• ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu"

• Których klas młodych Jagiellończyków nie widzieliście jeszcze na zdjęciach z Torunia w ramach projektu ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu"? Macie rację - uczniów kl. 3. Tak, to prawda, oni również odwiedzili Młyn Wiedzy i (tu mała zmianka) Młyn Smaków. Nauka przez zabawę sprawdziła się u kolejnej grupy naszych wycieczkowiczów. (tekst: L.K, fot: A.N-F, J.G, B.W)

• Nauka przez zabawę!

• Kolejni Jagiellończycy skorzystali z dofinansowania w ramach projektu ,,Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" i odwiedzili Toruń. Były zajęcia w ,,Młynie Wiedzy" i ciepły posiłek dla wszystkich. Potem szóstoklasiści pojechali do kina, a uczniowie kl. 5 do Golubia-Dobrzynia, gdzie ,,na zamku" uczestniczyli w historycznych, terenowych zabawach. To była ciekawa korelacja międzyprzedmiotowa. Warto ruszyć z młodzieżą w Polskę, by wzbogacić wiedzę przez mile spędzony czas poza murami szkoły. (tekst: L.K, fot: EF, M.K, K.T,K.A, B.S)

• Code Week czas zacząć!

• Pierwszy dzień kodowania w klasach 1-3 upłynął bardzo szybko. Przez kolejne dni wydarzenia związane z programowaniem (prostą grafiką komputerową, czy robotyką) będą na pierwszym miejscu na zajęciach. CodeWeek, to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia.(L.K, J.G)

• ,,Absurd nie czytać"

• To już się stało tradycją, że młodzi Jagiellończycy byli uczestnikami "Nocy w bibliotece". Tym razem byli to uczniowie klas 4d i 5d. Rozpoczęło się od czarów na scenie, wszystko to za sprawą iluzjonisty Roberta Szablewskiego. Następnie dzieci poznały wiele ciekawostek z życia Wisławy Szymborskiej, po czym fantastycznie bawiły się podczas wyklejanek. Był też konkurs o poetce, a zwycięzcy nie wyszli z gołymi rękoma. Zwieńczeniem wieczoru było wspólne oglądanie bajki "Moja mama gorylica". Uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że już czekają na kolejne tego typu wydarzenie. (L.K, B.S, R.Sz)

• Awans i II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej chłopców.🏆

• Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci zajęła I miejsce wygrywając po emocjonującym finale 2:0 z SP 2 i uzyskała awans do ćwierćfinału Mistrzostw Województwa. Zawody odbędą się 19.10.2023 r. w Brodnicy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej kontuzja Oliviera Stankiewicza mocno skomplikowała grę drużyny, która osłabiona, po zaciętym meczu uległa 0:1 SP 4 i zajęła II miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

• Wybory do MRK!

• Jagiellończycy pamiętajcie przy wybieraniu swoich przedstawicieli do MRK, że to bardzo ważne głosowanie. Kadencja tych uczniów potrwa 2 lata i to właśnie oni będą nas reprezentować na zewnątrz. MRK to organ miejski, którego członkowie reprezentują interesy młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych, a także organizacji pozarządowych.

• PLAN FLUORYZACJI

w roku szkolnym 2023/2024

dla klas I, II, III, IV, V, VI

16-20 X 2023