• Jagielloński Mistrz Języka Polskiego 🎎 🥰

• W ramach tygodnia Święta Patrona Szkoły - Władysława Jagiełły, przeprowadzono konkurs recytatorski dla uczniów kl.1-3. Okazało się, że wszyscy występujący są Jagiellońskimi Mistrzami Języka Polskiego. Mamy zdolnych uczniów. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy

• Święto Patrona Szkoły - Władysława Jagiełły 🍀

• Wiwat Jagiełło! Wiwat nasz Patron. Była koronacja, okolicznościowy film, koncert dla króla i tradycyjny Jagielloński konkursu ,, 1 z ( w tym roku wyjątkowo) 11"- zwycięzca: Maria Cantek. Nie zabrakło powagi i szczerego uśmiechu. Wszystko to oczywiście związane z naszym patronem- Władysławem Jagiełło. W tym ważnym wydarzeniu, którym bliska jest szkoła ,, przy Wiejskiej", wzięli udział także przedstawiciele Szkoły Muzycznej I stopnia Res Facta Musica Anny Mackiewicz i ...rodzinne duety: Natalia Mróz z mamą. Podsumowanie tego wyjątkowego dnia najlepiej odzwierciedla refren szkolnego hymnu: ,, Jagiellonka, nasza szkoła pełna życia i przyjaźni jest dla wszystkich wielkim źródłem: nauki i wyobraźni". (L.K)

• Miasto z morza. 🛟🛳⚓️

• Gdynia, to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Powstałe gigantycznym wysiłkiem wielu Polaków w dwudziestoleciu międzywojennym stało się - i nadal jest - oknem na świat. To właśnie tam uczniowie klasy 5b i 5d wybrali się na szkolną wycieczkę. Spacer promenadą wzdłuż Zatoki Gdańskiej, zbieranie muszelek, Akwarium Gdyńskie- warsztaty dotyczące fauny i flory Bałtyku, Teatr Muzyczny - spektakl „Piotruś Pan” - to wszystko doświadczyli młodzi Jagiellończycy, by poznać ciekawe i ważne miejsca na mapie Polski, a także wzmocnić więzi koleżeńskie. To były ciekawe lekcje: matematyki, geografii, biologii, wychowania fizycznego, historii, języka polskiego i zajęć z wychowawcą w terenie. (tekst: L.K, fot: M.K, B.S)