Nawigacja

 • Na pierwszym miejscu: fair-play i zdrowa rywalizacja! ⚽️🎖

  W takim sportowym duchu przystąpiło do turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" 5 drużyn Jagiellonki. Miło nam zakomunikować, że zawodnicy grający w kategorii U10 zajęli 2 i 3 miejsce w turnieju. Natomiast uczniowie do lat 12 ulegli tylko zwycięzcom turnieju. Nasi najmłodsi Jagiellończycy wygrali dwa mecze, a 1 przegrali co dało im 3 miejsce. Na każdej szyi naszego piłkarza zawisł medal. Gratulujemy(L.K, A.L-W)

 • III POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 👏

  Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły wzięły udział w III POWIATOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i zdobyły: Wiktoria Boba (kl.7a) 3 miejsce, Hanna Wiącek (7b) wyróżnienie. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z testem gramatyczno-leksykalnym, wiedzą o kulturze Stanów Zjednoczonych oraz wypowiedzią ustną w j. angielskim. Gratulujemy! (M.W.)

 • "Wierszyki łamiące języki" 👧🧑‍🦱👏🏆🥰

  Pola Bogucka (1b) zwycięzcą w VII Międzyszkolnym Konkursie Czytania i Recytacji Wierszy Trudnych Brzmieniowo w kategorii klas 1, który odbył się w SP nr 4 w Brodnicy. Prawidłową artykulacją i dobrą dykcją oraz poprawnym odczytaniem wylosowanego krótkiego tekstu, również trudnego brzmieniowo bardzo dobrze poradzili sobie także: Alicja Smolińska (1c), Łucja Łobocka (2b), Julia Węgrzynowska (2c), Aleksander Natański (3b) i Mikołaj Witkowski (3c). Gratulacje dla wszystkich młodych Jagiellończyków. ( tekst:L.K, fot: S.F)

 • Astronalia 2024👩‍🚀🚀 Lot na Marsa z Jagiełłą?

  Lot na Marsa z Jagiełłą? - czemu nie! Dla uczniów Trójki nie ma rzeczy niemożliwych, a ich kreatywność nie zna granic i wybiega daleko poza naszą galaktykę. Udowodnili to uczestnicy warsztatów filmowych zorganizowanych w Brodnickim Domu Kultury, którzy opanowali technikę tworzenia animacji na diaskopie i wykazali się umiejętnością świetnej pracy w zespole. Nie zabrakło nas także na warsztatach astronomiczno-dźwiękowych, w czasie których podsłuchiwaliśmy m.in. czarne dziury i pulsary. Ich dźwięki niezwykle wiarygodnie imitowaliśmy wraz członkami grupy VOICE OF THE COSMOS. To było wyjątkowe akustyczne przeżycie! (O.B)

 • W Gaju, jak w raju 🌳🦔🐜🍀

  W dwudniowych warsztatach ekologicznych w Brodnickim Parku Krajobrazowym uczestniczyła klasa 3b. Pogoda nam dopisała. W bliskim kontakcie z naturą zdobyliśmy nową wiedzę i doświadczenia dotyczące flory i fauny naszego, pięknego regionu. Oczywiście nie zabrakło na wspólnym ognisku rodziców, dzięki którym odbył się nasz kolejny wypad do Gaju Grzmiący. Jak zawsze było miło i interesująco. (L.K, J.G)

 • Reksio - Schronisko dla Zwierząt w Brodnicy 🥰🥰🥰

  Wczoraj (15.04) odebraliśmy karmę zebraną przez uczniów Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy. Poza ogromną ilością karmy, otrzymaliśmy mnóstwo smaczków, zabawek dla psów i kotów, koce, kuwety oraz żwirki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki. Dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za wychowywanie dzieci w miłości do zwierząt. Cieszy nas, że dzieci i młodzież tak chętnie pomagają potrzebującym zwierzakom.

 • Niezwykła lekcja z Endi 🐕‍🦺

  Temat bezdomności u zwierząt był głównym tematem zajęć dla naszych najmłodszych Jagiellończyków, które prowadziły panie Klaudia Jabłońska i Anna Kwiatkowska. Poruszono również wątek zachowania wobec zwierząt oraz jak możemy im pomóc. Spotkanie w szkolnej auli było także okazją do zorganizowania zbiórki karmy oraz innych potrzebnych produktów dla kotów z domu tymczasowego, które prowadzi Pani Klaudia oraz Brodnickiego Schroniska ,,Reksio". (tekst: L.K, fot. M.Z, A. N-F)

 • "Dzień otwartych koszar"

  Swoje bramy dla najmłodszych mieszkańców Brodnicy otworzył 4. Brodnicki Pułk Chemiczny. W trakcie wizyty uczniowie oglądali m.in bojowe pojazdy wojskowe. Mieli również możliwość wejścia do niektórych z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Było też ,,strzelanie" i zakładanie maski przeciwchemicznej. Wizyta w brodnickiej jednostce dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych najmłodszych Jagiellończyków będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowej armii. (tekst:L.K, fot: B.S, K.T, K.A)

 • Trenujemy i testujemy- może jakiś Gwiazdor wesprze nas w jego zakupie 🍀😀

 • Edukacja prawna w szkole!

