Nawigacja

 • Dzieciaki poznają liściaki!

  Pogoda i humory nam dopisały. Klasa 3b spędziła poniedziałkowe przedpołudnie w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Zajęcia, jak zawsze, prowadziła niezawodna p. Marta Roman. Temat - Dzieciaki poznają liściaki. Dodatkiem do zajęć była wizyta w Muzeum Rybołówstwa i oczywiście długi spacer po lesie. Uczniowie korzystali z ciekawej aplikacji Liść i tworzyli swój e-zielnik. Była też niespodzianka dla naszych chłopców i gorący poczęstunek dla wszystkich. Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tak ciekawej i pouczającej wycieczki. Bo my lubimy być tu - na zielonym. (J.G)

 • ,,Razem do Trójstyku"

  W Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej ,,Razem do Trójstyku" już po raz czwarty wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Po dwóch godzinach marszu, uczniowie z kl.6, 7 i 8 dotarli do symbolicznego KAMIENIA. Na granicy 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego spotkali się z innymi uczestnikami tego wydarzenia: Lubowidza, Lidzbarka i okolic. Puentą tegorocznej sztafety było posadzenie Drzewa Dziedzictwa PTTK, które jest symbolem jubileuszu 70-lecia połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Oficjalnie piszemy, że sobotnia lekcja biologii i historii zaliczona została na 6. ( tekst: L.K, fot: E.F, J.W)

 • Pierwsze, bardzo piękne jesienne dni, wpłynęły na ciekawe zachowania naszych uczniów!

  Po pierwsze: posprzątano szkolny ogród i zbierano w nim dary natury. Po drugie: założono klasowe laboratoruim (kl.1d) - co urośnie wcześniej? Marchewka czy majeranek? Po trzecie: świętowano Dzień Pustej Klasy ( międzynarodowa inicjatywa promująca wartości edukacji na świeżym powietrzu - 1c) oraz sadzono nowe krzewy, drzewka. Dodatkiem do tych pięknych inicjatyw była możliwość zdawania na kartę rowerową. Nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w tym dniu było ognisko i pieczenie kiełbasek. Brawo WY! (tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, A.K, Z.Z, J.S)

 • Pierwszy Dzień Jesieni !

 • "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..."

  Tak, to już 3 tygodnie, kiedy uczniowie kl.1 są w szkole na Wiejskiej. Uczą się w niej dosłownie wszystkiego: nowych kolegów i koleżanek, pani, przestrzeni w szkole i nowych przedmiotów... fajnie jak właśnie na zajęciach uczestniczą w nich z radością i ogromną przyjemnością. Tak właśnie było na lekcjach wychowania fizycznego w kl.1d. Pamiętajmy: " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..." (tekst: L.K, fot: A.K)

 • "Sprzątanie Świata"

  Wrześniowy, ciepły dzień był wspaniałą okazją by posrzątać i upiększyć teren wokół naszej szkoły. W pracę zaangażowali się uczniowie klas siódmych i ósmej. Pozbierano śmieci, pograbiono, a także posadzono nowe rośliny. Pamiętajmy, że dla przyrody liczy się każdy dobry uczynek i to nie tylko od święta. (L.K, E.F)

 • Już w najbliższą niedzielę!

  Burmistrz Brodnicy oraz Stowarzyszenie Sagitta zapraszają uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 do udziału w projekcie "Mieszek dawnych rzemiosł"

 • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”

  Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 będziemy realizować Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja” wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży. (A.N-F)

 • ,,Dzisiaj jest dobry dzień. Postaw swoją kropkę i poczekaj na mądrego nauczyciela. Albo od razu sam nim bądź."

  Cytat dnia: ,, Dzisiaj jest dobry dzień. Postaw swoją kropkę i poczekaj na mądrego nauczyciela.Albo od razu sam nim bądź."15 września, to Międzynarodowy Dzień Kropki. Co to znaczy? Przeczytaj książkę Reyndolsa dla dzieci, które nie wierzą w siebie albo otwórz ten link https://www.edunews.pl/…/i…/2389-miedzynarodowy-dzien-kropki i wszystko będzie jasne. Gratulacje dla klas, które aktywnie włączyły się w ten ,,kropkowy dzień". ( tekst: L.K, fot: B.W, A.K, A.Sz, D. R-M, M.Ś, A. N-F, J.G, M.P)

 • Już za chwilę...

  ...groszki, grochy, kropki i kropeczki będą miały swój dzień. Przygotuj ciekawy strój, rysunek..... i aktywnie spędź ten dzień w szkole. ( tekst: L.K, fot: A.N-F)

 • ,,Obraz: Moje piękno - inne znaczy wyjątkowe"

  Artystycznego wyzwania podjęło się kilkoro uczniów z naszej szkoły. Malarskie prace będzie można zobaczyć już niedługo na wernisażu, który podsumuje wspólny projekt BDK i SP3 ,,Obraz: Moje piękno - inne znaczy wyjątkowe".

 • Wieczorową porą w SP3 też jest pięknie...

 • Genibot - geniusz wśród robotów edukacyjnych!

  Klasa 3b przez tydzień testuje nowego robota edukacyjnego. Genibot, bo taką ma nazwę, to geniusz wśród dostępnych robotów edukacyjnych. Z Genibotem nauka programowania jest jeszcze ciekawsza i bardziej skuteczna. Przekonali się o tym uczniowie 3b. (J.G)

 • Zdalne, Narodowe Czytanie 2020 J. Słowacki ,, Balladyna".

 • EKO-LIDER III edycja 2020!

  4 września w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku k/Torunia odbyła się gala wręczenia nagród EKO-LIDER III edycja 2020. Jest to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jednym z finalistów był uczeń naszej szkoły, Wiktor Kilian z klasy 6c, który wykonał projekt konkursowy dotyczący roślin miododajnych. Wiktor został doceniony przez Komisję Konkursową i znalazł się wśród pięciu wyróżnionych osób w województwie. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy Wiktorowi oraz jego rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów! (tekst :E.F, fot: A. KILIAN) )

 • Zapraszamy na wspólne czytanie dramatu „Balladyna”

  W sobotę 5 września nasza szkoła weźmie po raz kolejny udział w akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP.W tym roku czytamy dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Postępowanie tytułowej bohaterki utworu : Balladyny - morderczyni, zabójczyni siostry - skłania do refleksji nad ludzkimi słabościami i wadami. Elementy fantastyczne mieszające się z realistycznymi to niepodważalne walory tego romantycznego dzieła.Tym razem do udziału w ogólnopolskiej akcji wykorzystamy nowoczesne narzędzia komunikacji, które dobrze sprawdziły się podczas zdalnej nauki.Zapraszamy w sobotę o godzinie 10.00 do czytania przez aplikację zoom.us (aby dołączyć do spotkania za pośrednictwem zoom, wpiszID 488 997 49 40, hasło jpolski).Do usłyszenia (i zobaczenia) w sobotę!

 • Pierwszy dzień w szkolnej ławce uczniów kl.1

 • Witaj szkoło!

  Witamy w gościnnych murach SZKOŁY NA WIEJSKIEJ, uczniów kl.I. Już wiemy, że z Wami.... oj, będzie się działo!

 • Witaj szkoło!!!

  Wyruszamy po nowy bagaż wiedzy i doświadczeń .... nowy rok szkolny 2020/2021 w innych niż zawsze klimatach, rozpoczęli także uczniowie kl.4-8. Niech moc i zdrowie, będzie z nami! Damy radę!

   

 • Pamietamy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć