Nawigacja

 • Wybiegali brąz!

  W Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych bardzo dobrze spisali się uczniowie z naszej szkoły. III miejsce, w stawce 18 drużyn wywalczyła sztafeta chłopców w składzie: Szymon Czajkowski (7b), Tomasz Gęsicki (7a), Szymon Jasiński (7b), Maciej Murawski( 7c), Sorin Oprea (7b), Alan Rudnicki (7c) i Oliwier Stankiewicz (5b). Bardzo dzielnie walczyły dziewczynki rocznik 2011 i mł., które zajęły miejsce w środku stawki. Indywidualnie 10 miejsce zajął Bruno Flenc (8b) w stawce ponad 100 zawodników ( rocznik 2007). Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambitnej postawy i walki do końca na trudnej, ale malowniczej trasie, przygotowanej w Myślęcinku k. Bydgoszczy. (M.T)

 • W magiczny świat braci Grimm przenieśli się w BDK uczniowie kl.1-3.

  Spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia wywołał u widzów gromki śmiech, a czasami dostarczył chwilę grozy. Przedstawienie miało na celu m.in. nauczyć dzieci, by pod żadnym pozorem nie oddalały się od domu i nie rozmawiały z nieznajomymi. Mimo, że w spektaklu dobro zwyciężyło ze złem, to należy pamiętać, że w życiu trzeba być bardzo ostrożnym. (tekst: L.K, fot: A.N-F)

 • .

 • 6 razy na podium!

  2 pierwsze miejsca - dziewczęta rocznik 2011 i chłopcy 2009 oraz 3 miejsce dla chłopców z rocznika 2011 i młodsi wywalczyli drużynowo nasi reprezentanci w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Biegach Przełajowych. Wielkie brawa dla Oliwiera Stankiewicza, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce oraz Bruna Flenc- 2 miejsce, Korneli Kulka i Szymona Jasińskiego, którzy zajęli miejsca 3. Zdobywcy najwyższych miejsc, zarówno drużynowo jak i indywidualnie będę reprezentować nasze miasto i Powiat na zawodach wojewódzkich. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy z wielką werwą biegali na brodnickim stadionie. Brawo: Nina Crouse (4b), Julia Gorlik (4c), Kornelia Kulka (4c), Ania Pesta (4c), Bartek Gajdowski (3a), Adam Stachowski (3a), Adrian Kępczyński (4b), Jan Watkowski (4c), Jan Knapiński (4c), Kalina Flenc (5a), Oliwia Kutera (7b), Jagoda Sienkiewicz (5a), Zosia Strugarek (4c), Oliwia Seliwiorstow (7b), Szymon Czajkowski (7b), Tomek Gęsicki (7a), Szymon Jasiński (7b), Oprea Sorin (7b), Oliwier Stankiewicz (5b), Oliwier Otrębski (7a), Alan Rudnicki (7c), Bruno Flenc (8b), Igor Malak (8b), Franek Tomaszewski (8b) i Damian Wiśniewski (8b). Brawo Wy! jesteśmy z Was dumni.

 • Wraz Pho3nix Foundation ruszamy do boju i my: Społeczność SP 3

  Uczniowie z brodnickiej Jagiellonki pozdrawiają wszystkich uczestników tej sportowej zabawy

 • Uczniu, rodzicu, przyjacielu szkoły...

  ...zaskocz w czasie świąt swoich najbliższych niepowtarzalnymi dekoracjami i ciekawymi wielkanocnymi opowieściami. Nie wierz jak to zrobić? Zapraszamy na warsztaty ceramiczne, które odbędą się 10 kwietnia na brodnickim zamku w godzinach od 10.30 do 12.00 oraz 12.30-14.00. Serdecznie zaprasza Stowarzyszenie SAGITTA

 • Już od kilku lat nasza szkoła włącza się do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka " Znamię! Znam je?"

  Edycja 2021/2022 objęła uczniów z klas siódmych i ósmych, czyli ok. 150 osób. Podczas zajęć omawiane są zasady profilaktyki czerniaka, określanie fototypu skóry i dopasowywanie zalecanego filtru- SPF, preparatu chroniącego przed promieniowaniem UVB. Po zakończeniu programu uczestnicy potrafią określić podstawowe cechy czerniaka - ABCDE, wymienić Złote Zasady profilaktyki czerniaka, wiedzą, co to jest profilaktyka zdrowotna i jakie płyną z niej korzyści "Ty decydujesz, czy zachorujesz". Zachęcają bliskich do podjęcia działań profilaktycznych. Potrafią przeprowadzić samobadanie skóry i rozróżnić czerniaka ( zmianę nowotworową) od zwykłego znamiona na podstawie ABCDE czerniaka. Potwierdziły to wyniki quizu internetowego, znajdującego się na stronie www.akademiaczerniaka.pl (B.W)

 • XIV Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Burmistrza Miasta Brodnica przeszedł do historii.

  Występowali w nim soliści i zespoły wokalne w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 , klasy 4- 6, klasy 7-8. Naszą szkołę reprezentowało 9 solistów i zespół wokalny "Jagiellonki". Wszyscy wykonawcy stanęli "na wysokości" zadania, a występy były naprawdę świetne! W kategorii klas 1-3, 2 miejsce zajęła Hanna Kozłowska, natomiast wyróżnienie Melania Marciniak. Pierwszym miejscem mogą poszczycić się "JAGIELLONKI", w składzie: Zofia Jarzembska, Oliwia Klonowska, Zuzanna Kin. Wszystkim występującym serdecznie Gratulujemy!

 • Centrum Edukacji Ekologicznej w Spichlerzu to kolejne ciekawe miejsce w Brodnicy!

  To miejsce odwiedziła klasa 4b. Zwiedzając z Przewodnikiem trzy piętra muzeum dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach łączących przyrodę z historią. Można się było m.in. dowiedzieć, jak zachowywać się wobec dzikich zwierząt, że barszcz sosnowskiego to nie zupa, ale niebezpieczna roślina, zdemaskowano "duchy", było też wiele innych przydatnych ciekawostek. Na koniec grupa poznała życie mezolitycznych myśliwych sprzed 10000 lat, czego zwieńczeniem było wejście do zrekonstruowanego namiotu. (E.F)

 • PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

  To, że serca naszych uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły są wielkie i szczodre wiemy nie od dziś. Dlatego chętnie włączamy się w każdą pomoc - dla każdego. Tym razem przyłączyliśmy się do kampanii edukacyjno-charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów w świetlicy szkolnej. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu a następnie zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. https://youtu.be/rFEFT4c6kMk

 • Yes, yes, yes! Mamy to. Reprezentacja dziewczynek klas pierwszych wywalczyła 1 miejsce...

  ... a tym samym awans do finału wojewódzkiego w największym piłkarskim Turnieju dziecięcym w Europie ,,Z podwórka na stadion Tymbarku". Po ponad półtora roku mogliśmy znów zagrać i cieszyć się grą w piłkę nożną. W dzisiejszym turnieju szkołę reprezentowały 4 zespoły uczniów kl.1-3, które zajęły 1, 3 i 5 miejsca. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą grę, a przede wszystkim zabawę i grę fair play. Te medale.... pięknie pasują na waszych szyjach. Pamiętajcie: to był pierwszy krok do kolejnych przygód ze sportem. JESTEŚCIE NAJLEPSI! (tekst: L.K, fot: L.K, A.L-W, M. Ż-Ś)

 • Dziś Dzień Żartów i dobrej zabawy - Prima aprilis. Pamiętajmy jednak o ważnych zasadach:

 • Matematyka na WF? Dlaczego nie?

  „BIEGAM, LICZĘ, MYŚLĘ” - pod takim hasłem odbywają się w tym tygodniu lekcje wychowania fizycznego. W różnych grach i zabawach uczniowie m.in liczą od 0 do 100, rysują i rozpoznają bryły, mierzą przebyty dystans w terenie, rozwiązują sytuacje problemowe dzięki umiejętności logicznego myślenia. Wiedzą już także, że: lekcje wf to nie tylko granie w piłkę i wykonywanie konkretnych ćwiczeń na zaliczenie. To przede wszystkim nauka, której celem jest rozwój i kształtowanie osobowości. Dzięki czemu lekcje wychowania fizycznego dają możliwość połączenia ich z nauką innych przedmiotów. (L.K)

 • Czy to słońce, czy też deszcz NASZA SZKOŁA jest THE Best!

 • Czytamy Tolkiena!

  Na 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Książki tego pisarza to nie tylko lektura szkolna. To wędrówka do świata fantasy, czyli spotkanie z krasnoludami, trollami, goblinami, wargami, elfami i innymi niezwykłymi stworami. To także spotkanie ze światem Śródziemia, który wymyślił Johan Ronald Reuel Tolkien - oksfordzki profesor filologii angielskiej. Najpierw stworzył kilka języków, później tych, którzy się tymi językami posługiwali, a wreszcie zamieszkiwany przez nich świat. Istnieją różne porady, w jakiej kolejności czytać książki Tolkiena. Niektórzy uważają, że warto zacząć od spotkania z hobbitem Bilbo Bagginsem w czasie jego podróży do Samotnej Góry. Inni polecają na początek ,,Władcę Pierścieni”. Bezsprzecznym jest jednak fakt, iż te książki warto przeczytać, by zanurzyć się w świecie humoru, historii, psychologii. W naszej szkole również czytaliśmy Tolkiena. Rozwiązywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy quizy dotyczące przygód Bilba - hobbita, który wyruszył na wyprawę życia. Jego przygoda uczy, że z drużyną zawsze łatwiej podążać do celu.(J.K, O.S)

 • Przypominamy!

 • Ostatni, 3 Dzień Rekolekcji

 • Dla uczniów klas czwartych i siódmych nie był to tylko kolejny dzień rekolekcji.

  To także wyjście do Brodnickiego Domu Kultury na prawdziwą ucztę teatralną. Młodsi mieli okazję podziwiać aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w spektaklu opartym o książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Starsi natomiast skupili swoją uwagę na teatralnej adaptacji „Dziadów" – Adama Mickiewicza. Teatr - jako jedna z form rozrywki współczesnego świata, to na pewno najbliższy temat lekcji języka polskiego, który z pewnością będzie doskonałą okazją do omówienia spektakli. (tekst: L.K, fot: L.K, P.M, A.N-F)

 • Drugi dzień Rekolekcji Wielkopostnych.

 • Rekolekcje uczniów kl. 1-8 rozpoczęte. Dzień Pierwszy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć