedzy" - nauka przez zabawę!

  Uczniowie Jagiellonki po raz kolejny zmierzyli się z przedstawicielami szkół podstawowych z powiatu podczas "Igrzysk Wiedzy" w III LO w Brodnicy. Nasza drużyna świetnie poradziła sobie z zadaniami z historii, literatury, biologii, chemii, geografii i muzyki. 4 miejsce na 17 zespołów - szacun dla uczestników, którzy w ustanowionym przez Senat RP - Rokiem Mikołaja Kopernika, aktywnie włączyli się w te obchody. (L.K, K.Sz-K)

 • Ach, cóż to był za dzień…

  Było bajecznie, kolorowo, bez kartkówek i odpytywania. To był "Dzień nie do pary" - w ramach obchodów międzynarodowego dnia zespołu Downa mieliśmy na stopach dwie różne skarpetki. Dzień bez plecaka -zamieniliśmy tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła - kosze ,walizki, wózki itp. Dzień z zawodami miejskimi w piłką koszykową (2m dz. i awans dalej oraz 4m chł.). Natomiast uczniowie klas pierwszych tradycyjnie pożegnali zimę. Dzięki Bractwu Rycerskiemu Zamku Radzyńskiego - Stowarzyszeniu Sagitta, którzy na brodnickim zamku przeprowadzili dla nich warsztaty wiosenno - wielkanocne: Marzanny popłynęły do morza. Śmiało można powiedzieć: WIOSNA - ACH TO TY! (tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, J.G, A.K, M.Ś, A. Sz., K.K, M.P, M.T.)

 • Niech szczęście będzie z nami każdego dnia nie tylko w dniu jego święta 🍀

 • Wiosnę trzeba powitać wyjątkowo!

 • Konkurs Jagielloński Mistrz Pióra - rozstrzygnięty!

  Pośród uczniów klas II i III wyłoniono laureatów. Celem konkursu było: doskonalenie języka polskiego oraz upowszechnienie kultury językowej oraz podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych. Klasy II: miejsce I- Barbara Węgrzynowska (2b), II- Weronika Roman (2b), III- Alicja Sobolewska (2b), IV- Leon Widźgowski (2a.). Wśród uczniów klas III na pierwszym miejscu - Wiktoria Pakuła (3d) oraz Kacper Cykowiak (3a), II- Dominik Haska (3b), III- Zuzanna Jahns (3d) oraz Kaja Lewandowska (3b), IV- Martyna Borkowska (3a), V- Aleksander Olender (3b) i miejsce VI- Amelia Skwiot (3c). Wyróżnienia otrzymali - Mateusz Bogdański (3a), Natalia Leśniewska (3d) i Zofia Wiącek (3c). Gratulujemy zwycięzcom! (L.K, Z.Z-P, A. N-F)

 • Kangur Matematyczny 2023- POWODZENIA💪🍀

 • Pięknie mówią i zostali nagrodzeni.🎤🏆

  Poznaliśmy Mistrzów Mowy Polskiej kl.1-3. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Zofia Sędłak (1c), 2m.- Laura Gościńska (1b), 3m.- Amelia Brozowska (1a). Wśród drugoklasistów: Zuzanna Małkiewicz (2a), Jan Cierliński (2c), Alicja Sobolewska (2b). W klasach trzecich na najwyższym stopniu podium stanęła Antonina Siwirska (3a), 2m- Urszula Wierzchowska (3b) a miejsce 3 Maria Fabiańska (3d). Zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie należą się wielkie GRATULACJE! (tekst: L.K, fot: L.K, Z.Z-P)

 • Elektroodpady i warsztaty!

  Co łączy zmiany klimatu z wykorzystaniem zasobów środowiska przyrodniczego? Po co segregować odpady? Czy elektroodpady mogą się do czegoś jeszcze przydać? Dzięki współpracy z Fundacją Chlorofil otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie w tym temacie pytania. Zbiórka elektroodpadów i związane z tym warsztaty, a także otrzymane nasiona, aby przygotować kwietną łąkę dla dzikich zapylaczy , wzbogaciły naszą wiedzę w tej dziedzinie. ( L.K, E.F)

 • Toruń w🏸zdobyty🥇🥈🥉,,O Piernikową Lotkę"👏✌️💓

  Serce się cieszy, a duma rozpiera jeśli młodzi Jagiellończycy z własnej woli spędzili niedzielę ,,na sportowo" i zdobyli trofea. Miło nam poinformować, że w 2 Amatorskim Turnieju Badmintona ,,O Piernikową Lotkę" na podium stanęli: 1miejsce w kat. 8- 11 lat zdobył Kacper Kamiński (kl.3c). Natomiast w kategorii lat 12-14 - 2 miejsce wywalczył Wojtek Natucki (8b), 3m.- Szymon Jasiński (8b), 4m.- Ania Pesta (5c). Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem swój udział w turnieju w Toruniu zaakcentowali także: Nikola Jasińska (8b), Oliwia Betlejewska (8b), Alan Deuter (8b), Maciej Deorocki (8b), Eryk Ziółkowski (8b) i Maciej Sokołowski. Warto podkreślić, że drużyna z Brodnicy była najsilniejszą i najliczniejszą ekipą w tym Ogólnopolskim Turnieju. Brawo Wy. Gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni (tekst: L.K, fot: L.K, J.W)

 • Dziękujemy TV Eltronik, że jesteście z nami.

  Że uczestniczycie w ważnych wydarzeniach naszej szkoły.. Przyjaciół Jagiellonki zapraszamy do obejrzenia programu lokalnego 14.03.2023r. Nic o nas-bez nas. W poniedziałek w Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy z okazji święta patrona placówki, odbyła się inscenizacja koronacji Władysława Jagiełły, króla Polski, założyciela dynastii Jagiellonów. Uczniowie w strojach z minionej epoki na krótką chwilę zamienili mury szkoły w wawelską katedrę w dzień 4 marca 1386 roku. Nie mogło również zabraknąć hymnu brodnickiej trójki, zakonu krzyżackiego i pamiętnej bitwy pod Grunwaldem, która została przedstawiona w dość zaskakujący sposób. Na relację z inscenizacji zapraszamy w najbliższy wtorek ., do premierowego wydania naszego Programu Lokalnego .

 • II miejsce w mieście i III w powiecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców kl.7-8. Brawo Wy!

 • .

 • Gracias, Danke, Grazie, Thank you, Spasibo, Tak… po prostu DZIĘKUJĘMY Panowie z SP3, to wspaniałe – otrzymać od Was tyle radości!😘

 • Drogie Panie i te duże i te małe : Niech Wam życie pięknie płynie w każdej chwili i godzinie 😘

 • Święto Patrona Szkoły- Władysława Jagiełły!

  Dziś było uroczyście, widowiskowo, a czasami spontanicznie. Nie zabrakło powagi i szczerego uśmiechu. Wszystko, to za sprawą rocznicy koronacji na króla, naszego patrona. Na krótką chwilę przenieśliśmy się do średniowiecza i w tym wyjątkowym wydarzeniu aktywnie uczestniczyliśmy. Potem była uczta... pyszne gofry robione w naszej szkolnej kuchni i...tradycyjny Teleturniej ,,1 z 10". Swoją wiedzę z zakresu historii Jagiellonów po wcześniejszych konkursowych eliminacjach, prezentowali ,,najlepsi z najlepszych". Dziękujemy sponsorom za nagrody na turniej: Urząd Miejski w Brodnicy i dyrektor SP3 J. Witkowski. Podsumowanie tego wyjątkowego dnia najlepiej odzwierciedla refren szkolnego hymnu: ,,Jagiellonka nasza szkoła, pełna życia i przyjaźni, jest dla wszystkich wielkim źródłem, nauki i wyobraźni". (L.K)

 • I Cross Jagielloński - tak zaczynają mistrzowie!

  Chęć, zaangażowanie, zmęczenie, uśmiech, rywalizacja fair play - to wszystko towarzyszyło w rowerowych zawodach. Podział pod kątem płci i wieku uczestników oraz profesjonalny pomiar czasu dzięki ChipTiming.pl Arkadiusz Popławski pozwolił na wyrównanie poziomu trudności, a przez to emocjonujące starcia młodych zawodników. W takim dniu jak dziś doświadczyliśmy, że sport może nas dużo nauczyć i uświadomić jacy jesteśmy i ile trzeba posiąść talentów, aby odnieść sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy sobotnie przedpołudnie tak radośnie spędzili w ,,trójce" i przyczynili się, że Cross Jagielloński już na stałe wpisze się do kalendarza szkolnych wydarzeń. ( tekst: L.K, fot: L.K, A.W, A.K)

 • U nas nie ma fuszerki🚴‍♀️ 🥰

  Cross Jagielloński odbędzie się z elektronicznym pomiarem czasu dzięki ChipTiming.pl Arkadiusz Popławski. A wszystko to w ramach corocznych obchodów Święta Patrona Szkoły Władysława Jagiełły i ku radości wielu uczestników tego sportowego wydarzenia. Zapraszamy nie tylko uczniów naszej szkoły. To na pewno będzie ciekawa, fascynująca i ... z upominkami sobota. Zapraszamy(L.K)

 • Czas na kolejny krok w 🏸!

  Ta informacja jest dla wszystkich obecnych i jeszcze tych niezdecydowanych miłośników badmintona. Byliśmy już na turniejach w Katowicach, Wrocławiu, Smólniku, Rynie, Sępólnie Krajeńskim - nie wspominając o naszych szkolnych, rodzinnych turniejach. Teraz czas na kolejny etap. Lubimy wyzwania. Lubimy się szkolić i podnosić nasze kwalifikacje. Czas na podbój Grodu Kopernika. Rodzicu - rozwijaj pasje i zainteresowania swojego dziecka. Spotkajmy się teraz na turnieju w Toruniu. (L.K)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć