Trzecioklasiści- jesteśmy z Wami ! Trzymamy kciuki!
Choć na ,,szkolnej fali" widnieje 45 dni roboczych do zakończenia roku szkolnego, dalej wytrwale pracujemy. Rozwijajmy talenty lub je odkrywamy, pielęgnujemy i promujemy.
Już dziś zapraszamy na I Galę Filmową. Chcesz pokazać swój talent reżyserski? Koniecznie zapoznaj się z regulaminem, który widnieje na plakatach. Termin dostarczenia filmu: 8.05 do pani O.Balewskiej.
(tekst: L.K, fot: Wiktoria Kurnikowska)
By uczcić zbliżający się Dzień Ziemi (22.04) oceniono gazetki, których tematyka nawiązywała do ekologii, a w szczególności gospodarowania odpadami. Komisja brała pod uwagę fakt,że trzeba będzie wybrać tę jedną, która będzie reprezentować szkołę na konkursie międzyszkolnym „Ziemia naszym domem”. No i okazało się, że to zadanie będzie trudniejsze, niż się mogło wydawać, ponieważ klasy przygotowały wspaniałe, pomysłowe gazetki. Należy też dodać, że w zabawie wzięły udział wszystkie klasy, łącznie ze Świetlicą. To, że wyłonienie tej jednej jedynej jest bardzo trudne, potwierdzają poniższe wyniki. Gazetki oceniała komisja w składzie:
Uczniowie: Alicja Górna (2 e), Krystian Mleczewski (2 f), Aleksandra Gutowska (3 g), Martyna Bartnicka (3 f), Daria Galczewska (3 f)
Opiekunowie: E. Filipska, O. Balewska
I m. (10pkt): klasa 4b, 7a, 2c, 2e, Świetlica
II m. (9,75pkt): klasa 2d, 2f
III m (9,5pkt): klasa 1a, 3b
Wyr. (9pkt): 3c, 3g
Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
No, i jak tu wybrać gazetkę, która będzie reprezentować szkołę…
(tekst I foto: L.K, E.Filipska).
Przedstawiciele klasy VII a zachęcają wszystkich uczniów SP 3 do udziału w konkursie na plakat pt: ,,Lubię tu być... na zielonym! A nie: zaśmieconym i zadymionym!''.Format: A3, A2, A1. Technika: umożliwiająca kserowanie.Prace należy oddać do końca kwietnia – do Małgorzaty Boba (7a) lub p. Ewy Filipskiej.
Wybrane, najlepsze plakaty zostaną powielone i rozpowszechnione na terenie miasta i okolic. (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Ładna pogoda sprzyja spacerom czy zajęciom na świeżym powietrzu.Tym razem nasze pierwszaki udały się do parku,gdzie mogły zobaczyć jak szybko przyroda budzi się do życia.Potem był czas na rekreację. A więc zabawę na placu zabaw.Uwielbiają tam się bawić. Nie ma co się dziwić. Plac zabaw budzi fantazję, zachęca do kontaktu z rówieśnikami, służy do pokonania nowych wyzwań a przede wszystkim do ruchu. Nasi uczniowie uwielbiają zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach, ale także wybierają psoty i figle na sprężynkach. Są również tacy, którzy spacerują lub biegają po parku. Bo jak mówi powiedzenie „ruch to zdrowie”.
( tekst:L.Kaczmarek, fot: M. Ziętarska)
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Brodnica (a współpracujemy już 10 lat!) oraz życzliwości Pana Nadleśniczego i Leśniczego uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przeprowadzili akcję sadzenia lasu w związku z projektem „Posadźmy las! Co właściwie wiemy o lasach naszego regionu?” – tym razem projekt ten realizowany przez klasę 2c. Natomiast klasa 7a udała się do lasu w celu przeprowadzenia akcji sprzątania lasu w związku z projektem konkursu „Ekologiczny Edukator szkolny – I Edycja 2018”.
Niestety, znaleźliśmy dużo śmieci, ale znaleźliśmy też wiosnę. Przyroda niezrażona budzi się do życia! Wszyscy wrócili zadowoleni z dobrze wykonanego zadania. Opiekunami wyprawy były: p. Beata Suchocka, p. Hanna Kinal i p. Ewa Filipska (tekst: E.Filipska, fot: nadesłane)
Marzysz o założeniu swojego zespołu muzycznego? A może już tworzysz nie zły team. Chciałbyś pokazać swoje umiejętności? Już w najbliższą sobotę, 14.04 w BDK odbędzie się VII Brodnicki Przegląd Zespołów Muzycznych ,, Open Music". Przyjdź, zobacz a już zawsze będziesz chciał w tym konkursie wziąć udział. Sobota, BDK od 10.00 do 17.00: amatorskie grupy muzyczne będą miały swój dzień. Bądź i TY! (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Powtórka przed egzaminem- teleturniej ,,1 z 10" dla kl.III z języka polskiego.
Wiktoria Brytan (2e), Mateusz Balewski (2c) i Bartosz Stefański (2c) zwyciężyli w konkursie biblijnym etapu rejonowego ,, Czytam Pismo Św. Ewangelia wg. Św. Łukasza". 14 kwietnia, będą oni brali udział w finale diecezjalnym w Toruniu. . Jesteśmy z Wami.Trzymamy kciuki!!! (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać. Podczas dzisiejszych zajęć z uczniami kl.I, zaprezentowane i omówione zostały zagadnienia poświęcone „Piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej". Poza tym nasze pierwszaki wykonały poster obrazujący jak często powinny być spożywane w ciągu dnia różne produkty spożywcze. Zwrócona została też uwaga i przeprowadzona gra ruchowa uświadamiająca, że aktywność fizyczna wynika z wrodzonych potrzeb organizmu i nabytych umiejętności człowieka oraz pomaga spalić kalorie dostarczane z pożywieniem. Ponadto, co stanowi szczególnie istotny dla młodych wychowanków czynnik – odpowiednio dobrana aktywność fizyczna sprzyja rozwojowi organizmu i zachowaniu zdrowia. Zajęcia poprowadziła pani Marta Konwińska ( dietetyczka).
(tekst: L.Kaczmarek, fot. M. Ziętarska).
Mistrzyni może być tylko jedna!
Wiktoria Pizoń (3b) była najszybsza w mistrzostwach makroregionu w biegu na 2000 metrów.Natomiast Alicja Górna (2e) zajęła 8 miejsce w kategorii młodziczek.Dystans 1500 m. Dla Wiktorii jest to życiowy sukces w biegu przełajowym juniorek młodszych. Złoto zawsze pasuje do wspaniałych i zdolnych dziewcząt.Gratulacje dla naszych dziewcząt,które na co dzień trenują MUKL Brodnica. tekst i foto L. Kaczmarek)
Nic tak nie cieszy jak zadowoleni z wizyty goście
Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. O tym jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach uczyli się nasi uczniowie z 1b na kolejnej już lekcji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Motywem przewodnim była książka Grzegorza Kasdepke : ,,Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci". Nasze pierwszaki już wiedzą kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek. To ten, który nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście.
(tekst:L.K, fot. M. Ziętarska)
„Lubię tu być… na zielonym!” – to zdanie było hasłem przewodnim spotkania z przedstawicielami Brodnickiego i Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego: p. Martą Roman (BPK) i p. Magdaleną Kochańską-Juda (GLPK), które odbyło się w minionym tygodniu. Najpierw w zajęciach uczestniczyły klasy I. W związku z rozpoczynającą się wiosną rozmawiano o zwiastunach wiosny w przyrodzie oraz wędrówkach bocianów i żurawi. Następnie swoje spotkanie miały klasy IV, a potem VII. Uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat naszych parków krajobrazowych, roślin i zwierząt występujących w parkach oraz form ochrony przyrody w naszym regionie. Oczywiście, jak przystało na ludzi rządnych wiedzy było wiele pytań, na które panie odpowiadały. Jednak uczniowie też wykazali się wiedzą i jesteśmy z nich dumni.
Warto dodać, że zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.
Co więcej, nasza szkoła, jako jedyna z Brodnicy jest uczestnikiem konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – I Edycja 2018” organizowanym w ramach projektu przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. (tekst: E.Filipska, fot: A.Karnowska)
Nic tak nie cieszy gospodarzy, jak licznie przybyli goście, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. W ramach ,, Drzwi Otwartych" z okazji, do zwiedzenia naszej placówki, skorzystało liczne grono sympatyków szkoły w różnym wieku. Ten wyjątkowy dzień, był także dobrą okazją do lepszego poznania placówki. Na rodziców oraz ich pociechy, które rozpoczną naukę w klasach pierwszych,czwartych i siódmych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Było niezwykle kolorowo, bajkowo i naukowo. Przyszli uczniowie naszej szkoły, razem ze swoimi rodzicami zwiedzali edukacyjne atrakcje szkolne.
W rolach gospodarzy wystąpili nauczyciele i uczniowie SP 3.
Do zobaczenia 1 września! (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Przyjdż, zobacz ,oceń-to nie film,
to rzeczywistość.
Tak jest zawsze w SP 3.
Zapraszamy! 5.04 -
,,Drzwi Otwarte" ( 14.30- 18.00)
.
Kręcisz filmiki? Uważasz,że są dobre, ale nie masz możliwości pokazania ich fachowcom? Drogi uczniu znaleźliśmy konkurs dla Ciebie.Wystarczą chęci a Twoje zdolności reżyserskie ujrzą ,,światło dzienne".
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziesiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.Konkurs otrzymał patronat m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej czy Międzynarodowego Festiwalu Camerimage, co poświadcza wysokie walory edukacyjne i artystyczne przedsięwzięcia. Wśród patronów medialnych Konkursu znajdują się m. in. TVP Kultura, Gazeta Wyborcza i Radio Eska.
Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 17 do 18 maja 2018 r. - obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzą wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy pod gołym niebem. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 18 maja 2018 r. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.
W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło aż 191 filmów na bardzo wysokim poziomie.Regulamin konkursu: kfaklaps.pl/regulamin
Znamy już wyniki SZKOLNEGO KONKURSU NA OZDOBY WIELKANOCNE !
Uczniowie, biorący udział w konkursie, przygotowali różnorodne prace, które zachwycały oryginalnością i pomysłowością. To prawdziwi mistrzowie kreatywności ! Laureatami są : A. Małecka (1 a ), M. Ćwikliński ( 4 b), J. Kuszkowska (4 b), K. Nałęcz ( 2 d), M. Pesta (4 a), M. Wiśniewska (4 b). Bezcenna była radość uczestników, kiedy otrzymywali dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora Szkoły – p. J. Witkowskiego. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.
(tekst:J.Teodorska, fot:L.Kaczmarek, J.Teodorska)
Kolejna, ciekawa lekcja biblioteczna w której uczestniczyli uczniowie kl.1a. Tym razem motywem przewodnim była książka Grzegorza Kasdepke ,,Słodki rok Kuby i Buby". Wielkanoc już za kilka dni więc nic dziwnego,że pierwszaki poznali prawdziwą książkę kucharską dla dzieci. Prawdziwą, bo z tymi przepisami dzieci dadzą sobie radę same. ,,Co przepis – to opowiadanie, a co opowiadanie – to Kuba i Buba, którzy prowadzą swoje niestandardowe rozmowy, pichcą, zjadają i czasem nawet częstują. Ale tylko zaprzyjaźnione osoby!"
(tekst:L.Kaczmarek, fot: B.Wojciechowska).
Archiwum Aktualności