• "A world made of music"

• To kolejny unijny programie edukacyjny e-Twinning, w którym Jagiellonka bierze udział. Wraz z uczniami z jednej ze szkół z Włoch łączymy muzykę ze sztuką. Uczniowie kl. IV d wykonali muzyczne instrumenty z recyklingu, a uczniowie z IIIb zaśpiewali piosenkę w języku angielskim swoim kolegom online. Były też pytania: jak masz na imię?, na jakim instrumencie muzycznym grasz?, jaki rodzaj muzyki słuchasz?. Uwierzcie - warto uczyć się języków. (L.K, S.D)

• Gdy czytelników przybywa, święto w bibliotece!

• Uczniowie z klasy 1a, 1b, 1c i 1d stali się oficjalnie czytelnikami biblioteki. Uroczystość uświetniły wiersze i zagadki o książkach, które przygotował aktyw biblioteczny - uczennice z klasy 5c. Pierwszoklasiści poznali regulamin korzystania ze szkolnej biblioteki. Dowiedzieli się, że trzeba szanować książki i dbać o nie, by mogły służyć innym. Uroczystości towarzyszyła wystawka nowości książkowych dedykowanych małym czytelnikom. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. W ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymały wyprawkę, w której znajdowała się książka autorstwa J. Bednarek "Wnuczka antykwariusza" i list do rodziców pod wymownym tytułem "Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem", będący poradnikiem o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Pan Dyrektor obecny podczas uroczystości podkreślał, że czytanie jest jedną z najważniejszych szkolnych i życiowych umiejętności. "Książka to prezent, który można ciągle otwierać." Warto więc ten prezent ofiarować innym i samemu otrzymywać jak najczęściej! (M.K, A.K, K.K, M.Z)

• Sukces w Turnieju Szachowym!

• Dominacja uczniów Jagiellonki w Noworocznym Turnieju Szachowym. Nie tylko reprezentacja szkoły była najliczniejsza, ale i najlepsza. 1 miejsce: Daniil Yevdakov (2c), 2m - Mikołaj Witkowski (3c), 3m - Szymon Piórkowski (2b) i 5m - Maksymilian Piasecki (2c). Turniej zorganizował BDK. W tajniki tej królewskiej dyscypliny wprowadza uczniów Paweł Kaźmierczyk. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. (L.K, P.K)

• 45 SZCZĘŚLIWYCH ZWYCIĘZCÓW 💪🍀🏸🥰

• Już po raz II rodzina badmintona spotkała się w hali sportowej w Górznie, by zagrać WOŚP. Sprawdziliśmy, że nasze płuca mają jeszcze moc dlatego pomagamy z radością tym, którzy tej pomocy potrzebują. 45 osób z Włocławka, Lubawy, Olsztyna, Jabłonowa Pomorskiego, Brodnicy i Górzna zagrało głośno, radośnie i Fair Play. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy tego turnieju, gdyż puszka 32 Finału WOŚP była pełna. Najważniejsza jest współpraca. Dziękujemy za wspólne granie: WOŚP Górzno , Zespół Szkół w Górznie (L.K, T.Ż, A.G)

• Lubimy sprawiać radość🥰

• To już kolejna wizyta u naszych sąsiadów. Tym razem pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej młodzi Jagiellończycy recytowali wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie kl.3 otrzymali gromkie brawa i szczery uśmiech od słuchaczy. Dziękujemy za współpracę MiPBP, że razem możemy czynić radość innym. (tekst: L.K, fot: E.D)

• Członkowie koła przyrodniczego odwiedzili astrobazę🙂

• Korzystając z krótkich jeszcze dni, członkowie koła przyrodniczego odwiedzili Astrobazę przy I LO. Tym razem na te wyjątkowe zajęcia dotarli uczniowie klas 4. Choć pogoda nie sprzyjała obserwacjom wieczornego nieba, to zajęcia były jak zwykle bardzo ciekawe. Dziękujemy (L.K, E.F)

• Lekcja w Przychodni weterynaryjnej 4 Łapy😺

• Dzieci z kl.1b miały okazję zobaczyć jak wygląda badanie kontrolne pieska, mogły posłuchać jak bije jego serce i dowiedzieć się do czego służą sprzęty znajdujące się w gabinecie. Pani doktor Aleksandra odpowiedziała wyczerpująco na wszystkie pytania dzieci oraz podpowiedziała w jaki sposób dbać o domowych pupili. (L.K, M.Z)

• ,,Świetlicowe debiuty" 🏆👏

• Michał Kiełkowski (5a) zwycięzcą I Turnieju Szachowego zorganizowanego przez pana Pawła Kaźmierczyka. 8 rund, system szwajcarski, a wśród zawodników uczniowie kl. 2, 3, 4 i 5. Rywalizacja od początku była bardzo wyrównana, co wpłynęło na końcowy wynik. Na 2 miejscu - ex aequo znaleźli się: Szymon Piórkowski (2b) i Mikołaj Witkowski (3c). Gratulujemy. Świetlicowy turniej odbywał się w tonie bardzo dobrej zabawy i przygotował jego uczestników do udziału w otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Brodnicy, który 25 stycznia odbędzie się w Brodnickim Domu Kultury. (tekst: L.K, fot: D.G)

• Co daje nam integracja sensoryczna?

• Człowiek w swoim świecie otoczony jest przez mnóstwo napływających z każdej strony bodźców, które wymagają zaangażowania ze strony układu sensorycznego – nie jest przecież tajemnicą, że człowiek odbiera świat poprzez zmysły. IS to przede wszystkim zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. (L.K, M.S)