• Wiadomości sportowe z SP 3

• Chronologicznie: 1) Chłopcy 2009 i mł. wygrali zawody powiatowe w czwórboju LA i awansowali do finału wojewódzkiego. 2) W trójbóju LA na szczeblu powiatu. Drużyna dziewcząt zajęła 3.) Trwa marsz po medal Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w półfinale rozegranym w Grudziądzu wygrała dwa mecze i pewnie awansowała do finału. W pokonanym polu zostawiła drużyny z: Ryńska (3:1) i Aleksandrowa Kujawskiego (5:0). Finał zostanie rozegrany 13.06.2022 r. w Inowrocławiu. Trzymajcie kciuki! (M.T)

• ,,RODZINA NA MEDAL"

• 18 par z podziałem na 3 grupy: ,,on+ mama, ciocia itp.", ,,on+ tata, wujek, kuzyn" i ,,ona+ mama, tata", wzięło udział w II Otwartym Turnieju Badmintona ,,Rodzina na medal". (Oni, to uczniowie brodnickich szkół do lat 15). Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali: Anna Pesta (4c SP3) z tatą Łukaszem, Maciej Sokołowski (kl.8 SP4) z tatą Jackiem i Wojtek Gołaszewski (4a SP3) z mamą Agnieszką. Puchary dla zwycięzców ufundowała Fundacja Narodowy Badminton. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego turnieju. To dzięki Wam sobotnie przedpołudnie w SP3 przebiegało w rodzinnej i pełnej sportowych emocji atmosferze. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie: ,,Sport łączy pokolenia". (L.K.)

• To był wyjątkowy dzień dla młodych Jagiellonów z kl.2c

• W Grębocinie uczniowie odwiedzili gotyckie wnętrze Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, gdzie odbyli podróż do krainy papieru i druku, oglądali unikatowe zbiory pras drukarskich, czerpali papier, pisali gęsim piórem oraz dowiedzieli się gdzie pracował dawniej zecer. Następnie zagościli w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu, gdzie obcowali z przyrodą i obserwowali m. in surykatki, lemury, czy papugi. Na sam koniec złożyli wizytę w centrum rozrywki, korzystając z trampolin, ścianek wspinaczkowych oraz basenów z gąbkami. To była bardzo udana wycieczka i integracja klasy. (L.K, Z.Z)

• Igrzyska Jagiellońskie 2022!

• To był wyjątkowy dzień, w wyjątkowej szkole. Dzięki odpowiedzialności i zaangażowaniu uczniów najstarszych roczników, którzy przygotowali ponad 50 stanowisk, byli opiekunami 47 grup stworzonych z przedstawicieli kl. 1-3 i 4-6 i jednocześnie pełnili rolę nauczycieli oraz częściowo rodziców, przez ponad 4 godziny ,,wesoło i zdrowo bawiliśmy się na sportowo." Była chęć, była moc, była radość. Był też grill i naleśniki. Wielkie dzięki dla rodziców- A.P Grajewscy, A. Stankiewicz, D. Wiącek, P. Gawdzik, P. Jankowski za ciepłe przekąski dostarczone osobiście z uśmiechem na twarzy. Wielkie dzięki także dla tych rodziców, którzy aktywnie maszerowali po sportowych punktach i przedstawicielom Warsztatów Terapii Zajęciowej, Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwu Brodnica, PSP, którzy punkty tworzyli. ,,Mega dzięki" sponsorom: firmie Perkoz, Masarni Brzozie, Łukasz Kolasiński- Caritas, K. Hildebrandt, A. Stankiewicz i ... wszystkim sympatykom SP 3, którzy przyczynili się do tego, że ,,Igrzyska Jagiellońskie 2022" pozostaną w pamięci jej uczestników bardzo długo. ( tekst: L.K, fot: L.K, J.W, A.L-W, A.S)