• W walce, w której orężem jest słowo...

• ...gdzie liczy się przede wszystkim dykcja, odpowiednia intonacja, mistrzowska retoryka i poprawne akcentowanie, wzięli udział Zuzanna Jamroży (6a) i Bartłomiej Witkowski (8a). Nasi uczniowie rozegrali to tak wyśmienicie, że Zuzia zajęła I miejsce, a Bartek dostał wyróżnienie w Wojewódzkich Eliminacjach Krasomówczych Dzieci i Młodzieży Szkolnej na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Zuzia wystąpi w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w listopadzie w Legnicy. Gratulujemy ! (L.K, J.W)

• Uczniowie SP3 zdominowali Mistrzostwa Powiatu w 🏸badmintona🏆

• 4 kategorie, 4 miejsca i 4 awanse na finały wojewódzkie. Tak grają w badmintona Jagiellończycy z Wiejskiej. Gratulacje dla: Anna Pesta (6c), Kornelia Kulka (6c), Jan Knapiński (6c), Hubert Laskowski (6c), Filip Wałdowski (6b), Gabriela Pusz (8a), Jagoda Sienkiewicz (7a), Weronika Bednarczyk (8a), Patryk Jadanowski (8a), Jakub Klonowski (7b) i Olivier Stankiewicz (7b). Brawo WY. (L.K)

• Europejski Dzień Języków Obcych w klasach I- III.

• Najmłodsi Jagiellończycy na chwilę przenieśli się do europejskich krajów takich jak: Szwecja, Norwegia, Grecja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Austria, Francja, Holandia. Dobrze wiedzieli jak przywitać się i życzyć miłego dnia właśnie w tych językach. Uczniowie zaprezentowali kostiumy hiszpańskie oraz posmakowali dań włoskich. W izbach lekcyjnych nie zabrakło kolorowych plakatów. Mogli również bliżej poznać niektóre z pośród europejskich państw oglądając prezentacje, która okazała się małym testem z wiedzy, za który otrzymali nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. (L.K, S.D, K.T, A.N-F)

• Nowi radni z SP3.

• Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Gminy Miasta Brodnicy. Naszymi nowymi reprezentantami w MRK zostali: Martyna Lewicka (kl. 7b), Igor Bednarczyk (kl. 7b) i Jagoda Sienkiewicz (kl. 7a). Gratulujemy nowym radnym i trzymamy kciuki za owocną pracę na rzecz społeczności lokalnej! (O.B, M.P)

• ,,Jagiellońskie Ślubowanie i Pasowanie"

• Tradycyjnie w święto wszystkich pracowników placówek oświatowych w naszej szkole świętowali również pierwszoklasiści. Na dworze królewskim Władysława Jagiełły, po wygłoszeniu słów ślubowania, mali Jagiellończycy zostali mieczem pasowani na rycerskiego ucznia przez dyrektora szkoły. Świadkami tej uroczystości były wybitne postaci, w osobach: Małgorzata Świtalska (kierownik Biura Oświaty UM), kpt. Krzysztof Wronkowski (4. Brodnicki Pułk Chemiczny) oraz przedstawiciele Stowarzyszenie Sagitta z Bractwa Rycerskiego ZAMEK Radzyń Chełmiński. Przebieg uroczystości obserwowali rodzice uczniów, a także członkowie lokalnej społeczności.(L.K)

• ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu"

• Których klas młodych Jagiellończyków nie widzieliście jeszcze na zdjęciach z Torunia w ramach projektu ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu"? Macie rację - uczniów kl. 3. Tak, to prawda, oni również odwiedzili Młyn Wiedzy i (tu mała zmianka) Młyn Smaków. Nauka przez zabawę sprawdziła się u kolejnej grupy naszych wycieczkowiczów. (tekst: L.K, fot: A.N-F, J.G, B.W)

• Nauka przez zabawę!

• Kolejni Jagiellończycy skorzystali z dofinansowania w ramach projektu ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" i odwiedzili Toruń. Były zajęcia w ,,Młynie Wiedzy" i ciepły posiłek dla wszystkich. Potem szóstoklasiści pojechali do kina, a uczniowie kl. 5 do Golubia-Dobrzynia, gdzie ,,na zamku" uczestniczyli w historycznych, terenowych zabawach. To była ciekawa korelacja międzyprzedmiotowa. Warto ruszyć z młodzieżą w Polskę, by wzbogacić wiedzę przez mile spędzony czas poza murami szkoły. (tekst: L.K, fot: EF, M.K, K.T,K.A, B.S)

• Code Week czas zacząć!

• Pierwszy dzień kodowania w klasach 1-3 upłynął bardzo szybko. Przez kolejne dni wydarzenia związane z programowaniem (prostą grafiką komputerową, czy robotyką) będą na pierwszym miejscu na zajęciach. CodeWeek, to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia.(L.K, J.G)

• ,,Absurd nie czytać"

• To już się stało tradycją, że młodzi Jagiellończycy byli uczestnikami "Nocy w bibliotece". Tym razem byli to uczniowie klas 4d i 5d. Rozpoczęło się od czarów na scenie, wszystko to za sprawą iluzjonisty Roberta Szablewskiego. Następnie dzieci poznały wiele ciekawostek z życia Wisławy Szymborskiej, po czym fantastycznie bawiły się podczas wyklejanek. Był też konkurs o poetce, a zwycięzcy nie wyszli z gołymi rękoma. Zwieńczeniem wieczoru było wspólne oglądanie bajki "Moja mama gorylica". Uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że już czekają na kolejne tego typu wydarzenie. (L.K, B.S, R.Sz)

• Awans i II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej chłopców.🏆

• Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci zajęła I miejsce wygrywając po emocjonującym finale 2:0 z SP 2 i uzyskała awans do ćwierćfinału Mistrzostw Województwa. Zawody odbędą się 19.10.2023 r. w Brodnicy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej kontuzja Oliviera Stankiewicza mocno skomplikowała grę drużyny, która osłabiona, po zaciętym meczu uległa 0:1 SP 4 i zajęła II miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

• Wybory do MRK!

• Jagiellończycy pamiętajcie przy wybieraniu swoich przedstawicieli do MRK, że to bardzo ważne głosowanie. Kadencja tych uczniów potrwa 2 lata i to właśnie oni będą nas reprezentować na zewnątrz. MRK to organ miejski, którego członkowie reprezentują interesy młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych, a także organizacji pozarządowych.

• PLAN FLUORYZACJI

w roku szkolnym 2023/2024

dla klas I, II, III, IV, V, VI

16-20 X 2023