Nawigacja

 • Zaczynamy - Tydzień Jagielloński związany ze Świętem Patrona SP3.

 • Kolejny challenge dla SP3.

  Dziękujemy za nominacje Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie. Jak widać i tam nasza szkoła jest znana. Przyłączamy się z wielkim zaangażowaniem do ogólnopolskiej akcji DBI ,,Bezpieczni w sieci". Dziś w ramach tej akcji, jest do obejrzenia bajka edukacyjna pt. "Mój przyjaciel Necio". Pamiętajcie by zawsze mówić, gdy coś jest nie tak🤓 rodzicom, nauczycielom. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zatem - Podejmij #DBIzbibliotekachallenge. Już nie musimy, a chcemy, bo bezpieczeństwa nigdy za mało, więc nominujemy: 👀👀👀Krzysztof Magdziak, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu https://youtu.be/Iai4XRxyNgsDBI.

 • STRÓJ KARNAWAŁOWY!

  Miło nam poinformować, że w internetowym konkursie na najpiękniejszy STRÓJ KARNAWAŁOWY, organizowanym przez BDK, Julia Łęgowska (kl.1b) zajęła I miejsce. III miejsce przypadło Monice Sędłak (1b), a wyróżnienie otrzymał Oliwier Otrębski (kl.6a). Gratulujemy!

 • Wspomnień czar!

  Walentynki Jagiellońskie w obiektywie TV ELTRONIK.

 • ...

 • Macie takiego słodkiego pupila? Pochwalcie się nim z nami 😊🐈

 • Rodzicu, uczniu, nauczycielu!

  Uważaj na hejt w sieci, czyli obraźliwy i agresywny komentarz internetowy. Nie daj się sprowokować osobie, która pozbawiona rzeczowej argumentacji Cię wyśmiewa i krytykuje. https://drive.google.com/.../1f7TVddZbsjRQtqwLhV6.../view...

 • Z dedykacją dla wszystkich znajomych i przyjaciół!

 • To były iście królewskie WALENTYNKI JAGIELLOŃSKIE!

  W swoich komnatach uczniowie klas 1-3 malowali, rozwiązywali zagadki (w specjalnym escape room), biesiadowali, spędzali razem czas. Główną atrakcją tego dnia był jednak uroczysty przemarsz przez pałac i w sali balowej nauka tańca dawnego. Tam właśnie jury oceniało nie tylko strój, ale i zachowanie dystansu każdej z klas. Warto dodać, że dzięki szkolnej telewizji wszyscy uczniowie widzieli co dzieje się w tej wyjątkowej sali. To była prawdziwa, internetowa integracja. Uczniowie kl. 1-3 oraz dyrektor szkoły dziękują Jarunie (Joanna Kalenik Fundacja Brama Epok) za naukę tańca i wspólne spędzenie z nami tego wyjątkowego dnia. Materiał filmowy z Jagiellońskich Walentynek będzie można zobaczyć 16.02 o godz.18.00 w TV Eltronik.(tekst: L.K, fot: L.K, J.S, B.W, A.K, A.Sz., D.R-M, M.Ś, A.N-F, J.G, M.P)

 • .

 • Brodnica oczami naszych uczniów!

  II szkolny przegląd literacki związany ze 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Brodnicę pokazał, że mamy w naszej szkole wielu UTALENTOWANYCH UCZNIÓW. Na przegląd wpłynęły 24 prace. Ich autorami są uczniowie z klas IV – VIII. Młodzi twórcy snuli wizje Brodnicy za 100 lat, wymyślali legendy związane z naszym miastem, opowiadali o Annie Wazównie. Powstało też kilka pięknych wierszy opiewających uroki naszej małej ojczyzny. Udział w przeglądzie literackim to doskonałe ĆWICZENIE WARSZTATU PISARSKIEGO, a może początek pisarskiej kariery… Tymczasem, podczas mroźnych i śnieżnych wieczorów warto poczytać utwory, które wyszły spod pióra młodych brodniczan. Wystarczy tylko kliknąć na poniższy link…https://view.genial.ly/.../presentation-przeglad...  J.K., M.P., Mn.P., O.B.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu!