  "Tyle jesteś wart, ile dajesz innym"– taką maksymą kieruje się w życiu sędzia, społeczny rzecznik praw dziecka Anna Maria Wesołowska, która odwiedziła dziś Jagiellonkę. Już od pierwszych chwil czuliśmy, że przybyła do nas nie jako celebrytka (gdyż dla wielu znana jest ze szklanego ekranu), lecz dlatego, że troszczy się o młode pokolenie. Pani sędzia A.M Wesołowska, która 30 lat orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi z łatwością omawiała kwestie bezpieczeństwa, prawa oraz odpowiedzialności karnej. Stanowczo podkreślała i podawała konkretne przykłady, jak decyzje młodych ludzi wpływają na ich dorosłe życie. Zaznaczała także, że każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny, zarówno moralnie, jak i prawnie. Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, która jest dla wielu osób autorytetem, to bardzo ciekawa i interesująca lekcja, która z pewnością skłoni do przemyślenia swojego zachowania i do jego zmiany na lepsze oraz jednocześnie uwrażliwi na problemy najbliższego otoczenia. (tekst: L.K, fot: L.K, J.W, O.B)

 • .

 • .

 • "Literacki senior" 🐣

  Jagiellończycy kl.3a, wraz z MiPBP w Brodnicy zorganizowali dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, warsztaty związane z ozdobami Wielkanocnymi. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: ,,Dawanie sprawia więcej radości, niż otrzymywanie". (L.K, E.D)

 • "Oaza dla miejskich zapylaczy" 🐝

  Co wiecie o miejskich owadach zapylaczach? Na to i inne pytania znaleźli odpowiedz uczniowie kl.4, którzy uczestniczyli w ciekawej prezentacji przygotowanej przez grupę uczniów CKZiU realizującej projekt społeczny w ramach olimpiady zwolnieni z teorii. Młodzi Jagiellończycy poznali także ideę tworzenia prostych domków dla zapylaczy. Dziękujemy naszym gościom za prezent - profesjonalny domek dla zapylaczy i ciekawą lekcję o pszczołach. (L.K, KA)

 • Bydgoszcz w 🏸 zdobyta 🥇🥈🥉🏆👏🥰🍀

  Serce się cieszy, a duma rozpiera jeśli młodzi Jagiellończycy z własnej woli spędzili niedzielę ,,na sportowo" i zdobyli trofea. Miło nam poinformować, że w Amatorskim Turnieju Badmintona dla dzieci, młodzieży - Turniej Rodzinny, na podium stanęli: W kategorii U13: 1m - Anna Pesta (6c), 3m - Amelia Skwiot (4c) wśród chłopców 3m - Kacper Kamiński (4c). W rodzinnym deblu na I stopniu podium stanęła Ania Pesta z tatą, a tuż obok, na miejscu 4 - Amelia Skwiot z tatą. No i jeszcze jedna niespodzianka. Nasz ubiegłoroczny absolwent Alan Deuter - zdobył w tym turnieju 2 miejsce dumnie przyznając się do Jagiellonki. Brawo Wy, Gratulujemy (tekst: L.K, fot: Ł.P, T.Ż).

 • "Dajmy się zaskoczyć miłości" 💑

  Wieczornica w Cafe Sułtan przeniosła nas w czasie. Słuchaliśmy wzruszających tekstów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.... tekstów wyjątkowych, bo o miłości w różnym wydaniu. Były one przeplatane piosenkami w wykonaniu naszych uczennic, a także absolwentki Jagiellonki. Tego wieczoru zapomnieliśmy o szybko biegnącym czasie, a wszystko to, dzięki naszym zdolnym uczniom. Gratulujemy młodym artystom za ten wyjątkowy, piątkowy wieczór.

 • Zadaszenie boiska i zaplecze w SP3 – umowa podpisana! ⚽️🏀🏈⚾️🥎🎾🏐

  W piątek 22 marca br. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m x 40 m wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Brodnicy”. Przetarg na to zadanie wygrała firma BUD-DOM sp. z o. o. z Brodnicy na kwotę 3.239.512,49 zł z czego 2.268.900,00 zł to dotacji z Programu Olimpia 2023 z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zadania wykonane zostanie: zadaszenie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20x40m, ogrzewania obiektu, zaplecze sanitarno-szatniowego o wymiarach ok. 100 metrów kwadratowych, instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem obiektu, łącznika, który skomunikuje projektowane zadaszenie hali z istniejącym budynkiem szkoły. Wykonana zostanie również mobilna strzelnica laserowa. W ramach zadania zakupiona będzie rozkładana mobilna scena wraz z wykładziną ochronną. Termin realizacji inwestycji upływa 30 listopada br.

 • "Superfarmer"🐔🐥🐖🐰🐄🐈👏🏆

  W tradycyjnym, szkolnym turnieju gier planszowych dla kl.1-3 wzięło udział 40 osób. Superfarmer to gra, która uczy liczenia, przewidywania i planowania oraz kalkulowania ryzyka. By radość z turniejowej zabawy była większa, uczniowie byli przebrani w stroje inspirowane bohaterami gry stworzonej przez prof. Borsuka ponad 80 lat temu. W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęła Nadia Zawadzka (3a), II m.- Wojtek Chmarzyński (1d), a na miejscu III uplasował się Dawid Siemiątkowski (2a). Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. (L.K, A. N-F)

 • Ach, cóż to był za dzień🍀🌾🌞

  W pierwszym Dniu Wiosny było bajecznie, kolorowo, bez kartkówek i odpytywania. Tylko uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w tradycyjnym konkursie matematycznym ,,Kangur". Reszta obchodziła dzień bez plecaka - zamieniliśmy go na inne nosidła - kosze, walizki, wózki itp. Był to także ,,Dzień nie do pary"- mieliśmy na stopach dwie różne skarpetki, a wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się wszyscy, by obejrzeć szkolny kabaret, gdzie głównymi aktorami byli uczniowie kl. 5a. Śmiało można powiedzieć, że WIOSNA, ACH TO TY!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć