• ,,Andrzejki "

w kl.1d. (A.K)

• Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki w SP 3

Od września kontynuowane są zajęcia Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brodnicy. Jest to Program przeznaczony dla najmłodszych dzieci, którego celem jest popularyzacja dyscypliny, zabawa, zachęcenie i zaszczepianie koszykarskiego bakcyla. Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy znalazła się wśród wyróżnionych szkół w Polsce, w których dzieci mają możliwość nauki koszykówki w ramach SMOK-a. (tekst i fot:K.K)

• "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

Pluszowy miś - wierny towarzysz dzieciństwa, powiernik sekretów, pocieszyciel... nie zabrakło go dziś podczas zdalnych lekcji. Dzieci opisywały go, robiły z ręcznika, a nawet z nim ćwiczyły. Tak właśnie obchodziliśmy jego urodziny w ,,Światowym Dniu Pluszowego Misia". (tekst: L.K, fot: L.K, J.G, A.N-F, D.M, A.Sz.)

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI!

Życzliwość to taki mały skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze. Pamiętajmy o tym nie tylko od święta 🍀

• "Witaminka zamiast dymka"

"Witaminka zamiast dymka"-pod takim hasłem uczniowie klas VII zaakcentowali Światowy Dzień Rzucania Palenia. Filmowe, zdrowotne przesłanie zmontował Franek Tomaszewski z kl.7a.

• Wybieramy Rzecznika Praw Ucznia!

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia (18 listopada) oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada) Samorząd Uczniowski ogłasza wybory naszego szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Do jego zadań należy między innymi dbanie o to, by wszyscy członkowie społeczności szkolnej znali prawa ucznia i ich przestrzegali. Wybory zostaną przeprowadzone w dniach 23 - 27 listopada 2020 r. Prawo głosu mają uczniowie klas 4 - 8. Już dziś możecie zapoznać się z kandydatkami, które ubiegają się o to stanowisko. Są to: 1. Laura Peplińska, klasa 6 c; 2. Eliza Wojtas, klasa 6 b (tekst: O.B)

• Kolejny tydzień zdalnego nauczania czas zacząć...

• Tradycja podtrzymana!

Stało się już tradycją, iż każdego roku nasza szkoła z sukcesami bierze udział w ogólnopolskim konkursie krasomówczym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Ze względu na pandemię, konkurs w tym roku odbywa się w formie on - line. A ponieważ dobre tradycje należy pielęgnować i podtrzymywać, w tym roku również uczennica naszej szkoły Marta Pesta z klasy 7a wzięła udział w eliminacjach do konkursu. Po przygotowaniu pięciominutowego wystąpienia, przesłaliśmy je do organizatora. Marta wygłaszała tekst o historii jednego z najważniejszych miejsc dla człowieka (poniżej znajduje się link dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, o jakie miejsce chodzi - uwaga - może to być nieco zaskakująca informacja). Działanie zakończyło się sukcesem – naszą uczennicę zakwalifikowano do finału XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, który odbędzie się 20 listopada. Tym razem Marta będzie mówić o Annie Wazównie – jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii naszego kraju. Warto dodać, że celem konkursu krasomówczego organizowanego przez PTTK jest zachęcanie do poznawania własnego regionu, jego historii, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach a także budzenie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia. Życzymy Marcie sukcesu w finale konkursu (tekst: J.Knorps) https://youtu.be/_ypwAYTJsyE

• Dla Niepodległej!

Przewidujący, zawsze zwarci i gotowi - świętujemy Dzień Niepodległości. Uczniowie kl.1-3 zadbali o godne wykonanie hymnu państwowego, a przedstawiciele kl. 6-7 o artystyczną i duchową część tego ważnego dla każdego Polaka dnia.

• Samo życie 😀

• ,,Obraz moje piękno - inne znaczy wyjątkowe"

Wyjątkowy projekt, z wyjątkowym partnerem, Brodnickim Domem Kultury, zakończono 15.10.2020 r. ,,Obraz moje piękno - inne znaczy wyjątkowe", przedstawił połączenie kultury i oświaty. Popatrz na wspomnienie z tego wydarzenia ujęte w obiektywie kamery TVbrodnica.pl. Przypomnijmy, że SP 3 reprezentowali: Zofia Matuszewska (5a), Natalia Szczechowska (7a), Natalia Brodalska (7b) i Marianna Wiśniewska (7b). Koordynatorami tego projektu były: Magdalena Dobrosielska - Jankowska (BDK) i Anna Nowicka - Filon (SP 3).Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu BARDZO MŁODA KULTURA 2019 - 2020. (L.K)

• ,,Żyjmy zdrowo – kolorowo”

Od kilku lat SP 3 promuje zdrowy tryb życia pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo – kolorowo”. Podejmowane w ramach tego przedsięwzięcia działania mają na celu wypracowanie wśród uczniów prawidłowych postaw, które na trwałe zmienią ich nawyki żywieniowe. Dziś dobrym tego przykładem była klasa 1d. (tekst: L.K, fot: A. K)

• Drodzy uczniowie!

Trwa kolejny tydzień nauki zdalnej. Pozostajecie w domu, nie chodzicie do szkoły, ale przecież uczestniczycie w lekcjach on-line, odrabiacie zadania domowe, samodzielnie przy wsparciu nauczycieli zdobywacie nową wiedzę i nabywacie umiejętność samodzielnej pracy. Wiecie z pewnością o tym, że w nauce nie chodzi o to, ile się uczymy, ale jak to robimy. Każdy z Was chciałby zdobywać wiedzę w sposób skuteczny, a na dodatek dobrze ją zapamiętywać. Zastanawiacie się, Jak skutecznie uczyć się w domu? Na pewno warto opracować plan dnia, w którym będzie czas na naukę. A co jeszcze warto zrobić, poczytajcie. To parę cennych wskazówek.

• .

• Konkurs kuratoryjny z historii!

Drugi kuratoryjny konkurs przedmiotowy zakończony. Dziś 20 młodych Jagiellończyków zmierzyło się z testem z historii.

strona:

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy