Nawigacja

 • O wieczorze w bibliotece i o marzeniach ...

  Mieć moc superbohatera, na przykład Batmana... To jedno z marzeń uczestników warsztatów literacko-plastycznych, na które uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Zajęcia poprowadziła pisarka pani Monika Sawicka. I choć na piątkowy wieczór można by mieć różne pomysły, to uczniowie z klas czwartych, piątej i szóstej dobrze się bawili podczas ,,Nocy Bibliotek 2021”. Najpierw wysłuchali i obejrzeli prezentację dotyczącą roli marzeń w naszym życiu, a przede wszystkim tego, że warto je przekuwać na cele i działanie. Następnie w grupach tworzyli okładkę i pisali kartkę do wspólnej książki o marzeniach. Na koniec młodzi czytelnicy zagrali w grę biblioteczną pt. Czytanie wzmacnia. Wieczór w bibliotece był pełen atrakcji. (J.K)

 • Jesteśmy w mega Misji. Czy wiecie co to jest?

  Mega Misja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych organizowany przez fundację ORANGE. Dzieci uczą się, jak bezpiecznie i z umiarem korzystać ze smartfonów, internetu oraz jak chronić swoją prywatność w sieci. Do Misji przystąpiły klasy pierwsze, które mają 11 zadań do wykonania. Udział w tym programie uczy współpracy między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

 • Projekt "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość matematyki"

 • Kolejny fantastyczny dzień w SP3. W auli naszej szkoły odbyły się Jagiellońskie Otrzęsiny uczniów kl. I.

  Był król, damy dworu, taniec i rekreacja, a przede wszystkim UŚMIECH I DOBRA ZABAWA. Chrzest zaliczony, a więc: ,,WITAMY W PRZYJAZNYCH MURACH JAGIELLONKI". (tekst: L.K, fot: J.S, L.K)

 • 5b odwiedziła Sierpc.

  Uczniowie spędzili wesołe chwile, łącząc edukację z integracją w Muzeum Wsi Mazowieckiej i zgłębiając tajniki lasu grądowego. Dowiedzieliśmy się m.in., jak wyglądała sala lekcyjna sprzed 100 lat, co jada koza, jak działa wiatrak i które drzewo jesienią ma piękne, czerwone liście. A po obiedzie (oczywiście zjedzonym w karczmie!) każdy mógł spróbować swoich sił w sztuce plecionkarstwa. (tekst: O.B, fot: A. Stankiewicz)

 • To był aktywny weekend dla wszystkich Jagiellończyków - tych małych i tych dużych.

  Wystawa ,,Kolej w miniaturze", konkursy: Wiedzy Leśno-Łowieckiej "Polujemy na Wiedzę ze Św. Hubertem" , "Śpiewanie ze świętym Hubertem", ,,Malujemy ze Św. Hubertem", ,,Ekologiczne Szaleństwa" oraz udział w rowerowym, szkolnym miasteczku i projekcie "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość matematyki" i - tam byliśmy. Tam aktywnie uczestniczyliśmy. Tam odnosiliśmy sukcesy. Dzięki dla wszystkich, którzy swój wolny czas poświęcili swej pasji i zainteresowaniom. Brawo Wy! ( tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, M.G, K.Sz-K, M.Z + uczniowie)

 • Wyjątkowy dzień, z wyjątkowymi ludźmi, w wyjątkowym miejscu, w niecodziennym wydarzeniu.

  Kolej w miniaturze, dzięki Stacji Grudziądz, zagościła w szkole na Wiejskiej. Wspaniałe repliki parowozów, wagonów, samochodów, całych stacji kolejowych... wszystko to, jeszcze jutro, można podziwiać w godzinach od 10.00 do 16.00 . Zapraszamy!

 • Pociągi ruszyły. Kolej w Miniaturze warta jest zobaczenia. Czekamy do godz. 18.00🚂

 • Zwarci i gotowi. Makieta kolejowa,, Stacji Grudziądz" od 10.00 czeka na podróżnych. Zapraszamy 🚂

 • W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

  Uczniowie klas 3-8 zmierzyli się z różnymi zadaniami, by sprawdzić, czy umieją sprawnie mnożyć. Bingo, szyfry, wyścigi, wykreślanki - nie było nudno. Wiele osób rozwiązało je bezbłędnie! (tekst: K.Sz., fot: B.S, M. Ś, D.R, A.Sz., K.Sz)

 • Już jutro - tylko w SP3 ,,Makieta kolejowa Stacji Grudziądz "

  Przygotowania trwają. 02.10 od 10.00 do 18.00-będzie się działo

 • Jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna - wystawa makiety kolejowej.

  Makietę, która odwzorowywać będzie fragment szlaku kolejowego, wraz z całą infrastrukturą kolejową będzie można podziwiać 2 października 2021 r. od 10:00 do 18:00 i 3 października, od 10:00 do 16:00. A do tego: warsztaty modelarskie, wystawa fotografii, drużynowe zawody matematyczne w formie gry terenowej. Wszystko to pod patronatem Burmistrza Brodnicy i TV Eltronic. Tylko u nas. Tylko w SP 3. Zaplanuj swój weekend z rodziną i przyjdź do nas. Oj.... będzie się działo.

 • To był naprawdę wyjątkowy DZIEŃ CHŁOPCA. Oj się działo!

 • Wszystkim- małym i dużym. I tym także ,,wyrośniętym'', w Dniu ich Święta życzymy wszystkiego co naj...

 • Integracyjny wyjazd do Brodnickiego Parku Krajobrazowego-Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Gaju Grzmięcy...

  ... zaliczyły już wszystkie kl.1. Młodzi Jagiellończycy z 1c praktycznie poznawali i rozpoznawali drzewa w lesie, zachowanie w lesie i piękno polskiego krajobrazu blisko miejsca zamieszkania. (tekst: L.K, fot: M.P)

 • Pierwsza wspólna wycieczka uczniów kl.1a do Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Gaju Grzmięcy.

  Młodzi Jagiellończycy poznali ekosystem BPK, poznali i przestrzegali zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w czasie wycieczki i pobytu w lesie, integrowali się oraz bawili i aktywnie wypoczywali na świeżym powietrzu. Było super! ( tekst: L.K, fot: A. N-F).

 • Uczniowie i absolwenci ,, trójki", dyrektor J. Witkowski, nauczyciele, rodzice - mieszkańcy Brodnicy, wzięli aktywny udział w inscenizacji odtwarzającej wkroczenie wojsk polskich do Brodnicy w 1920 roku w ramach Pikniku Niepodległościowego z okazji 100. rocznicy Powrotu Brodnicy do Macierzy.

  Historycznym momentem było wkopanie kapsuły czasu na brodnickim przedzamczu. ,,W kapsule umieszczono list do przyszłych pokoleń, opisujący Brodnicę nam współczesną, flagę Polski oraz Unii Europejskiej i naszego miasta, zapisany na nośniku cyfrowym hejnał Brodnicy, filmy oraz zdjęcia pokazujące Brodnicę w roku 2020. Znaleźć tam będzie można również wszystkie medale Brodnicy, którymi honoruje się osoby zasłużone dla miasta, a także księgę pamiątkową, albumy fotograficzne poświęcone naszej ,,Małej Ojczyźnie", mapę turystyczną miasta, książkę autorstwa Mariana Chwiałkowskiego poświęconą 100. rocznicy Powrotu Brodnicy do Macierzy oraz egzemplarze gazet: Ziemi Michałowskiej, wydanie Gazety Pomorskiej, Super Brodnicy, Gazety Wyborczej i Czasu Brodnicy z 24 września 2021 r." Przy okazji tej uroczystości, w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny, odbył się wernisaż wystawy malarstwa ”Widoki naszego miasta w zbiorach Muzeum w Brodnicy”.

 • Uczniu, rodzicu, przyjacielu Jagiellonki. Bądź świadkiem historycznego wydarzenia.

  Weź udział w Pikniku Niepodległościowym, który odbywać się będzie w Brodnicy 25 września 2021 r. od 12.00 do 16.30 na Dużym Rynku oraz Przedzamczu. W trakcie Pikniku nastąpi wkopanie Kapsuły Czasu z okazji 100. Rocznicy Powrotu Brodnicy do Macierzy. Takiego wydarzenia nie można ominąć. Więcej informacji na stronie:https://www.portal.brodnica.pl/aktualnosc-3880-piknik_niepodleglosciowy_wkopanie.html?fbclid=IwAR2dNeSB71kbMQjGsVGyR5bWQ3E5IDfKbN1WkwJiH_RBfDILg96nfhLCaWk

 • Wycieczka 1b do Miętowego Gaju.

  Dzieci poznawały w czasie spaceru nazwy drzew ich liście i owoce. Same robiły masę solną a w niej odciski liści. Dla swoich mam dzieci komponowały saszetkę zapachową z leśnych skarbów. Był też czas na zabawy i pyszną pizzę. (J.G)

 • Pierwszy dzień jesieni uczniowie kl.4 i 5 aktywnie spędzili na świeżym powietrzu.

  Był bieg inauguracyjny na 600 m, bieg płotkarski, bieg sprinterski, bieg na 200 metrów, a na sam koniec rywalizacja szkół w biegu sztafetowym. Wszystko to połączone z występami artystycznymi i dobrą zabawą w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji “ORLEN z podwórka na bieżnię 2021”. Imprezę poprowadzili: Sebastian Chmara, halowy mistrz świata i halowy mistrz Europy w 7 boju LA oraz mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki -Paweł Januszewski , który jest także prezesem Fundacji "Wychowanie przez Sport". Medale na szyi i uśmiech na twarzy młodych Jagiellończyków to najlepsza cenzurka tego dnia. (tekst: L.K, fot: L.K, K. S-K)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
  ul. Wiejska 6
  87-300 Brodnica
 • 56 498 24 10

Galeria zdjęć