Nawigacja

 • Kosmiczne spotkanie z pisarką.

  W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas: 5b, 5c i 6b wzięli udział w spotkaniu z panią Zofią Staniszewską, autorką bajek i książek detektywistycznych dla dzieci. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać sporo ciekawostek związanych nie tylko z zawodem pisarza, ale także... z lotami w kosmos (które odgrywają ważną rolę w fabule jednej z literackich zagadek tej autorki). Już wiemy, jak się czuje pisarz, gdy pierwszy raz widzi swoją książkę w księgarni, a także skąd na stacji kosmicznej bierze się wodę! To było niezapomniane spotkanie z książką, przygodą i kosmosem. (O.B)

 • Jednośladem bezpiecznie do celu🚴 👏🥰

  IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wywalczyli: Chabowski Maksymilian (8c), Leśniewski Kamil (8b) i Żurawski Miłosz (8b) - opiekun J. Sokołowski. Gratulujemy. Dziękujemy za użyczenie roweru na udział w zawodach firmie Biker Budzyk. (tekst: L.K, fot: J.S)

 • Mamy to💪⛹ 🍀✊

  I miejsce w Ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci KOSZYKÓWKA CHŁOPCY (rocznik 2010). Gratulacje - jest moc. Trzymamy kciuki 18.05, kiedy to w Toruniu odbędzie się półfinał wojewódzki. (L.K, M.T)

 • Wizyta w szkole muzycznej!

  Strunowe, dęte, perkusyjne, każde o szerokim wachlarzu wydawanych dźwięków. Klasa 6a wysłuchała wszystkich rodzajów instrumentów, na których przepięknie grali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, przedstawiając nam repertuar zawierający muzykę klasyczną, ludową, a nawet melodyjne dzwonki telefonów. Przyjemnie było słuchać ze sceny również uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za to spotkanie z kulturą i sporą garść informacji na temat instrumentów. (L.K, K.Sz.-K)

 • Podsumowano Tydzień Dnia Ziemi w Jagiellonce!

  W tym czasie odbyły się 3 konkursy: Szkolnego Przyrodniczego Konkursu Fotograficznego pt. „Co piszczy w trawie?” (49 osób z kl. 1-8), na przekrój mrowiska „Mrowisko” (10 osób) i II etap Szkolnego Konkursu Geograficznego „Mistrz Mapy”– 15 osób z kl. 5-8. Wyniki z poszczególnych konkursów: Na przekrój mrowiska „Mrowisko” - I m.: Jessica Kosmala (8b), Hubert Szmidt (4d), Aleksander Potocki, (5b), Jan Giżyński (4c), Oskar Karolewski (4c), Artur Tomczyk (1a), II m.: Oliwia Lubera (4b), Hanna Wiącek (6b), Alicja Skrętkowicz (6b), Kacper Ciepliński (5a). Szkolny Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”. Mistrz: Mateusz Kwiatkowski (8c), WiceMistrz; Ignacy Betlejewski (8a). Szkolny Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny „Co piszczy w trawie?” I m.: Jan Jankowski (1a), Kacper Narloch (2c), Patrycja Cieciórska (4a), Hubert Szmidt (4d), Barbara Mróz (4d), II m.: Oliwia Szutkowska (5b), Jagoda Grochowiak (5b), Natalia Stachewicz (6b), Alicja Skrętkowicz (6b), Jessica Kosmala (8b), Barbara Sokołowska (8c). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (L,K, E.F, M.K)

 • ,,Gdy już dorosnę..." 🍀

  Uczniowie kl.8 dokonują pierwszych ważnych wyborów. Nie ma lepszych dla nich podpowiedzi niż innowacyjne zajęcia z doradztwa zawodowego. Dzięki wsparciu p. Sędzi Redmerska-Górna, w sądzie rejonowym w Brodnicy najstarsi Jagiellończycy poznali pracę sędziów, adwokatów i prokuratorów. To była ciekawa lekcja w praktyce. Dziękujemy. (tekst: L.K, fot: J.S)

 • Dziewczyny też potrafią grać "w nogę" 💪🍀👏

  I miejsce w ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej i awans na kolejny etap rozgrywek wywalczyły dziewczęta z kl.7-8. Ich młodsze koleżanki wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Brodnicy i II w Powiecie. Brawo dziewczyny. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach. Skład drużyny kl.7-8: Betlejewska Oliwia (8b), Jasińska Nikola (8a), Kutera Oliwia (8b), Pusz Gabriela (7a), Seliwiorstow Oliwia (8a), Sobiecka Zofia (8b), Sobolewska Dominika (8b) i Wojtas Eliza (8b). Team dziewcząt kl.4-6: Bieńkowska Zuzanna (6a), Crouse Nina (5b), Kowalkowska Zofia (5a), Kulwicka Kinga (5c), Kulka Kornelia (5c), Pesta Anna (5c), Sowińska Julia (5a) i Wabich Patrycja (6b).

 • „MAJ MIESIĄCEM PROFILAKTYKI”

  Czy ktoś potrafi uratować pluszowego misia? Tak - Jagiellończycy z kl.2. Dzięki akcji profilaktycznej zorganizowanej na Dużym Rynku, wszystkie ich pluszaki ,,wróciły do życia". Natomiast uczniowie kl.7 wzięli udział w konferencji edukacyjno-szkoleniowej w BDK i już wiedzą jak dbać o swoją jamę ustną oraz prowadzić zdrowy styl życia. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2023 zorganizowanej przez UM w Brodnicy przy współpracy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brodnicy i Starostwo Powiatowe, nasi uczniowie wzbogacili się o konkretną wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej. (L.K, A.N-F)

 • ZAPISZ SIĘ NA KARCIE HISTORII BRODNICKIEGO🏸🥰🏆🍀

  Po raz pierwszy w Brodnicy rozegrany zostanie TURNIEJ BADMINTONA - skierowany do rodzinnych duetów jak i amatorskich debli (niekoniecznie rodzinnych: damskich, męskich i mikst). Dbamy o dobrą zabawę i bezpieczeństwo naszych gości. Dlatego miłośnicy tej dyscypliny zagrają na profesjonalnych matach dzięki współpracy ,,Szkoła Badmintona Toruń" - Tomasz Welchowski. Zapraszamy wszystkich do sobotniej zabawy z 27.05.2023 r. Do wtorku 23.05.2023 r. należy dokonać zgłoszenia TYLKO NA ADRES E-MAILOWY: zgloszeniaturniej@sp3brodnica.pl. Ilość miejsc ograniczona. Pamiętaj - z nami zawsze ,,Jest dobry dzień".

 • .

 • Biało-czerwona zawsze powinna łączyć🇵🇱 Szanujemy🇵🇱

  (fot: UM Brodnica)

 • .

 • .

 • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO 🇵🇱

  W wyjątkowej szkole, wyjątkowo uczczono MAJOWE ŚWIĘTA. Nie było nudy. Święto Flagi i Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja była 20 minutową lekcją historii w plenerze. Przypomniano genezę powstania wspomnianych świąt i ich znaczenie. Wysłuchaliśmy także wiązankę pieśni patriotycznych. Przede wszystkim uczestniczyliśmy w pochodzie dookoła szkoły radując się z nadchodzącej ,,Majowej Jutrzenki". U nas zawsze jest: wyjątkowo i niepowtarzalnie. (L.K)

 • "Promyk Energii"

  Uczniowie naszej szkoły myślą odpowiedzialnie o przyszłości planety, dlatego odbyli spotkania edukacyjne z przedstawicielem fundacji "Promyk Energii". Rozszyfrowali tajemniczy skrót OZE, popatrzyli na Ziemię z kosmosu, obejrzeli z bliska urządzenia produkujące prąd ekologicznie. Na koniec obiecali dbać o naszą planetę, by w niezmienionym stanie oddać ją kolejnym pokoleniom. (L.K, K.S, MK)

 • Zaczęło się w 2008 roku... 🌳

  Od piętnastu lat współpracujemy z Nadleśnictwem Brodnica, a tym samym bierzemy udział w akcji sadzenia i sprzątania lasu. W tym roku to klasa 7a posadziła sosenki na wyznaczonym terenie Leśnictwa Karbowo. Całe przedsięwzięcie odbywało się pod fachowym okiem Pana Leśniczego Tomasza Klejnowskiego. Była nauka sadzenia drzewek, poznanie pracy Leśniczego i zasad działania gospodarki leśnej. Na koniec: pieczenie kiełbasek, cukierki i upominki. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Brodnica i Panu Tomkowi za możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest sadzenie lasu. (L.K, E.F)

 • Miło nam poinformować, że...

  Uczennica Klaudia Hoffmann (8c) zdobyła wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych organizowanym przez I LO w Brodnicy. Gratulujemy! (opiekun: M.Wagner, M.Weydmann)

 • .

 • Kolejny sukces uczniów z Jagiellonki🥈🏆👏🍀

  2 miejsce zespół, 2 miejsce indywidualne Kamil Leśniewski, a wszystko to w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, etap okręgu toruńskiego. Gratulujemy: Kamil Leśniewski (8b), Miłosz Żurawski (8b), Maksymilian Chabowski (8c) i Hubert Perliński (8a) - opiekun: J.Sokołowski, 13 maja w Grudziądzu, wezmą udział w etapie wojewódzkim. Wierzymy w Wasze zdolności i trzymamy kciuki. (tekst: L.K, fot:J.S)

 • „Zainwestuj w naszą planetę”

  To hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Z ochotą i wielkim zapałem w tegorocznej akcji wzięli po raz pierwszy udział uczniowie klas I. Przez cały tydzień były rozmowy o segregowaniu śmieci, eksploatacji złóż wydobywanych z ziemi , zanieczyszczeniu środowiska i co można zrobić, by ratować Ziemie. Kulminacją tych działań było sprzątanie okolicy, najbliższego otoczenia naszej ,, Małej Ojczyzny". (tekst: L.K, fot: A. Sz, D.M, M.Z-Ś)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 49 824 10
  514 955 484

Galeria zdjęć