• Święto Patrona Szkoły- Władysława Jagiełły!

• Dziś było uroczyście, widowiskowo, a czasami spontanicznie. Nie zabrakło powagi i szczerego uśmiechu. Wszystko, to za sprawą rocznicy koronacji na króla, naszego patrona. Na krótką chwilę przenieśliśmy się do średniowiecza i w tym wyjątkowym wydarzeniu aktywnie uczestniczyliśmy. Potem była uczta... pyszne gofry robione w naszej szkolnej kuchni i...tradycyjny Teleturniej ,,1 z 10". Swoją wiedzę z zakresu historii Jagiellonów po wcześniejszych konkursowych eliminacjach, prezentowali ,,najlepsi z najlepszych". Dziękujemy sponsorom za nagrody na turniej: Urząd Miejski w Brodnicy i dyrektor SP3 J. Witkowski. Podsumowanie tego wyjątkowego dnia najlepiej odzwierciedla refren szkolnego hymnu: ,,Jagiellonka nasza szkoła, pełna życia i przyjaźni, jest dla wszystkich wielkim źródłem, nauki i wyobraźni". (L.K)

• I Cross Jagielloński - tak zaczynają mistrzowie!

• Chęć, zaangażowanie, zmęczenie, uśmiech, rywalizacja fair play - to wszystko towarzyszyło w rowerowych zawodach. Podział pod kątem płci i wieku uczestników oraz profesjonalny pomiar czasu dzięki ChipTiming.pl Arkadiusz Popławski pozwolił na wyrównanie poziomu trudności, a przez to emocjonujące starcia młodych zawodników. W takim dniu jak dziś doświadczyliśmy, że sport może nas dużo nauczyć i uświadomić jacy jesteśmy i ile trzeba posiąść talentów, aby odnieść sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy sobotnie przedpołudnie tak radośnie spędzili w ,,trójce" i przyczynili się, że Cross Jagielloński już na stałe wpisze się do kalendarza szkolnych wydarzeń. ( tekst: L.K, fot: L.K, A.W, A.K)