• Wizyta w szkole muzycznej!

• Strunowe, dęte, perkusyjne, każde o szerokim wachlarzu wydawanych dźwięków. Klasa 6a wysłuchała wszystkich rodzajów instrumentów, na których przepięknie grali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, przedstawiając nam repertuar zawierający muzykę klasyczną, ludową, a nawet melodyjne dzwonki telefonów. Przyjemnie było słuchać ze sceny również uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za to spotkanie z kulturą i sporą garść informacji na temat instrumentów. (L.K, K.Sz.-K)

• Podsumowano Tydzień Dnia Ziemi w Jagiellonce!

• W tym czasie odbyły się 3 konkursy: Szkolnego Przyrodniczego Konkursu Fotograficznego pt. „Co piszczy w trawie?” (49 osób z kl. 1-8), na przekrój mrowiska „Mrowisko” (10 osób) i II etap Szkolnego Konkursu Geograficznego „Mistrz Mapy”– 15 osób z kl. 5-8. Wyniki z poszczególnych konkursów: Na przekrój mrowiska „Mrowisko” - I m.: Jessica Kosmala (8b), Hubert Szmidt (4d), Aleksander Potocki, (5b), Jan Giżyński (4c), Oskar Karolewski (4c), Artur Tomczyk (1a), II m.: Oliwia Lubera (4b), Hanna Wiącek (6b), Alicja Skrętkowicz (6b), Kacper Ciepliński (5a). Szkolny Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”. Mistrz: Mateusz Kwiatkowski (8c), WiceMistrz; Ignacy Betlejewski (8a). Szkolny Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny „Co piszczy w trawie?” I m.: Jan Jankowski (1a), Kacper Narloch (2c), Patrycja Cieciórska (4a), Hubert Szmidt (4d), Barbara Mróz (4d), II m.: Oliwia Szutkowska (5b), Jagoda Grochowiak (5b), Natalia Stachewicz (6b), Alicja Skrętkowicz (6b), Jessica Kosmala (8b), Barbara Sokołowska (8c). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (L,K, E.F, M.K)

• ,,Gdy już dorosnę..." 🍀

• Uczniowie kl.8 dokonują pierwszych ważnych wyborów. Nie ma lepszych dla nich podpowiedzi niż innowacyjne zajęcia z doradztwa zawodowego. Dzięki wsparciu p. Sędzi Redmerska-Górna, w sądzie rejonowym w Brodnicy najstarsi Jagiellończycy poznali pracę sędziów, adwokatów i prokuratorów. To była ciekawa lekcja w praktyce. Dziękujemy. (tekst: L.K, fot: J.S)

• Dziewczyny też potrafią grać "w nogę" 💪🍀👏

• I miejsce w ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej i awans na kolejny etap rozgrywek wywalczyły dziewczęta z kl.7-8. Ich młodsze koleżanki wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Brodnicy i II w Powiecie. Brawo dziewczyny. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach. Skład drużyny kl.7-8: Betlejewska Oliwia (8b), Jasińska Nikola (8a), Kutera Oliwia (8b), Pusz Gabriela (7a), Seliwiorstow Oliwia (8a), Sobiecka Zofia (8b), Sobolewska Dominika (8b) i Wojtas Eliza (8b). Team dziewcząt kl.4-6: Bieńkowska Zuzanna (6a), Crouse Nina (5b), Kowalkowska Zofia (5a), Kulwicka Kinga (5c), Kulka Kornelia (5c), Pesta Anna (5c), Sowińska Julia (5a) i Wabich Patrycja (6b).

• „MAJ MIESIĄCEM PROFILAKTYKI”

• Czy ktoś potrafi uratować pluszowego misia? Tak - Jagiellończycy z kl.2. Dzięki akcji profilaktycznej zorganizowanej na Dużym Rynku, wszystkie ich pluszaki ,,wróciły do życia". Natomiast uczniowie kl.7 wzięli udział w konferencji edukacyjno-szkoleniowej w BDK i już wiedzą jak dbać o swoją jamę ustną oraz prowadzić zdrowy styl życia. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2023 zorganizowanej przez UM w Brodnicy przy współpracy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brodnicy i Starostwo Powiatowe, nasi uczniowie wzbogacili się o konkretną wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej. (L.K, A.N-F)

• ZAPISZ SIĘ NA KARCIE HISTORII BRODNICKIEGO🏸🥰🏆🍀

• Po raz pierwszy w Brodnicy rozegrany zostanie TURNIEJ BADMINTONA - skierowany do rodzinnych duetów jak i amatorskich debli (niekoniecznie rodzinnych: damskich, męskich i mikst). Dbamy o dobrą zabawę i bezpieczeństwo naszych gości. Dlatego miłośnicy tej dyscypliny zagrają na profesjonalnych matach dzięki współpracy ,,Szkoła Badmintona Toruń" - Tomasz Welchowski. Zapraszamy wszystkich do sobotniej zabawy z 27.05.2023 r. Do wtorku 23.05.2023 r. należy dokonać zgłoszenia TYLKO NA ADRES E-MAILOWY: zgloszeniaturniej@sp3brodnica.pl. Ilość miejsc ograniczona. Pamiętaj - z nami zawsze ,,Jest dobry dzień".