Nawigacja

 • .

 • .

 • .

 • .

 • .

 • Konkurs kuratoryjny z historii!

  Drugi kuratoryjny konkurs przedmiotowy zakończony. Dziś 20 młodych Jagiellończyków zmierzyło się z testem z historii.

 • Konkursy kuratoryjne rozpoczęte!

  Przedmiotowe konkursy kuratoryjne w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęte. Przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19, inaugurację rozpoczęła ,,królowa nauk". W naszej szkole do matematycznych zmagań przystąpiło 14 osób. Trzymamy kciuki. Wyniki już niebawem. (L.K)

 • UWAGA!

            Od 21.10.2020 r. do 23.10.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Brodnicy wprowadza się dni wolne od zajęć dydaktycznych z tzw. puli Dyrektora.

 • Przypominamy!

 • Przestrzegajcie zasady DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka!

 • ,,Obraz moje piękno - inne znaczy wyjatkowe"

  Wyjątkowy projekt, z wyjątkowym partnerem zakończony. ,,Obraz moje piękno - inne znaczy wyjatkowe", to połączenie kultury i oświaty. Dlatego też, Brodnicki Dom Kultury i SP 3 stworzyli dobry team. W wakacyjnych spotkaniach ze sztuką. W trudnych warunkach związanych z pandemią, swoje skryte emocje za pomocą artystycznych środków wyrazu pokazało w swoich pracach 14 młodych ludzi z brodnickich szkół. SP 3 reprezentowali: Zofia Matuszewska (5a), Natalia Szczechowska (7a), Natalia Brodalska (7b) i Marianna Wiśniewska (7b). Gratulacje dla wszystkich młodych uczestników tego projektu jak i jego koordynatorów: Magdaleny Dobrosielskiej - Jankowskiej (BDK) i Anny Nowickiej - Filon (SP 3). Wystawę prac młodych artystów można oglądądać w BDK do 19.10.2020r. Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2020.(L.K)

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW!

  Tradycyjnie, W Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na ucznia. Dzieci ślubowały na flagę Polski, a potem Dyrektor Szkoły położył uczniom na ramieniu ,,miecz Jagiełły". Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej SP 3. To oni przez najbliższe 8 lat tworzyć będą ,, wizerunek" szkoły biorąc aktywny udział w jej życiu: uroczystościach, ważnych wydarzeniach, konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp. Relację filmową z dzisiejszej uroczystości będzie można oglądać od wtorku 20.10.2020 r. w TV Eltronik (godz.18.00), a także na facebook naszej szkoły. ( tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F)

 • .

 • OTRZĘSINY JAGIELLOŃSKIE!

  Same asy z pierwszej klasy zaprezentowały się na Otrzęsinach Jagiellońskich przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i wychowawców. Szyków nie popsuła im nawet kapryśna pogoda. Pierwszoklasiści śpiewająco przeszli przez otrzęsinowe próby, wykazali się zgraniem, dyscypliną i poczuciem humoru. W konkurencjach sportowych udowodnili patronującemu nam Władysławowi Jagielle, że nieobce im jest hasło "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Pod okiem wychowawców wydostali się także z wirtualnego escape roomu - tajemniczej zamkowej komnaty, w której czekały na nich zagadki dotyczące życia naszej szkoły. Patron może być dumny z takich żaków-pierwszaków. Gratulujemy Wam świetnej postawy!( tekst: O.B, fot: L.K, J.S, K.T)

  Otrzęsiny Jagiellońskie

  69 zdjęć

 • Cała Polska programuje!

  Klasa 3b od 28 września do 8 października brała udział w ogólnopolskim konkursie Cała Polska programuje. Uczniowie wykonali wszystkie zadania i codziennie umieszczali na stronie EduSens swoje relacje. Zadania wykonano offline, przy użyciu Ozobota i Genibota, a także na macie do kodowania. Uczniowie bawiąc się, uczyli. Byli kreatywni i pięknie ze sobą współpracowali. To już piąty konkurs, w którym klasa 3b brała udział. ( J.G)

  Tydzień kodowania

  15 zdjęć

 • Fundacja Edukacyjna PROMYK ENERGII

  Pokazanie potencjału jaki płynie z wykorzystania odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym oraz na rzecz ochrony środowiska - to wszystko dowiedzieli się uczniowie kl.3, którzy z zaciekawieniem uczestniczyli w lekcji ekologii przeprowadzonej przez Mateusza Wiercińskiego, przedstawiciela Fundacji Edukacyjnej PROMYK ENERGII. Trzeba przyznać, to była ciekawa lekcja w plenerze. ( tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, M.P)

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT!

  Dziś dzień z bardzo długą tradycją. Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dbajmy o nie, nie tylko od święta ! (L.K)

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  „W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów” mawiał Euklides. Początkiem tej drogi jest poznanie „alfabetu matematyki”, czyli tabliczki mnożenia. Wiedzieli o tym starożytni, wiedzą również dzieci uczące się w szkole na Wiejskiej. Dlatego tradycyjnie 2 pażdziernika przystąpili do bezpłatnej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. (tekst: L.K, fot: A. N-F, J.G, K. Sz.-K)

 • Sukcesy recytatorów!

  Tym razem nie na scenie przed widownią i jurorami, a przed kamerą w domowym zaciszu uczniowie z klasy 6b oraz 7a przygotowywali się do internetowego konkursu recytatorskiego ogłoszonego przez Brodnicki Dom Kultury noszącego tytuł „Księga zdarzeń”. Przygotowania okazały się na tyle efektywne, iż nasi recytatorzy uplasowali się na wysokich miejscach: I miejsce w kategorii klas IV – VI przyznano Nikoli Jasińskiej z VI b, prezentującej wiersz „Strasna zaba” K. I. Gałczyńskiego, II miejsce w kategorii klas VII – VIII uzyskała Marta Pesta za wykonanie wiersza „Dyrektor i pomnik” także K. I. Gałczyńskiego. Wyróżniona została Zosia Sobiecka, recytując wiersz „Paweł i Gaweł” A. Fredry. Uczennice otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Nagrodzonych prezentacji można posłuchać na facebookowym profilu Brodnickiego Domu Kultury. Gratulujemy! (J.K, fot: M.P, BDK)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć