Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Aktualności

Harmonogram planowanych działań

Termin

Wydarzenia

Cele, przewidywane efekty

wrzesień

Spotkania organizacyjne: wznowienie działania Rady SU, określenie form i zasad współpracy, opracowanie harmonogramu działań – przydział obowiązków, zaplanowanie wyborów i sposobu przekazywania informacji pomiędzy Radą SU a społecznością uczniowską.

Aktywizacja uczniów i budowanie w nich poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości, wiary w swoje możliwości. Dotarcie z ofertą działań SU do wszystkich uczniów, budzenie postaw społecznikowskich u dzieci w różnych wieku (nie tylko wśród najstarszych klas). Rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych. Opracowanie harmonogramu pracy, ustalenie terminu spotkań i terminów kluczowych dla dalszej pracy (np. wyborów uzupełniających i otrzęsin). Nawiązanie współpracy z nauczycielami, w szczególności z wychowawcami.

wrzesień

Zapoznanie uczniów z Regulaminem działania Szczęśliwego Numerka.

Propagowanie znajomości praw ucznia, przeciwdziałanie nieporozumieniom w sytuacjach szkolnych, budowanie wizerunku szkoły jako instytucji opartej na jasnych zasadach i  wychodzącej naprzeciw potrzebom dzieci. Efektywna współpraca z wychowawcami (przepływ informacji, informacje zwrotne).

wrzesień

Zebranie i podsumowanie wniosków do dyrekcji i pomysłów do wdrażania w roku szkolnym.

Aktywizowanie uczniów do działania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań mających na celu bezpieczne i zdrowe funkcjonowanie w szkole. Budzenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych. Wdrożenie uczniów do współpracy z dyrekcją opartej na jasnych zasadach.

wrzesień

Wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego; zaprzysiężenie nowych członków Rady SU; wybory przewodniczącego i zastępcy Rady SU.

Rozwijanie poczucia odpowiedzialności zarówno u kandydatów, jak i głosujących w wyborach. Rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych. Przemyślany wybór przedstawicieli społeczności uczniowskiej do Rady SU.

wrzesień

Przydział klasowych linek.

Włączanie wszystkich klas w przygotowanie estetycznego wystroju szkolnych korytarzy, wdrażanie do dbałości o wspólne dobro i wizerunek szkoły. Zacieśnienie współpracy z wychowawcami i klasami, przydział nowych linek dla potrzebujących klas. Zapoznanie klas z harmonogramem zmian w wystroju linek na bieżący rok szkolny oraz ze wskazówkami dotyczącymi sposobu ozdabiania linek.

październik

Otrzęsiny klas I.

 

 

Rozwijanie kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej, a także kompetencji społecznych. Kultywowanie tradycji szkolnych i włączanie w nie najmłodszych uczniów, integrowanie społeczności szkolnej.

październik

Tydzień Świadomości Dysleksji.

Rozwijanie kompetencji społecznych i w zakresie uczenia się. Uwrażliwianie na problemy innych, rozwijanie tolerancji i samoświadomości. Oswajanie tematu dysleksji i prezentowanie możliwości rozwoju. Przygotowanie akcji propagującej wiedzę o dysleksji oraz o możliwościach osiągania sukcesu (sylwetki słynnych dyslektyków).

październik

Wybory Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia, działalność rzecznika.

 

Rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych, budzenie odpowiedzialności za siebie i innych. Propagowanie znajomości praw ucznia w czasie kampanii wyborczej oraz działalności Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Kultywowanie tradycji szkolnych i budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Wybór świadomego swoich zadań Rzecznika Praw Ucznia i udzielenie mu wsparcie w czasie podejmowanych przez niego działań.

październik/

listopad (wg kalendarza wyborczego)

Wybory do Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Gminy Miasta Brodnicy.

Rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych, aktywizowanie uczniów do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej; rozwijanie przedsiębiorczości, odpowiedzialności. Wybór trojga przedstawicieli szkoły do dwuletniej kadencji MRK.

listopad/

grudzień

Udział w akcji charytatywnej: Szlachetna Paczka.

Rozwijanie empatii i kompetencji społecznych. Budzenie postaw społecznikowskich, włączanie w działania o charakterze wolontariatu. Współpraca z p. Ewą Filipską.

listopad

Narodowe Święto Niepodległości – linki.

Rozwijanie kompetencji obywatelskich. Włączanie wszystkich uczniów do udziału w akcji, której celem jest propagowanie wartości patriotycznych oraz dbałość o estetykę szkoły.

listopad

Dzień Pluszowego Misia.

Budowanie przyjaznego wizerunku szkoły, uatrakcyjnianie codziennego szkolnego życia, profilaktyka (przeciwdziałanie agresji wśród młodzieży).

listopad

Loteria andrzejkowa z przeznaczeniem na cele świąteczne dla społeczności szkolnej.

Rozwijanie inicjatywności i przedsiębiorczości. Włączenie społeczności szkolnej w działania na rzecz szkoły, pozyskanie środków na cele świąteczne (np. na słodycze mikołajkowe), uatrakcyjnienie życia szkolnego.

grudzień

Mikołajki.