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność uczniowską do wzięcia udziału w akcji promującej bezpieczne korzystanie z Internetu. Zadanie naszych szkolnych żaków polegało na stworzeniu rysunku bądź wymyśleniu hasła związanego z akcją. Praca była dodatkowo punktowana, jeśli zawierała nawiązania do Władysława Jagiełły - patrona naszej szkoły, lub do tradycji rycerskich. Klikając w poniższy link można zobaczyć prace naszych uczniów. https://view.genial.ly/.../presentation-dzien...

 • Czy za czasów Jagiellonów wiedziano co to są Walentynki?

  Czy może pod inną nazwą kryło się Święto Zakochanych? Na kilka dni przed 14.02 zapoznajmy się z ciekawostkami przygotowanymi przez Fundację Brama Epok i wykorzystajmy je podczas spotkań z wychowawcą. (L.K)

 • Klasa 3b rozpoczęła po długiej przerwie zajęcia z programowania.

  Dziś uczniowie, pracując w grupach, tworzyli trasę dla ozobota lub genibota wykorzystując puzzle. Robot szukał na trasie pozytywnych emocji. Uczniowie osiągnęli zamierzony cel. Radość z sukcesu wielka. (J.G)

 • Bum, Bum Rurki!

  Uczniowie 1d rozpoczęli kreatywną zabawę muzyczną z Bum, Bum Rurkami. Są to plastikowe rurki, każda innego koloru, wydające inny, określony dźwięk. Wpływają na rozwój poczucia rytmu, melodii, harmonii, a także koncentrację uwagi i skupienie. Dodatkowo są źródłem wspaniałej zabawy! (A.K.)

 • I jeszcze jedna fotka z udziałem naszych uczennic w 29 Finale WOŚP

  Do ,,orkiestrowej puszki" zbierały także uczennice z kl. 7a: Martyna Górzewska oraz Roksana Karbowska. Dziewczyny kwestowały przed kościołem w Pokrzydowie. Przez 3,5 h Martyna i Roksana zebrały: 899,50 zł. Brawo Wy! ( Tekst; L.K, fot: I. G)

 • LUBIMY POMAGAĆ!

  29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie mógł się odbyć bez udziału przedstawicieli naszej szkoły. Uczennica Olga Klimek (1d) ,razem z Mamą Dorotą były dziś wolontariuszkami podczas grania WOŚP. Wiemy, że takich uczniów z Wiejskiej było więcej. Czekamy na foty. (tekst: L.K, fot: nadesłane)

 • Po feriach uczniowie kl.1-3 wrócili do szkoły...

  Mimo lęków i obaw dorosłych, jak można dostosować się do zaleceń sanitarnych przy tylu dzieciach - uczymy, wychowujemy, działamy. A jak to wygląda w rzeczywistości mogą zobaczyć wszyscy w materiale przygotowanym przez TVbrodnica.pl, który ukaże się w lutym także w TVBydgoszcz w programie ,,Nad Drwęcą". https://www.facebook.com/tvbrodnica/videos/844643312769427/

 • "Mała książka - wielki człowiek"

  W bibliotece szkolnej, przez cały tydzień, odbywało się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki i z regulaminem wypożyczania książek. Obejrzeli wystawkę ciekawych pozycji dla dzieci oraz wysłuchali próśb książek o ich poszanowanie. Głównym punktem wizyty w bibliotece było uroczyste ślubowanie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą, składającą się z książki i kreatywnego alfabetu. Książki biblioteka otrzymała w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", projekt realizowany jest pod patronatem MEN.( fot: B.W, M.G, Z.Z, A.K)

 • Karnawał trwa!

  Mimo wielu zakazów związanych z pandemią, uczniowie kl.1b przygotowali maski, mają nadzieję, że tradycyjny bal karnawałowy się odbędzie. (tekst: L.K, fot: M.G)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć