Dzisiaj, po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że uczniowie naszej szkoły mierząc się z najlepszymi, potrafią odnosić sukcesy i sprawiać, że jesteśmy z nich bardzo dumni.
W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu odbył się finał I edycji Konkursu Przyrodniczo-Technicznego pod hasłem "Od przyrodnika do technika". Naszą szkołę reprezentowało 5 gimnazjalistów, wyłonionych jako najlepsi w eliminacjach szkolnych. Byli to: Julia Kiedewicz (III g), Dominika Paradzińska (III f), Adrian Jamroży (III g), Jakub Pawłowski (III g) i Kacper Tomasik ( III e). W II etapie konkursu, który odbył się dzisiaj w Toruniu, wzięło udział 190 uczestników z 45 szkół woj. kujawsko-pomorskiego. Mieli oni do rozwiązania test składający się z 30 zadań zamkniętych. Do ścisłego finału awansowało tylko 6 uczniów, wśród których znalazły się dwie nasze gimnazjalistki. Najlepszy wynik z testu, spośród wszystkich uczestników konkursu, uzyskała Dominika Paradzińska (28 pkt na 30 możliwych do zdobycia). Julia Kiedewicz miała tylko 3 pkt mniej. III etap "DIY czyli zrób to sam" to finał konkursu, w którym trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą o polskich i europejskich parkach narodowych i umieć rozpoznać rasy zwierząt przedstawionych na ilustracjach. Sprawdzane były też umiejętności techniczne np. podłączenie na czas przewodów tak, aby zaświeciła żarówka, czy przycinanie krzewów sekatorem. W wyniku zaciętych zmagań Julia Kiedewicz zajęła III miejsce, a Dominika Paradzińska V. Serdecznie gratulujemy im dużej wiedzy i umiejętności. Konkurs został objęty honorowym Patronatem Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego.(tekst: B.Wiercińska, fot: K.Pawłowski, B.Wiercińska).
Aktualności
"Od przyrodnika do technika"
Filip Deja (2a) został Mistrzem naszego powiatu w XIX Otwartych Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w tenisie stołowym. To był także Jubileuszowy, XXV Turniej o Puchar Wójta Gminy Osiek, gdzie zawody zorganizowano. Warto dodać,że w sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 90 zawodników i zawodniczek. Gratulujemy!
(fot.arch.)
Tylko u nas, tylko na naszych boiskach- turniej piłki nożnej rocznik 2009 pod nazwą BRODNICA CUP.Już w najbliższą sobotę (28.04) będzie doskonała okazja do zabawy dla wszystkich sympatyków futbolu.Razem z BKS Sparta B-ca zapraszamy w gościnne progi SP3. (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Mistrz prestidigitatorstwa, Aleksander Tkacz, gościł w murach naszej szkoły. W godzinnym spektaklu ,, Tajemnice iluzji", przeniósł uczniów do świata fantazji i tajemniczości. Zamieniał kartki na banknoty, przecinał człowieka piłą mechaniczną, wyczarował cukierki. Udowodnił,że używając wiedzy z matematyki można czytać w myślach.Udało mu się też uwolnić z wnętrza zamkniętej na łańcuch oraz kłódkę skrzyni. To było naprawdę niezwykłe widowisko.(tekst: L. Kaczmarek, foto: L.Kaczmarek, M.Ziętarska)
Od 8 lat 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (w skrócie: Dzień Ziemi). Całe społeczeństwo SP 3 przez cały rok , nie tylko od święta,pamięta, aby żyć w większej harmonii z naturą.Wiemy,że każdy, każdego dnia, w każdej chwili ma wpływ na naszą planetę.(L.Kaczmarek)
1 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych a drugie w kat. SP (przegrana 1 punktem) wywalczyli uczniowie naszej szkoły w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ponadto najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów został Tymoteusz Moskal ( 2c) a w kategorii SP Mikołaj Schuetz ( 4a). Podkreślmy,że uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, doskonałym opanowaniem roweru na torze przeszkód oraz znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał st. asp. sztab. Gabriel Żurawski oraz nauczyciele.
SP 3 reprezentowali: Marta Malinowska, Martyna Górzewska, Nikodem Kruczek, Mikołaj Schuetz i Kacper Kaźmierczyk (rez.)- wszyscy 4a.
Gimnazjum nr 1: Damian Kamiński (3e), Karol Świniarski,Tymoteusz Moskal i Igor Osmański (rez.)- 2c
Opiekun obu drużyn- Jacek Sokołowski.
Gratulujemy i czekamy na dobre wieści z etapu wojewódzkiego! ( tekst i foto: L.Kaczmarek)
Zakończył się 3 dniowy maraton egzaminacyjny klas III. Były łzy radości i rozpaczy. Luzackie uśmieszki i poważne twarze. Były ....... Sezon na pytanie ,,Jak poszło uważamy za zakończony". Teraz czekamy na oficjalne wyniki. (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Trzecioklasiści- jesteśmy z Wami ! Trzymamy kciuki!
Choć na ,,szkolnej fali" widnieje 45 dni roboczych do zakończenia roku szkolnego, dalej wytrwale pracujemy. Rozwijajmy talenty lub je odkrywamy, pielęgnujemy i promujemy.
Już dziś zapraszamy na I Galę Filmową. Chcesz pokazać swój talent reżyserski? Koniecznie zapoznaj się z regulaminem, który widnieje na plakatach. Termin dostarczenia filmu: 8.05 do pani O.Balewskiej.
(tekst: L.K, fot: Wiktoria Kurnikowska)
By uczcić zbliżający się Dzień Ziemi (22.04) oceniono gazetki, których tematyka nawiązywała do ekologii, a w szczególności gospodarowania odpadami. Komisja brała pod uwagę fakt,że trzeba będzie wybrać tę jedną, która będzie reprezentować szkołę na konkursie międzyszkolnym „Ziemia naszym domem”. No i okazało się, że to zadanie będzie trudniejsze, niż się mogło wydawać, ponieważ klasy przygotowały wspaniałe, pomysłowe gazetki. Należy też dodać, że w zabawie wzięły udział wszystkie klasy, łącznie ze Świetlicą. To, że wyłonienie tej jednej jedynej jest bardzo trudne, potwierdzają poniższe wyniki. Gazetki oceniała komisja w składzie:
Uczniowie: Alicja Górna (2 e), Krystian Mleczewski (2 f), Aleksandra Gutowska (3 g), Martyna Bartnicka (3 f), Daria Galczewska (3 f)
Opiekunowie: E. Filipska, O. Balewska
I m. (10pkt): klasa 4b, 7a, 2c, 2e, Świetlica
II m. (9,75pkt): klasa 2d, 2f
III m (9,5pkt): klasa 1a, 3b
Wyr. (9pkt): 3c, 3g
Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
No, i jak tu wybrać gazetkę, która będzie reprezentować szkołę…
(tekst I foto: L.K, E.Filipska).
Przedstawiciele klasy VII a zachęcają wszystkich uczniów SP 3 do udziału w konkursie na plakat pt: ,,Lubię tu być... na zielonym! A nie: zaśmieconym i zadymionym!''.Format: A3, A2, A1. Technika: umożliwiająca kserowanie.Prace należy oddać do końca kwietnia – do Małgorzaty Boba (7a) lub p. Ewy Filipskiej.
Wybrane, najlepsze plakaty zostaną powielone i rozpowszechnione na terenie miasta i okolic. (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Ładna pogoda sprzyja spacerom czy zajęciom na świeżym powietrzu.Tym razem nasze pierwszaki udały się do parku,gdzie mogły zobaczyć jak szybko przyroda budzi się do życia.Potem był czas na rekreację. A więc zabawę na placu zabaw.Uwielbiają tam się bawić. Nie ma co się dziwić. Plac zabaw budzi fantazję, zachęca do kontaktu z rówieśnikami, służy do pokonania nowych wyzwań a przede wszystkim do ruchu. Nasi uczniowie uwielbiają zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach, ale także wybierają psoty i figle na sprężynkach. Są również tacy, którzy spacerują lub biegają po parku. Bo jak mówi powiedzenie „ruch to zdrowie”.
( tekst:L.Kaczmarek, fot: M. Ziętarska)
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Brodnica (a współpracujemy już 10 lat!) oraz życzliwości Pana Nadleśniczego i Leśniczego uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przeprowadzili akcję sadzenia lasu w związku z projektem „Posadźmy las! Co właściwie wiemy o lasach naszego regionu?” – tym razem projekt ten realizowany przez klasę 2c. Natomiast klasa 7a udała się do lasu w celu przeprowadzenia akcji sprzątania lasu w związku z projektem konkursu „Ekologiczny Edukator szkolny – I Edycja 2018”.
Niestety, znaleźliśmy dużo śmieci, ale znaleźliśmy też wiosnę. Przyroda niezrażona budzi się do życia! Wszyscy wrócili zadowoleni z dobrze wykonanego zadania. Opiekunami wyprawy były: p. Beata Suchocka, p. Hanna Kinal i p. Ewa Filipska (tekst: E.Filipska, fot: nadesłane)
Marzysz o założeniu swojego zespołu muzycznego? A może już tworzysz nie zły team. Chciałbyś pokazać swoje umiejętności? Już w najbliższą sobotę, 14.04 w BDK odbędzie się VII Brodnicki Przegląd Zespołów Muzycznych ,, Open Music". Przyjdź, zobacz a już zawsze będziesz chciał w tym konkursie wziąć udział. Sobota, BDK od 10.00 do 17.00: amatorskie grupy muzyczne będą miały swój dzień. Bądź i TY! (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Powtórka przed egzaminem- teleturniej ,,1 z 10" dla kl.III z języka polskiego.
Wiktoria Brytan (2e), Mateusz Balewski (2c) i Bartosz Stefański (2c) zwyciężyli w konkursie biblijnym etapu rejonowego ,, Czytam Pismo Św. Ewangelia wg. Św. Łukasza". 14 kwietnia, będą oni brali udział w finale diecezjalnym w Toruniu. . Jesteśmy z Wami.Trzymamy kciuki!!! (tekst i foto: L. Kaczmarek)
Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać. Podczas dzisiejszych zajęć z uczniami kl.I, zaprezentowane i omówione zostały zagadnienia poświęcone „Piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej". Poza tym nasze pierwszaki wykonały poster obrazujący jak często powinny być spożywane w ciągu dnia różne produkty spożywcze. Zwrócona została też uwaga i przeprowadzona gra ruchowa uświadamiająca, że aktywność fizyczna wynika z wrodzonych potrzeb organizmu i nabytych umiejętności człowieka oraz pomaga spalić kalorie dostarczane z pożywieniem. Ponadto, co stanowi szczególnie istotny dla młodych wychowanków czynnik – odpowiednio dobrana aktywność fizyczna sprzyja rozwojowi organizmu i zachowaniu zdrowia. Zajęcia poprowadziła pani Marta Konwińska ( dietetyczka).
(tekst: L.Kaczmarek, fot. M. Ziętarska).
Mistrzyni może być tylko jedna!
Wiktoria Pizoń (3b) była najszybsza w mistrzostwach makroregionu w biegu na 2000 metrów.Natomiast Alicja Górna (2e) zajęła 8 miejsce w kategorii młodziczek.Dystans 1500 m. Dla Wiktorii jest to życiowy sukces w biegu przełajowym juniorek młodszych. Złoto zawsze pasuje do wspaniałych i zdolnych dziewcząt.Gratulacje dla naszych dziewcząt,które na co dzień trenują MUKL Brodnica. tekst i foto L. Kaczmarek)
Nic tak nie cieszy jak zadowoleni z wizyty goście
Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. O tym jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach uczyli się nasi uczniowie z 1b na kolejnej już lekcji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Motywem przewodnim była książka Grzegorza Kasdepke : ,,Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci". Nasze pierwszaki już wiedzą kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek. To ten, który nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście.
(tekst:L.K, fot. M. Ziętarska)
Archiwum Aktualności