Kultywowanie tradycji szkolnych przyczyniających się do budowania atrakcyjnego wizerunku szkoły. Aktywowanie uczniów do działania na rzecz innych i wdrażanie do publicznych wystąpień (świadomość i ekspresja kulturalna).

grudzień

Akcja „Święta w szkole”.

Aktywizowanie wszystkich klas w działaniach mających na celu podnoszenie estetyki szkoły; budowanie świątecznego nastroju w szkole jako element działań profilaktycznych.

grudzień

Życzenia świąteczne i noworoczne od społeczności uczniowskiej.

Rozwijanie świadomości i ekspresji kulturalnej, kultywowanie tradycji z uwzględnieniem poszanowania różnych kultur, integracja społeczności szkolnej.

styczeń/luty

Bezpieczne ferie (materiały edukacyjne na stronę szkoły).

Przypomnienie zasad bezpieczeństwa, budzenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

6 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu – debata.

Rozwijanie kompetencji cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem użytkowników komputera. Rozwijanie kompetencji obywatelskich i społecznych poprzez czynny udział w debacie.

luty

Poczta walentynkowa

Kultywowanie tradycji szkolnych i propagowanie pozytywnych postaw: życzliwości, przyjaźni. Rozwijanie kompetencji osobistych i przedsiębiorczości.

marzec

Akcja „Władysław Jagiełło w naszej szkole” – linki

Aktywizowanie wszystkich klas w działaniach mających na celu podnoszenie estetyki szkoły; propagowanie znajomości sylwetki Patrona Szkoły.

marzec

Współpraca przy organizacji Dnia Patrona

Kultywowanie tradycji szkolnych przyczyniających się do budowania atrakcyjnego wizerunku szkoły. Aktywowanie uczniów do działania na rzecz innych i wdrażanie do publicznych wystąpień (świadomość i ekspresja kulturalna). Propagowanie pozytywnych wartości związanych z sylwetką Patrona Szkoły i kodeksem rycerskim.

marzec

Pierwszy Dzień Wiosny: dzień bez plecaka.

 

Rozwijanie szkolnych tradycji, profilaktyka (przeciwdziałanie wagarom), budzenie w uczniach pozytywnych skojarzeń ze szkołą. Rozwijanie kreatywności.

 kwiecień

Savoir-vivre (debata).

Rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych poprzez aktywny udział w debacie. Wypracowanie wniosków i wskazówek do pracy dla społeczności szkolnej.

maj

Akcja „Nie wstydzę się swoich barw narodowych”.

 

 

Rozwijanie kompetencji obywatelskich. Włączanie wszystkich uczniów do udziału w akcji, której celem jest propagowanie wartości patriotycznych.

maj

Słodka majówka z samorządem.

Rozwijanie przedsiębiorczości i postaw społecznych. Organizacja kiermaszu ciast, uatrakcyjnienie życia szkolnego w czasie trudnym dla uczniów (w związku z egzaminami i zbliżającym się końcem roku szkolnego), zebranie funduszy na cele społeczności szkolnej, w tym SU (połączenie z Dniem Samorządu Uczniowskiego). Zebranie propozycji uczniów do wzbogacenia życia szkolnego w kolejnym roku szkolnym oraz propozycji kandydatów na opiekunów SU.

czerwiec

Pożegnanie odchodzących członków Samorządu Uczniowskiego.

Nagrodzenie zaangażowanych uczniów – propagowanie postaw społecznikowskich.

czerwiec

Bezpieczne wakacje (materiały edukacyjne na stronę szkoły).

Propagowanie znajomości zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym, angażowanie uczniów w życie szkoły.

na bieżąco

Reprezentowanie społeczności uczniowskiej wobec władz szkoły oraz w środowisku lokalnym, przedstawianie opinii i postulatów uczniów.

Rozwijanie postaw obywatelskich i społecznych, wdrażanie w życie w zasad savoir-vivre'u. Angażowanie uczniów w życie szkoły i miasta, budowanie poczucia odpowiedzialności, sumienności i rzetelności. Godne reprezentowanie społeczności szkolnej przez naszych uczniów.

na bieżąco

Organizacja spotkań Rady SU oraz spotkań roboczych opiekunów SU.

Rozwijanie postaw obywatelskich i społecznych, wdrażanie uczniów do systematyczności, odpowiedzialności, współpracy na różnych płaszczyznach. Zachęta do podejmowania inicjatyw oraz ponoszenia odpowiedzialności za własne działania.

koniec półrocza i roku szkolnego

Opracowanie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego, opracowanie sprawozdania z pracy Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

Ewaluacja pracy samorządu i wypracowanie wniosków oraz rekomendacji do pracy w kolejnym roku szkolnym. Wsparcie dla Rzecznika Praw Ucznia – rozwijanie kompetencji społecznych.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
    ul. Wiejska 6

    87-300 Brodnica
  • 564982410 /

    514955484

Galeria zdjęć