SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA STANOWISKO RZECZNIKA PRAW UCZNIA!!!
Jeśli uważasz, że znasz prawa i obowiązki ucznia, chcesz pomóc kolegom w respektowaniu ich praw, masz talent mediacyjny - zgłoś swoją kandydaturę do opiekunów Samorządu Uczniowskiego do 16 listopada.
Kandydat powinien:
- być uczniem klasy 7, 8 lub 3 gimnazjum,
- pobrać u opiekunów SU druki rekomendacji, które do 16 listopada wypełnia wychowawca i nauczyciel WOS-u,
- mieć pomysły na rozpropagowanie znajomości praw ucznia wśród uczniów i nauczycieli.
Rzecznika praw ucznia wyłonimy w wyborach szkolnych. Do jego obowiązków będzie należało m.in. wyznaczenie terminów dyżurowania, pośredniczenie w rozstrzyganiu sytuacji spornych, propagowanie znajomości praw ucznia oraz przygotowanie sprawozdania ze swojej pracy. Wszelkich potrzebnych informacji udzielają opiekunowie SU.
( tekst: O. Balewska)
WIELCY POLACY W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI
Trwa wyjątkowy tydzień w naszej szkole. Wczoraj był DZIEŃ WIELKICH POLAKÓW, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Klasy w dowolnej formie plastycznej przygotowały prezentację wylosowanej postaci i jej dokonań oraz zamieściły na drzwiach sali lekcyjnej, której są gospodarzami. Dziś temat wiodący: MOJA MAŁA OJCZYZNA: przygotowanie gazetki klasowej związanej z rocznicą odzyskania niepodległości naszego kraju oraz złotą polską jesienią. (tekst: L.K, fot: Oliwia Matuszyk 7b, L.K).
"A to Polska właśnie..."
„A to Polska właśnie…….”- w takim właśnie projekcie wzięli udział uczniowie naszej szkoły ( opiekunowie: A. Szczechowska, K. Tatkowska, M. Przybyłowska). To była ogólnopolska innowacja pedagogiczna, której celem było przesłanie symbolicznych 100 kart pocztowych, do innych 100 szkół z terenu całej Polski zgłoszonych do udziału w akcji.Wszystko to z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawiły adresatom mnóstwo radości tak jak te, które my już otrzymaliśmy.
( tekst: L.K, fot: A.Sz., L.K)
"wdech - wydech" - spektakt teatralny w SP3
Spektakl ,, wdech- wydech" ( reż. Maria Seweryn) dotykający problemów wielu młodych ludzi tj. poczucia osamotnienia czy zwątpienia we własną wartość mieli dziś okazję zobaczyć uczniowie kl. 3d i 3e gimnazjum. Po występie odbyły się rozmowy i warsztaty, które przeprowadzili artyści jak i przybyły z nimi moderator. (L.K)
DZIEŃ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
DZIEŃ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, to pierwszy dzień wyjątkowego tygodnia w naszej szkole z okazji obchodów 100 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Na 2, 3 i 4 godz. lekcyjnej śpiewaliśmy różne ,,biało-czerwone" pieśni: „Rota”(kl.7), „My pierwsza brygada” (kl.5), „Pierwsza kadrowa”(kl.8), „Mury” (kl.3 gim.), „Przybyli ułani pod okienko”(kl.1-2, 4).
(tekst: L.K, fot: Karina Nałęcz kl.3d).
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI (SP3)
WYJĄTKOWY TYDZIEŃ W SP 3 z OKAZJI OBCHODÓW 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI:
1. poniedziałek, 5.11: DZIEŃ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.
- na lekcji 2, 3 i 4 godz. lekcyjnej będziemy śpiewać jedną z pieśni: „Rota”(kl.7), „My pierwsza brygada” (kl.5), „Pierwsza kadrowa”(kl.8), „Mury” (kl.3 gim.), „Przybyli ułani pod okienko”(kl.1-2, 4).Uczennice z 3d oraz z 3c będą udawały się do klas i uczyły wykonania pieśni poprzez ich wspólne odśpiewanie.
2. wtorek,06.11 : DZIEŃ WIELKICH POLAKÓW, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Klasa wylosowała np. Józefa Wybickiego powinna przygotować w dowolnej formie plastycznej prezentację jej postaci i jej dokonań oraz zamieścić na drzwiach sali lekcyjnej, której są gospodarzami.
3. środa, 7.11 : MOJA MAŁA OJCZYZNA: przygotowanie gazetki klasowej związanej z rocznicą odzyskania niepodległości naszego kraju oraz złotą polską jesienią (oceniane przez SU będą te wyżej wskazane, dwa motywy przewodnie gazetki).
4. czwartek, 8.11 : DZIEŃ LITERATURY NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ; na dowolnej lekcji będzie czytany fragmenty książek związanych z patriotyzmem (A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” (VIII), A. Kamiński „Kamienie na szaniec”(III), Stefan Żeromski „Syzyfowe prace” (VII), „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” (I, II), „Legenda o Piaście Kołodzieju” (IV). Będziecie czytać sami lub nauczyciele, jeśli wyrażą taką chęć.
5. piątek, 9.11: : akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Obowiązuje STRÓJ GALOWY. Godz. 11.11 wspólne odśpiewanie hymnu na dziedzińcu szkoły.
Liczymy na aktywny udział klas w tych wydarzeniach! (L.K)
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Kolejny dzień zmagań w XIX Turnieju Piłki Nożnej ,, Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" uczniów naszej szkoły. Tym razem do rywalizacji przystąpiły ekipy U-8: rocznik 2011 i 2012 chłopców i dziewcząt. Obie drużyny walczyły bardzo ambitnie i zasłużyły na podziw. Szczególne słowa uznania należą się młodym piłkarkom, które awansowały do dalszych rozgrywek. (tekst:L.K, fot:D. Śliwińska)
"KOPCIUSZEK" - UDZIAŁ MŁODZIEŻY W SPEKTAKLU TEATRALNYM
Udział w spektaklu ,, Kopciuszek" ( w jednej z głównych ról- Katarzyna Figura: macocha), warsztaty ,, zrób sam lizaka" w Manufakturze Słodyczy, zabawy na świeżym powietrzu, to podstawowe punkty wycieczki uczniów klas 5, które dziś odwiedziły Bydgoszcz. Ponad 12 , wspólnie spędzonych godzin na wyjeździe, po raz kolejny zintegrowały dwa oddziały klas 5 naszej szkoły. (tekst: L.K, fot: L.K, K. T)
ŚWIETLICA - MAGICZNE MIEJSCE
Świetlica- miejsce przeznaczone zarówno na wypoczynek, relaks jak i naukę. Uczniowie biorąc udział w zajęciach kształcą się i doskonalą wewnętrznie. Dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których inspiracją był ,, świat jesiennych liści". ( tekst: L.K, fot: M. Przybyłowska).
Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
Po raz pierwszy jako zawodniczki i reprezentantki szkoły wystąpiły dziewczęta z klas 4 i 5. Udział w XIX Turnieju Piłki Nożnej ,, Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" choć nie przyniósł zwycięstwa, to sprawił młodym sportowcom radość i chęć dalszej rywalizacji.
( tekst: L.K, fot: M. Tuptyński)
PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA
Na murawie naszego boiska odbyły się zawody o awans do Półfinału Mistrzostw Województwa w Piłkę Nożną chłopców. Choć drużyna SP 3 walczyła ambitnie i do ,,ostatniego gwizdka" we wszystkich 3 meczach, to dalszy awans wywalczyła drużyna z Zelgna. Gratulujemy zwycięzcom jak i naszej drużynie ( opiekun M. Zabłocki) za dzielną, sportową postawę.(L.K)
EUROPE CODE WEEK 2018
Tańcem robotów klasy I i II podsumowały tydzień code week w naszej szkole. Każdego dnia dzieci z ogromnym zaangażowaniem podejmowały różne działania.Jak twierdzą wychowawczynie, uczniowie wykonali je w 100%.(tekst:L.K, fot:J. Gabska, A.Nowicka-Filon, M.Przybyłowska)
KONKURS KRASOMÓWCZY
W walce, w której orężem jest słowo, gdzie liczy się przede wszystkim dykcja, odpowiednia intonacja, mistrzowska retoryka i poprawne akcentowanie wzięły udział Jagoda Maziarska (3c) i Klaudia Szrull (3d). Rozegrały to tak wyśmienicie,że Jagoda zajęła miejsce I a Klaudia II w Wojewódzich Eliminacjach Krasomówczych Dzieci i Młodzieży Szkolnej na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Dziewczyny w swojej kategorii wiekowej okazały się prawdziwymi mistrzyniami mowy polskiej i wystąpią w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w listopadzie w Legnicy. Gratulujemy finalistkom jak i opiekunom: pani Olimpii Balewskiej i pani Justynie Knorps. (tekst:L.K, fot: J.W)
EKO LIDER
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podsumowano konkurs ,, Ekologiczny edukator szkolny- Edycja 2018". Wśród wyróżnionych grup, które brały udział w tym projekcie, nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły:Małgosia Boba, Ola Lewandowska, Agata Ptaszyńska, Milena Tamiła. Koordynator szkolny projektu pani Ewa Filipska. Gratulujemy! (tekst: L.K, fot: J.W)
TYDZIEŃ KODOWANIA
Trwa tydzień kodowania. Wczoraj tematem przewodnim w kl.1b było nasze miasto i jego historia. Dziś,do zadania trzeciego, zaproszono uczniów ze świetlicy. Ozoboty powędrowały po utworzonej mapie naszego województwa. (tekst: L.K, fot:J.Gabska)
"PSZCZÓŁKA MAJA" Z FABRYKI KULTURY
Historię małej pszczółki, która uciekła ze swojego ogrodu w poszukiwaniu przygód poznali dziś przedstawiciele klas I i II podczas spektaklu teatralnego pt,, Pszczółka Maja".W przedstawieniu wystawionym na deskach BDK,uczniowie zobaczyli barwną scenografię i świetny występ aktorów teatru Fabryka Kultury.(tekst:L.K, fot: M.Z)
ANNA WAZÓWNA I ZIOŁA"
Uczniowie naszej szkoły mieli dziś okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat:właściwości herbatek , ziół i naparów leczniczych. Wszystko to za sprawą przedstawicieli firmy zielarskiej Kawon oraz Salonu Kosmetycznego BW z Brodnicy, którzy przyjechali na zaproszenie,, Stowarzyszenia na Wiejskiej" i razem realizowali projekt ,, Anna Wazówna i zioła". (tekst: L.K, fot: J.S)
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Na szkolnej scenie stanęli dziś aktorzy z różnych klas składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie słowem, tańcem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Code Week w SP3
,,Uczymy dzieci programować". W dniach15-21.10 włączamy się do Code week. Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest poznawanie kodowania od najlepszej strony, Zakodować można każda informację, na każdej lekcji i nie tylko. Kodowanie nie posiada barier wieku, języka czy miejsca..... Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach. Tegoroczny tydzień kodowania poświęcony jest promowaniu swojego województwa i miasta , choć starsze klasy nie muszą sztywno trzymać się tematyki. Klasy 1-2 realizują wszystkie 5 wydarzeń i z tego się rozliczają w projekcie.(tekst:J.Gabska, fot.L.K)
Archiwum Aktualności