Nawigacja

 • Kolejny 🏸 sukces🥉

  Tym razem brązowe medale w Mistrzostwach Województwa SZS w Badmintonie zawisły na szyjach chłopców kl.7-8. W tej samej kategorii wiekowej miejsce 7 wywalczyły dziewczyny. Duma i zadowolenie z Waszego zaangażowania, przestrzegania przepisów i gry fair play - raduje serce. Gratulacje - Wojtek Natucki (8b), Szymon Jasiński (8b), Maciej Deorocki (8b), Nikola Jasińska (8b), Oliwia Betlejewska (8b) i Gabrysia Pusz (7a). Pamiętajcie - jesteście laureatami przedmiotowymi z wychowania fizycznego. Brawo Wy! (L.K)

 • Przygoda z legendami, drzewami... i drganiami!

  Trwają wyjazdy klasowe w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”. Tym razem gród Kopernika odwiedziły kl.6a, 6b i 7a. Najpierw uczniowie dowiedzieli się, ,,Jak i dlaczego rośnie drzewo”, a także na czym polegają ,,Bujania, wahania, kołysania i inne drgania”. Zdobytą wiedzę intensywnie przetestowano w Młynie Wiedzy. Zwieńczeniem wycieczki było interaktywne spotkanie z legendami toruńskimi – tej przygody z pewnością nikt nie zapomni! (L.K, O.B, K.Sz-K, A. N-F, M.K)

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Osieku

  9-cioro uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Osieku. Recytowali tak dobrze, że wyjechaliśmy z prawie wszystkimi nagrodami : W kategorii 4-6: 1 miejsce - Tomasz Utecht z 4a - opiekun - p. Hanna Szaga; 2 miejsce (ex aequo) - Franciszek Szynkiewicz z 5c - opiekun - p. Hanna Szaga i Marcel Stawski z 6b - opiekun - p. Olimpia Balewska; 3 miejsce - Bartosz Małkiewicz z 6c - opiekun - p. Róża Szymańska oraz 3 wyróżnienia: Yana Konstantynova z 4b - opiekun - p. Hanna Szaga; Zofia Jarzemska z 5a - opiekun - p. Róża Szymańska; Dominik Gałaś z 5c - opiekun - p. Hanna Szaga. Brawo my, uczniowie "Jagiellonki"! (H.S)

 • Mamy to🏸🥉🏆 💪🥰👏🏸

  3 miejsce dziewcząt i 6 m. chłopców wywalczyli uczniowie Jagiellonki w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Badmintonie kI.IV-VI. Podziw - szacun - gratulacje dla: Anny Pesta (5c), Jagody Sienkiewicz (6a), Jakuba Klonowskiego (6b), Marcela Licznerskiego (5a) i Jasia Knapińskiego (5c)- opiekun L. Kaczmarek. Byliście niesamowici. Pokazaliście, że duch sportowej rywalizacji i przyjaznej, solidarnej współpracy w zespole przynosi efekty. Tak trzymać. Brawo Wy! (L.K)

 • Pomaganie jest dobre!

  Czy to elfy Św. Mikołaja? Nie to Elfy Paczki, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy! Najpierw napisały egzamin próbny, a potem ruszyły spakować Szlachetną Paczkę. Tak, tak, mowa o naszych uczniach z Samorządu Uczniowskiego. To była szósta przygotowana przez społeczność naszej szkoły "Szlachetna Paczka", a właściwie 28 paczuszek. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. (E.F)

 • „Skrzaty leśne Borówka i Jagódka wybierają drzewko na choinkę”🥰🍀

  „Skrzaty leśne Borówka i Jagódka wybierają drzewko na choinkę”, to warsztaty przyrodniczo-plastyczne przeprowadzone przez p. Martę Roman z Brodnickiego Parku Krajobrazowego, w których uczestniczyli uczniowie kl. 2a. Prelekcja dotyczyła różnych gatunków drzew iglastych. Natomiast w części plastycznej drugoklasiści robili bombki na choinkę z drewna i sznurka. Było Fajnie. Dziękujemy!(L.K, A.N-F)

 • "Poznaj Polskę"

  W ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” uczniowie kl. II odwiedzili Toruń, miasto Mikołaja Kopernika i pierników. W programie wycieczki znalazło się m.in: Manufaktura słodyczy, Baj Pomorski , Dom Kopernika i Planetarium. To była aktywny i fajny dzień w Grodzie Kopernika. (tekst: L.K, fot: A.N-F, M.P, J.G)

 • VII ,,Mikołajkowy Turnieju Tenisa Stołowego"💪👏🥇🏓

  Po raz kolejny spędziliśmy 6 grudnia m.in ,,na sportowo". Było wesoło, kolorowo, słodko, a przede wszystkim fair play. Po prawie 3 godzinach tenisowych zmagań wyłoniono zwycięzców: kl. IV dziewczęta: 1m - Nikola Grabowska, 2m - Zuzanna Hildebrandt. kl. IV chłopcy: 1m - Demian Stryiak, 2m - Adam Stachewicz, 3m - Michał Kiełkowski kl.V - VI dziewczęta: 1m - Alicja Siedlaczek, 2m - Lena Rulko, 3m - Amelia Słembarska kl. V - VI chłopcy: 1m - Franek Szynkiewicz, 2. Jan Watkowski, 3. Olek Potocki kl.VII - VIII chłopcy: 1m - Szymon Czajkowski, 2. Alan Rudnicki, 3. Tomek Gęsicki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ,,Mikołajkowego Turnieju". Byliście wspaniali. To było fantastyczne popołudnie. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej. (L.K, M.T)

 • Ho, ho, ho kochani! Czy byliście grzeczni?

  Tymi słowami witał naszych uczniów i pracowników szkoły przybyły dziś do nas wyjątkowy gość. Mikołaj, jak zawsze miał pełne ręce roboty, ale dotarł do wszystkich. Tych grzecznych i tych, którym nie zawsze w tym roku było łatwo. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok! (tekst: L.K, fot: M.P i przedstawiciele SU)

 • "Drużyna Mikołaja" zdążyła wesprzeć uczniów kl.8 przed ich próbnym egzaminem🍀💪

  Trzymany kciuki, by równie miło przebiegł ten 3 dniowy maraton.

 • ,,Poznaj Polskę"- wycieczka 5b do Bydgoszczy!😉

  Od czego pochodzi nazwa Bydgoszcz: być gościnnym czy bić gości...? Warto pojechać do Bydgoszczy, aby się o tym naocznie przekonać... W każdym razie, przewodnik Pani Monika, pokazała nam, że Bydgoszcz warto odwiedzić: bydgoska "Wenecja", Magiczne Schodki, panorama miasta z tarasu widokowego Młynów, to tylko niektóre ciekawe miejsca Bydgoszczy. To, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu, to trzeba przeżyć samemu, a słowo Wersal nabiera nowego znaczenia... Oczywiście każdy sam zrobił sobie tam mydełko według swojego gustu. Wrażeń nigdy za dużo, więc na koniec osłodziliśmy sobie wycieczkę w Karmelowej Krainie, gdzie każdy osobiście zakręcił sobie lizaka. (E.F)

 • Sukces w Turnieju 🏸👏🏸💪

  Pierwsze prezenty przez Mikołaja rozdane. Miło nam poinformować, że Ania Pesta (kl.5c) zajęła III miejsce, a Jasiu Tatar (trenujący od 2 lat w murach naszej szkoły), stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej kl. 7-8 w 9. Otwartym Mikołajkowym Turnieju Badmintona w Smólniku. Głównej nagrody: ,,Czapki Mikołaja" nie udało się przywieść, ale i tak jesteśmy z Was bardzo dumni. Brawo Wy (L.K, Ł.P)

 • Jesteśmy w finale wojewódzkim🥇👏🥰💪🍀

  Nikola Jasińska (8b), Oliwia Betlejewska (8b), Gabrysia Pusz (7a), Wojtek Natucki (8b), Szymon Jasiński (8b) i Maciej Deorocki (8b) wygrali w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Badmintonie. Dzięki sportowej rywalizacji i grze fair play już 13 grudnia (w Sępólnie Krajeńskim) rozpoczną rywalizację o tytuł najlepszych w województwie. Jest moc. Jest chęć. Gratulacje(L.K)

 • Lubimy Pomagać!

  Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Magdy Janke już 3 grudnia. To nie pierwsza inicjatywa, którą z sercem i osobiście wspieramy. ,,Biegaliśmy", by pomagać dla wielu już potrzebujących osób. Tym razem nie ma wyjątku. Bądźmy w tym dniu i my- przedstawiciele SP3. Oto, kilka cennych wskazówek od organizatorów biegu: 1. Bieg ma charakter typowo amatorski i jest biegiem dosłownie DLA WSZYSTKICH. Nie ma pomiaru czasu, a każdy uczestnik biega (a nawet przechodzi) dowolną liczbę okrążeń. Na trasę można wracać ile razy się chce. NIE JEST WYMAGANA JAKAKOLWIEK KODYCJA FIZYCZNA! Mile widziani również spacerowicze oraz Nordic Walking. 2. Okrążenia mają długość 1 km oraz 0,5 km dla dzieci. 3. Za każde pokonane okrążenie wręczamy gumkę - później je zbieramy i zliczamy km. 4. Możecie biegać indywidualnie jak i grupowo - na koniec otrzymacie jak co roku certyfikaty z liczbą km. 5. Oprócz samego biegania mamy dla Was mnóstwo innych niespodzianek. Nieopodal Pałacu Anny Wazówny rozstawiona będzie scena jak i małe miasteczko biegacza gdzie czeka na Was mnóstwo atrakcji. Stąd prośba, żebyście zabrali całe rodziny - nie będą się nudzić! 6. Bieg odbywa się w godzinach od 10.00 do 14.00 Możecie przybywać kiedy chcecie! Godzina Waszego startu nie ma znaczenia. 7. Zapisy od 9.00. 8. Wpisowe dla osób dorosłych to min. 10 zł. Jednak bardzo liczymy na Waszą hojność i w żaden sposób nie ograniczamy maksymalnego pułapu. Całość zostanie przeliczona i trafi bezpośrednio na konto Magdy Janke. W jedności siła! Będziemy! Pomożemy!

 • Wizyta w astrobazie...

  Czy jest to możliwe, by członkowie koła przyrodniczego kl.4 byli na księżycu? Oczywiście, przecież mamy Astrobazę, mieszczącą się przy I LO w Brodnicy. I mimo, że krótkie dni nie nastrajają nas optymistycznie, to dla nas właśnie zaczęła się idealna pora zainteresować astronomią. (L.K, E.F)

 • Powołanie Rzecznika Praw Ucznia

  Uczniowie wybrali rzecznika swoich praw – został nim Tymon Sarnowski z klasy 8c. Akt powołania na to odpowiedzialne stanowisko wręczył Tymonowi dyrektor szkoły, pan Jerzy Witkowski. Życzymy nowemu rzecznikowi sukcesów w popularyzacji znajomości praw i obowiązków ucznia! (O.B)

 • ANDRZEJKI...

  Dzień wróżb i dobrej zabawy dla uczniów kl.4 zakończony. Podczas spotkania śmiechu było co niemiara. Andrzejkowe wróżby wprawiły wszystkich w dobry nastrój i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. (L.K, M.S)

 • To był piękny wschód słońca....

  Już od wczesnych godzin rozpoczęliśmy zbiórkę elektrośmieci. Zbiórkę, która dostarczyła wiele radości tym, którzy mogli pozbyć się zbędnego sprzętu oraz zbierającym go. Uczniowie z ciekawością przyglądali się urządzeniom, które nam były swego czasu bardzo bliskie, a dla nich z innej epoki;) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.(L.K, E.F)

 • "POZNAJ POLSKĘ"

  Uczniowie klas IV ruszyli na wyprawę, której istotą było hasło “Toruń - miasto Kopernika i piernika“. Spacer po Starówce, wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i w Planetarium - te wszystkie atrakcje doświadczyli uczniowie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, którego głównym celem jest m.in uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci. Podczas jednodniowego wyjazdu ,,Jagiellończycy" zapoznali się z osiągnięciami polskiej nauki, poznali postać Mikołaja Kopernika, odkryli część wiedzy z zakresu astronomii, ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, poznali różnicę między Ziemią, a innymi planetami. Wszyscy uczniowie powrócili bardzo szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. (tekst: L.K, fot: M.K)

 • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

  Trwa ,,Klasowy maraton profilaktyczny prowadzony przez psychoterapeutów: Andrzeja Piaseckiego, Grażynę Graszek i Katarzynę Lubiszewską. Celem programu - propagowanie życia bez nałogów i promowanie zachowań prozdrowotnych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć