Nawigacja

 • ...

 • Bezpiecznych, zdrowych i ......

 • W tym roku należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo w czasie ferii.

  Powinniśmy pamiętać nie tylko o odpowiedzialnych zabawach na śniegu i lodzie, ale także o zachowaniu wytycznych obowiązujących podczas pandemii. Dlatego wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie wskazówek i porad dotyczących bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. (tekst: M.P, fot: wychowawcy kl.1-8)

 • Sukces to nie przypadek….

  … a przede wszystkim duży wkład pracy. Marta Pesta uczennica klasy 8a zajęła VII miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych - Legnica 2021 rok . Droga do sukcesu wymagała wiele czasu i pracy. Eliminacje wstępne odbyły się w dniach 3 - 4 listopada 2021 roku. Organizatorem Konkursu jest Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy. Tegoroczny Konkurs odbył się w formule online. Na eliminacje wstępne Marta przygotowała pięciominutowy tekst o animozjach między mieszkańcami Brodnicy i Rypina. Wygłosiła go na tyle sugestywnie, iż zakwalifikowała się do finału konkursu (by mówić przez 5 minut, należy opanować pamięciowo tekst o długości około półtorej strony formatu A4). Udział w finale wiązał się z kolejnym etapem pracy – wygłoszeniem siedmiominutowego wystąpienia. Tym razem Marta mówiła o … jedzonku, konkretniej, o tajemnicy pysznej grochówki prababci. Udział w pierwszej części finału również zakończył się sukcesem: Marta zakwalifikowała się do drugiej części finału. Podczas ścisłego finału - połączenia online - finaliści ponownie zaprezentowali swoje siedmiominutowe wystąpienia i przystąpili do improwizacji przygotowanych przez jury. Przez trzy minuty finaliści, bez wcześniejszego przygotowania wypowiadali się na różne tematy m. in.: „Mam tę moc!”, „Moje wyzwanie na jutro: wycieczka bez smartfona”, „Rodzina moją kotwicą”, „Każdy medal ma dwie strony”, „Uśmiech receptą na życie”. Konkurs krasomówczy organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze ma na celu zachęcenie młodzieży do poznawania własnego regionu, jego historii, zdobywania wiedzy o Polsce i Polakach a także budzenie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia. Gratulujemy Marcie sukcesu! (tekst: J.K, fot: L.K)

 • Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów kl. 1-8 w Klasztorze o.o Franciszkanów.

 • A może ferie zimowe w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej? Na pewno warto!

 • Gala 5. edycji konkursu poetyckiego „Turniej na Zamku – potyczki wierszowane” (Golub-Dobrzyń).

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników, jurorów i gości, miał formę „online”. Miło nam poinformować, że wśród grona wyróżnionych znalazły się dwie nasze uczennice: Jessica Kosmala (7b) i Karolina Borowska (8c). Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

 • ...

 • ,,Przeciwdziałamy przemocy - Brodnica na biało"

  "Uderza tylko słaby... Bądź silny"- pod takim właśnie tytułem odbył się konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodnicy, w którym wzięli udział uczniowie naszej Jagiellonki. Miło nam poinformować, że I miejsce w szkole zajął Miłosz Gutkowski (kl.2c), II - Franciszek Szynkiewicz i Aleksander Śliwiński (oboje kl.4c), a III m. przypadło Zosi Matuszewskiej (kl.6a). Uczniowie przygotowali rysunek, plakat i filmik. Gratulacje!!! Warto dodać, że konkurs przebiegał w ramach lokalnej kampanii ,,Przeciwdziałamy przemocy - Brodnica na biało". Nagrody rzeczowe sfinansowane zostały przez Burmistrza Brodnicy.

 • ,,Wszyscy, wszystkim ślą życzenia..."

  Każda klasa. Każdy młody ,,Jagiellończyk" potrafi zawsze właściwie się zachować. Dla wszystkich przyjaciół szkoły - jedyne, wyjątkowe, niepowtarzalne ,życzenia Świąteczno - Noworoczne przesyłają uczniowie kl.1-8.

 • ,,Opowieść Wigilijna"

  Przemiana skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodząca w czasie nocy wigilijnej, który jest samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku - to główny wątek powieści Ch. Dicensa. Zobaczcie ,,Opowieść Wigilijną" w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy wiedzą już jak pod wpływem kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt Przyszłych, pokazujących bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego, mogą zmienić każdego. Każdego, który ma negatywne nastawienia do innych ludzi. (L.K)

 • Warto zobaczyć retransmisję, ale.....

  .... w obiektywie aparatu Wieczornica Bożonarodzeniowa dla wszystkich pracowników szkoły, wygląda równie magicznie. Gratulacje dla naszych zdolnych, młodych aktorów i reżyserów tego ,,magicznego przedstawienia" - Róży Szymańskiej i Angeliki Kamińskiej. Magia Świąt już działa.(L.K)

 • Koncert kolęd i pastorałek, wigilie klasowe i osobiste, świąteczne życzenia od dyrektora szkoły dla wszystkich klas.

  Tak minął ostatni dzień w naszej szkole przed nauką zdalną. To były magiczne godziny. (tekst: L.K, fot:L.K, J.S, A.N-F, M. Z, M.G-W, A.Sz, M.P, B.S, M.T, D.M,Z.Z)

 • To były dwa dni, dwóch różnych warsztatów profilaktycznych dla naszych uczniów. „Debata” i ,,Wehikuł czasu - królewskie pierniki historyczne"

  To były 2 dni, 2 różnych warsztatów profilaktycznych dla naszych uczniów. „Debata” i ,, Wehikuł czasu- królewskie pierniki historyczne", choć inaczej realizowane , miały wspólny program- cel: profilaktykę uzależnień, w którym szczególnie zwrócono uwagę na zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej i innym używkom oraz towarzyszącym temu konsekwencjom wraz z promowaniem postaw abstynenckich.

 • Zapraszamy do ciekawej lektury!

  Nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o ponad 900 nowych pozycji książkowych. Środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025 pozwoliły na zakupienie wielu ciekawych, pięknie wydanych nowości książkowych, wśród których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Zakup książek poprzedziła ankieta dotycząca zainteresowań czytelniczych, więc czytelnicy naszej biblioteki mieli wpływ na wzbogacenie księgozbioru. Zapraszamy wobec tego na spotkanie z książką! Pamiętajcie: "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie!" (tekst: M.K, fot: L.K)

 • Król Władysław Jagiełło z żoną ukryli się gdzieś na terenie naszej szkoły. Gdzie?

  Tego dowiedzieli się uczniowie klas 4-6 biorąc udział w matematycznym escape roomie. Kompletowanie kodu QR, wnikliwe badanie wierszy, zadania interaktywne, zagrzewanie do boju - to wszystko musiało być zaliczone, by odnaleźć Króla i odebrać nagrodę. Każdej drużynie się to udało! (K.Sz.-K.)

 • Drużyna Wielkiej Mocy.

  W tym roku nasza szkoła 5 raz wzięła udział w akcji "Szlachetna Paczka". Przygotowaliśmy 30 paczek i zakupiliśmy 2 tony węgla. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. (tekst: E.F, fot: M.P, K.T, A.Sz.)

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski "KSIĘGA ZDARZEŃ"

  8 grudnia na scenie BDK zaprezentowali się uzdolnieni recytatorzy powiatu brodnickiego. Jury konkursu bardzo doceniło występy naszych uczniów. W kategorii klas 7 - 8 I miejsce zajęła Marta Pesta (kl. 8a), zaś III - Nikola Jasińska (kl. 7b). W kategorii klas 4 - 6 na II miejscu uplasowała się Zofia Matuszewska (kl. 6a), a na III - Zofia Jarzembska (kl. 4a). Ponadto wyróżnieniem zostali nagrodzeni: Maria Cantek (kl. 5a), Olaf Kędzia (kl. 5a), Maja Kłyza (kl. 5a), Zuzanna Jamroży (kl. 4a) i Zuzanna Wronkowska (kl. 5c). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów! (tekst: O.B, fot:. B.M)

 • "Wrzuć groszaka dla zwierzaka"

  Dzisiaj została dostarczona do schroniska pierwsza partia karmy dla zwierząt, zakupionej za fundusze zebrane w ramach akcji "Wrzuć groszaka dla zwierzaka". Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy z kl.8b w październikowej akcji zebrano 1250 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom (B.W)

 • W tym tygodniu na zajęciach przyrody we wszystkich klasach 4 gościliśmy p. Martę Roman z Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

  Pani Marta nie pierwszy raz odwiedziła naszą szkołę. Tym razem opowiadała o wędrówkach ptaków. Dowiedzieliśmy się jakie ptaki odlatują na zimę, a jakie do naszego kraju przylatują, sprawdziliśmy rozpiętość skrzydeł żurawia, było też wiele innych ciekawostek związanych z migracją ptaków, a na koniec quiz. Bardzo dziękujemy p. Marcie za ciekawą lekcję przyrody.(E.F.)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć