• "Kolej w miniaturze" 😀🚉

• Przygotowania do III Festiwalu "Kolej w miniaturze" idą pełną parą. Zapraszamy do Jagiellonki na weekendowe spotkanie z mini koleją. 30.09 od godz.10.00-18.00, niedziela 1.10 godz. 10.00-16.00

• "Szaleństwa Ekologiczne"

• Po raz 25 uczniowie naszej szkoły wzięli udział Międzygminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej "Szaleństwa Ekologiczne" w Grzmięcy. To dokładnie tyle samo lat, ile jest organizowany przez Brodnicki Park Krajobrazowy. W ,, srebnym jubileusz" nie mogło zabraknąć i nas. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 7b: Natalia Stachewicz, Alicja Skrętkowicz, Amelia Nozderka oraz uczniowie klasy 6b: Nina Crouse, Jakub Szczechowski i Mikołaj Roman. Jak zwykle była nauka przez zabawę i zdrowa rywalizacja. Tematem przewodnim były owady. Uczestnicy wykonywali różne zadania z nimi związane. Największym wyzwaniem było rozpoznanie owadów po wydawanych odgłosach... Było super!

(L.K, E.F)

• Uczniowie Jagiellonki w I dziesiątce województwa.

• V miejsce w sztafecie 4x100 m. (kl.7-8), VI w Sztafecie Szwedzkiej (kl.6) i IX w Sztafecie Olimpijskiej (kl.7-8) wywalczyli chłopcy na ,,Festiwalu Sztafet" w Mistrzostwach Województwa w Szubinie. Gratulacje: Jakub Drzymalski (8a), Olivier Stankiewicz (7b), Jakub Jesionowski (7c), Jakub Klonowski (7b), Jan Czaja (7a), Oskar Okrasa (7a), Marcel Melerski (7a), Hubert Laskowski (6c), Jakub Kozaczyk (6c), Jan Knapiński (6c), Wojciech Gołaszewski (6a), Jan Watkowski (6c).

• "Terenowa edukacja ekologiczna"

• O tym, jak ważna jest bioróżnorodność na przykładzie jeży dowiedzieli się uczniowie klas 4. Już po raz drugi w naszej szkole zajęcia poprowadziła p. Agnieszka Kamińska-Włodarczyk z Fundacji Dzika Lekcja. Podczas warsztatów dzieci wykonywały plakat przedstawiający postać jeża. Wcześniej rozmawiały o tym, co te małe zwierzątka jedzą, jaki tryb życia prowadzą, po czym poznać czy jest on zdrowy i o wielu innych ważnych rzeczach, które pozwolą w mądry sposób pomagać tym bardzo pożytecznym zwierzętom. Projekt jest finansowany ze środków Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy LGD w ramach konkursu na realizację projektów pilotażowych w ramach Osi Priorytetowej 11 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR. https://www.facebook.com/DzikaLekcja (L.K, E.F, A.N.F)

• "Festiwal sztafet"

• Uczniowie Jagiellonki udanie rozpoczęli sezon zawodów w nowym roku szkolnym. W Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego I miejsce w Sztafecie Olimpijskiej (800m, 400m, 200m, 100m) i w Sztafecie 4x100m wywalczyli chłopcy z kl.7-8 (awans wojewódzki). II miejsce (awans wojewódzki) zdobyli natomiast uczniowie z kl. 5-6 w Sztafecie Szwedzkiej (400m, 300m, 200m, 100m). Ambitnie i równie wspaniale zaprezentowały się dziewczęta starsze: III m i młodsze miejsce IV. Natomiast w sztafetach 4x100 chłopcy kl.5-6 miejsce II, dziewczęta III. Na 3 stopniu podium stanęły również dziewczęta kl.7. Gratulacje dla: Jakub Drzymalski (8a), Olivier Stankiewicz (7b), Jakub Jesionowski (7c), Klonowski Jakub (7b), Oskar Okrasa (7a), Jan Czaja (7a), Adrian Kempczyński (6b), Hubert Laskowski (6c), Jakub Kozaczyk (6c), Jan Knapiński (6c), Wojciech Gołaszewski (6a), Jan Watkowski (6c), Adam Stachowski (5a), Filip Wałdowski (6b), Maria Cantek (7a), Helena Deorocka (7a), Jagoda Sienkiewicz (7a), Amelia Lipińska (7a), Patrycja Wabich (7b), Kira Zaborowska (6c), Kornelia Kulka (6c), Karla Brylska (5a), Weronika Wiewiórska (5a), Anna Zadura (5a), Nikola Grabowska (5c), Martyna Wilczopolska (5c). Jesteśmy z Was dumni. Trzymamy kciuki na zawodach wojewódzkich. (L.K)

• Nauka przez zabawę!

• Najstarsi uczniowie Jagiellonki w ramach projektu ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" odwiedzili Toruń. To tam, w ,,Młynie wiedzy", a potem na UMK uczestniczyli w warsztatach z dziedziny biologii i fizyki. Ciepły posiłek i dobry film były kwintesencją dnia nauki z integracją klas 7-8. Warto ruszyć z młodzieżą w Polskę, by wzbogacić wiedzę przez mile spędzony czas poza murami szkoły. (tekst: L.K, fot: L.K, O.B, W.R)

• Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli.

• Za nami wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Klasy 4 - 8 zgłosiły w tym roku rekordową liczbę kandydatów: aż 70 - rośnie nam pokolenie społeczników! W wyniku wyborów do Rady SU weszło 20 uczniów - są to: Antonina Siwirska (4a), Ryan van Dijke (4c), Olga Klimek (4d), Patrycja Cieciórska (5a), Bartosz Gajdowski (5a), Igor Graduszewski (5a), Igor Walter (5b), Blanka Sosińska (5d), Iga Kępczyńska (6c), Jan Knapiński (6c), Wojciech Korzeński (6c), Zofia Kowalkowska (6c), Jagoda Sienkiewicz (7a), Igor Bednarczyk (7b), Marcel Stawski (7b), Zuzanna Stefańska (7b), Michał Śliwiński (7b), Patrycja Wabich (7b), Gabriela Pusz (8a), Bartłomiej Witkowski (8a). Wszystkim głosującym gratulujemy obywatelskiej postawy, a członków i sympatyków SU zapraszamy na cotygodniowe spotkania - w środy o godz. 11:30 w sali 1.2.

(fot. OB,MP)

• Międzynarodowy Dzień Kropki...

• ...to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. W tym roku po raz kolejny zaprosiliśmy naszych uczniów do wspólnej zabawy i odkrywania talentów.(n-le I-III)

• ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI"