Nawigacja

 • "Z podwórka na Stadion Tymbarku"

  Rekordowa liczba drużyn z SP 3, wzięła udział w XX edycji Turnieju z ,, Podwórka na stadion Tymbarku". Gdy poszczególne szkoły z powiatu wystawiły 1 zespół w różnych kategoriach wiekowych, my co najmniej dwie.A to dlatego, że w tej szkole dajemy szansę wszystkim i szukamy nieodkrytych talentów. Gratulacje dla reprezentacji dziewcząt U8 i U10, które wywalczyły awans do rozgrywek wojewódzkich. Duże brawa dla wszystkich, którzy grali w tym turnieju : za wolę walki i fair play w zachowaniu na boisku.Klasyfikacja końcowa drużyn SP3:- dz. U8 m.1, chł.5- dz.U10 m 1 i 3, i chł. 3,4 i 5m- dz. U12 m 2 i 5,( tekst: L.K, fot:L.K, J.G, M.S, J.F, D.L, M.T)

 • "1 a" z wizytą w salonie fryzjerskim!

  Klasa z 1a, wraz z wychowawcą, z pięknymi fryzurami wróciła do szkoły po wizycie w salonie fryzjerskim Perełka. Dzieci miały możliwość wcielić się w rolę klientów tego salonu. Jednak najważniejszym punktem wizyty było poznanie pracy fryzjera oraz atrybutów potrzebnych do jej wykonywania. (tekst: L.K, fot: M.Sz.)

 • Ślubowanie na czytelnika uczniów kl.2c w MiPBP.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI!

  Problematykę osób niewidomych i niedowidzących przedstawiono w formie warsztatów uczniom kl.I-III. Okulista, dr. Waldemar Siedlaczek przeprowadził pogadankę: jak dbać o swój wzrok. Czego należy unikać a nawet co jeść, by jak najdłużej cieszyć się dobrym wzrokiem. Prezentacja pisma punktowego i projekcja kilku filmów dała mocno do myślenia naszym najmłodszym uczniom. Pamiętajmy wszyscy, że wśród nas są osoby niewidome i niedowidzące, które chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.( L.K)

 • .

 • EKOLOGICZNA ZBIÓRKA W SP3!

  Wolna sobota nie zniechęciła uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcję, by poświęcić swój czas na ekologiczne działania. Zbiórka surowców wtórnych na stałe wpisana jest w kalendarz jesiennych i wiosennych przedsięwzięć szkolnych. O dzisiejszych wynikach tej akcji, poinformujemy wkrótce. ( tekst: L.K, fot: L.K, B.S)

 • PASOWANIE I ŚLUBOWANIE W SP3!

  Pierwszoklasiści SP3 zostali pełnoprawnymi uczniami Jagiellonki. 11 października odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. W tej ważnej chwili, pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, zaproszeni goście i oczywiście dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami starszej społeczności szkolnej. (L.K)

 • "7 a" na wernisażu w Muzeum w Brodnicy!

  Wernisaż fotografii Krzysztofa Cabana, absolwenta naszej szkoły, mieli możliwość obejrzeć uczniowie kl. 7a. Był czas na podziwianie prace fotografika a także profesjonalny sprzęt, którym robiono zdjęcia wiele lat temu. Siódmoklasiście odwiedzili też 2 inne wystawy, w tym prace malarskie Agnieszki Staak. (tekst: L.K, fot: M.W)

 • Otrzęsiny Jagiellońskie!

  Kolejny fantastyczny dzień w SP3. W hali sportowej naszej szkoły odbyły się Jagiellońskie Otrzęsiny uczniów kl. I i IV. Był król, damy dworu, taniec, sport, rysunek, rekreacja a przede wszystkim UŚMIECH I DOBRA ZABAWA. Chrzest zaliczony a więc: ,, WITAMY W PRZYJAZNYCH MURACH W SP3". (tekst: L.K, fot: J.S, M.P, L.K)

 • I MISTRZOSTWA W BADMINTONIE W SP3!

  Mistrzostwa uczniów kl. V i VI w badmintonie przeszły do historii. Ponad 140 osób przeszło wstępne eliminacje. W finale zmierzyli się najlepsi z najlepszych w tej kategorii wiekowej. 30 uczniów rywalizowało w cyklu turniejów wpisanych na listę w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dzięki udziałowi SP nr 3 w programie „Shuttle Time”, który finansowany jest przez Fundację Narodowy Badminton, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do tej formy aktywności sportowej.( tekst: L.K, fot: L.K, A. N-F).

 • CODE WEEK W SP3!

  Europejskie Dni Kodowania: promowania umiejętności cyfrowych Code Week w SP3 rozpoczęte. Od 07-20.10 będziemy rozwijać kreatywność, rozwiązywać problemy przez współpracę i inne działania, by pokazać uczniom świat kodowania. To będą 2 tygodnie inspiracji młodego człowieka do dalszego eksplorowania zarówno w internecie, jak i bez użycia komputera. Uczniowie kl.I- VIII : KODUJMY RAZEM- W JEDNOŚCI SIŁA! (tekst: L.K, fot: A. N- F, J.G

 • UCZNIOWIE SP3 W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ!

  W MiPBP uczniowie kl.1a, 3a i 3b odkrywali tajemnice kolorów, poznawały dary jesieni, a przede wszystkim rozwijały wyobraźnię tworząc przepiękne, kolorowe prace. Ciekawa prezentacja multimedialna i przede wszystkim kontakt z książką, był głównym punktem lekcji w bibliotece.(tekst: L.K, fot: B.W, A. Sz. M.Z)

 • OFICJALNY PROFIL SZKOŁY!

 • 3 b z SP3 w restauracji COBA!

  Jak zrobić i upiec przepyszną, ulubioną pizzę? Tego dowiedzieli się i doświadczyli uczniowie kl.3b podczas warsztatów kulinarnych w restauracji COBA.(tekst: L.K, fot: M.Z)

  SMACZNEGO!!!

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!

  W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przedstawiciele kl.III mieli okazję egzaminować wszystkich uczniów kl. III- VIII w tej dziedzinie matematyki. Po ,,kartkówce" był czas na zabawę. ,, Bingo", ,, Zagadki łamigłówki" i m.in,, Okrągłe domino", to tylko niektóre atrakcje, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji i pokazały, że matma nie jest taka straszna. Podczas zabaw organizatorzy: pani B. Suchocka, K. Szymańczyk- Kamińska, M. Ziętarska i B. Wojciechowska, ogłosili wyniki konkursu plastycznego za najlepszy plakat tematyczny oraz przyznali certyfikaty Ekspertom Tabliczki Mnożenia. (tekst: L.K, fot:L.K, B.S, K.Sz.-K)

  .

 • 2 c z SP3 w Bibliotece Miejskiej!

  Klasa 2 c pierwszy raz w tym roku szkolnym odwiedziła Bibliotekę Miejską w Brodnicy. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących emocji. Słuchały opowiadania o czarownicy, naśladowały emocje umieszczone na kostce, układały historyjki i wyrażały swoje emocje, które towarzyszyły im tego dnia na drzewku emocji. Na koniec spotkania chętnie wypożyczały książki.(M.P)

 • Piąte klasy (a,b,c) z SP3 w grodzie Foluszku! A w szkole "Dzień Chłopaka"!

  Deszcz nie przeszkodził uczniom z klasy 5a, 5b i 5c by aktywnie spędzić czas w terenie. W Foluszku lepiono garnki, strzelano z łuku szukano skarbu. I choć padał deszcz, to bajanie o duchu Cesi w aktorskim wykonaniu gospodarza Jana wspaniale umiliło czas kl.5b i 5c. Natomiast przedstawiciele kl.5a gościli w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. Tam obserwowano rośliny, by umieć je rozpoznać a potem wykonać rysunek pamięciowy. W sali edukacyjnej, w oparciu o klucze i przewodniki odszukiwano nazwy narysowanych podczas spaceru roślin. Wszystkie klasy piąte miały jeden wspólny punkt wycieczki: pieczone nad ogniskiem kiełbaski. A w szkole? Nikt nie zapomniał o ,,swoich chłopakach". W każdej z klas dziewczyny przygotowały różnorodne upominki dla swych kolegów. To był kolejny fajny dzień w SP 3.( tekst: L.K, J.K, fot: B.M, P.M, A. N-F)

 • Najlepsze życzenia dla chłopaków!

 • "Małe Miasto" w obiektywie TV Eltronik!

 • Podsumowanie,, Małego Miasta Brodnica 2019".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć