Nawigacja

 • ...

 • Klasy 3 ,,zdobyły Grunwald"

  Władysław Jagiełło byłby z Was dumny. Fotorelacja wkrótce.

 • PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH!

  Uczniowie kl. 3a i 3d, pod opieką wychowawców, odwiedzali miejsca spoczynku bliskich ich zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla wszystkich głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o tych, których już z nami nie ma. (tekst: L.K., fot:.A.Sz.)

 • Trwa sezon wycieczkowy.

  Tym razem na jesienne wojaże do Torunia pojechały kl. 2d i kl. 4c. Program wycieczek zdecydowanie różnił się od siebie. Kl. 2d zwiedziła Stare i Nowe Miasto z przewodnikiem, była w planetarium i grała w kręgle. Natomiast kl. 4c sportowo spędziła czas w "Jump Arena", a potem uczestniczyła w projekcji filmu w Cinema City. W obu przypadkach była to ciekawa forma integracji klasy. (tekst: L.K., fot: A.K., M.T.)

 • Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli.

  Za uczniami klas 4 - 8 poważna lekcja demokracji: wybory. W głosowaniu przeprowadzonym 26 października zdecydowaliście, że reprezentantami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Konsultacyjnej Miasta Brodnicy zostają: Martyna Górzewska (8a), Mateusz Kwiatkowski (7c) i Tymon Sarnowski (7c). Uczniowie wybrali także swojego Rzecznika - w tym roku tę funkcję w SP3 pełnić będzie Martyna Górzewska z klasy 8a. Gratulujemy i życzymy sukcesów w działaniach na rzecz uczniów i społeczności lokalnej. (tekst: O.B, fot: M.P, P.M)

 • Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) - zakończony.

  Europejski Tydzień Kodowania - zakończony. Uczniowie wszystkich klas kodowali off-line i on- line, wykorzystując różnorodne narzędzia. W ramach EU Code Week młodzi jagiellończycy mogli m.in zaprogramować ozoboty, geniboty, photona oraz muzogram - czyli zakodowany marsz turecki Mozarta i zakodowane pracy pt: odloty ptaków. (tekst: L.K, fot: n-le kl.1-8)

 • ,,Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi."

  XXI Dzień Papieża Jana Pawła II odbył się pod hasłem :,,Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi." Fotograficzne wspomnienie tego wydarzenia w naszej szkole.

 • Wspomnień czar!

  Biwak integracyjny kl.7 a w Wądzyniu w obiektywie wychowawcy. Jak widać - ,,działo się tam wiele" !

 • "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI".

  W tym ekologiczno - edukacyjnym projekcie wzięliśmy udział i my - społeczność SP3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.(tekst: L.K, fot:. L.K, E.F)

 • "Zamknij oczy i myśl o Anglii"

  Szef kuchni Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Stefan Friedmann, zaprosił nas z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na danie oryginalne i lekkostrawne - "Zamknij oczy i myśl o Anglii". Byliśmy, smakowaliśmy i..... chcemy więcej. To był świetny spektakl, a tym samym udany wyjazd.

 • Drodzy Uczniowie, Z okazji rozpoczęcia programu „Hałas szkodzi zdrowiu. Hałasowi mówimy STOP!” ogłaszamy dwa konkursy powiązane z tematyką hałasu:

  1. KONKURS PLASTYCZNY na plakat; Temat: Zagrożenia wynikające z hałasu (Plakat musi zawierać informacje o niebezpieczeństwach związanych z narażeniem na hałas); Format: A3 lub większy. Technika: dowolna; 2. KONKURS TECHNICZNY; Temat: Znaki nawołujące do zachowania ciszy, które zostaną umieszczone na terenie szkoły; Format: Znak zawierający informacje o nakazie zachowania ciszy/zakazie hałasowania w kształcie dowolnego znaku drogowego. Maksymalne wymiary: mieszczące się na kartce A3. Technika: dowolna; Prace konkursowe prosimy oddawać do 21.10.2021 r. do p. Bożeny Wiercińskiej lub p. Kamili Szymańczyk-Kamińskiej. Zapraszamy do udziału. Organizatorzy

   

 • .

 • Śp. Wojtek Kupczyk 14.10.2021 r.

  Byłeś, mówiłeś, zaciekawiłeś... Opowieści o Igrzyskach Olimpijskich z Twoim udziałem nabrały innego spojrzenia przez uczniów naszej szkoły... Dziękujemy za lata pięknej współpracy w różnych dziedzinach: międzyszkolnych, sportowych, dziennikarskich .... Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci, także jako uczeń tej szkoły. Rodzinie i bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

 • Pierwszoklasiści SP3 zostali pełnoprawnymi uczniami Jagiellonki.

  Tradycyjnie 14 października, odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. Pani Małgorzata Świtalska - kierownik Biura Oświaty i Sportu Urzędu Miejskiego w Brodnicy, dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły również przeżywali to wspaniałe wydarzenie, co uczniowie kl. 1a, b i c. (L.K.)

 • .

 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - od uczniów dla wszystkich pracowników szkoły!

 • Integracja klas: 3a, c i d zakończona sukcesem.

  Uczniowie razem zbierali kasztany, podziwiali jesienny krajobraz ,utrwalali znajomość warstw lasu i rodzajów drzew. A wszystko to działo się w naszym brodnickim Lasku Miejskim. (tekst: L.K., fot: A.Sz., M. Ź-Ś.)

 • Recytowali wiersze wielkich poetów. Patronami roku 2021 zgodnie z uchwałą Sejmu jest trzech wielkich poetów: C.K. Norwid, K.K. Baczyński i T. Różewicz.

  By popularyzować ich twórczość wśród młodzieży, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zorganizowała Wojewódzki Konkurs Recytatorski. Na konkurs zaproszono uczniów z klas ósmych szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. W szranki recytatorskie w sobotę 9 października stanęło aż 84 recytatorów z naszego województwa. Naszą szkołę godnie i pięknie reprezentowali uczniowie z klasy 8a: Marta Pesta i Igor Ostrowski. Marta wybrała do recytacji wiersz K. K. Baczyńskiego ,,O mój ty smutku cichy”, a Igor utwór C. K. Norwida ,,Moja piosnka„ (I). Jurorzy, gratulując uczestnikom, zwrócili uwagę na wysoki poziom wszystkich młodych recytatorów, biorących udział w konkursie.(J.K)

 • 2 miejsce chłopców i 3 dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu brodnickiego w sztafetach 6x800 metrów.

  Takie wyniki osiągnęli uczniowie rocznika 2009 i mł. Była rywalizacja i sportowy ,,duch walki". Gratulujemy naszym młodym lekkoatletom miejsc na podium. (L.K.)

 • Klasy: 7b i 7c uczestniczyły w dwudniowej wycieczce na Mazury.

  Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc: Grunwald, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, zamek w Kętrzynie, Wilczy Szaniec oraz Gród Galindów. Dodatkową atrakcją był spływ rzeką Krutynią. Wszyscy uczestnicy tej wycieczki świetnie się bawili i jednocześnie poszerzali swoją wiedzę z historii. (M.P.)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć