Same asy z pierwszej klasy zaprezentowały się na Otrzęsinach Jagiellońskich przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i wychowawców. Szyków nie popsuła im nawet kapryśna pogoda. Pierwszoklasiści śpiewająco przeszli przez otrzęsinowe próby, wykazali się zgraniem, dyscypliną i poczuciem humoru. W konkurencjach sportowych udowodnili patronującemu nam Władysławowi Jagielle, że nieobce im jest hasło "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Pod okiem wychowawców wydostali się także z wirtualnego escape roomu - tajemniczej zamkowej komnaty, w której czekały na nich zagadki dotyczące życia naszej szkoły. Patron może być dumny z takich żaków-pierwszaków. Gratulujemy Wam świetnej postawy!( tekst: O.B, fot: L.K, J.S, K.T)
OTRZĘSINY JAGIELLOŃSKIE!
OTRZĘSINY JAGIELLOŃSKIE!
Cała Polska programuje!
Klasa 3b od 28 września do 8 października brała udział w ogólnopolskim konkursie Cała Polska programuje. Uczniowie wykonali wszystkie zadania i codziennie umieszczali na stronie EduSens swoje relacje. Zadania wykonano offline, przy użyciu Ozobota i Genibota, a także na macie do kodowania. Uczniowie bawiąc się, uczyli. Byli kreatywni i pięknie ze sobą współpracowali. To już piąty konkurs, w którym klasa 3b brała udział. ( J.G)
Fundacja Edukacyjna PROMYK ENERGII
Pokazanie potencjału jaki płynie z wykorzystania odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym oraz na rzecz ochrony środowiska - to wszystko dowiedzieli się uczniowie kl.3, którzy z zaciekawieniem uczestniczyli w lekcji ekologii przeprowadzonej przez Mateusza Wiercińskiego, przedstawiciela Fundacji Edukacyjnej PROMYK ENERGII. Trzeba przyznać, to była ciekawa lekcja w plenerze. ( tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, M.P)
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT!
Dziś dzień z bardzo długą tradycją. Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dbajmy o nie, nie tylko od święta ! (L.K)
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
„W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów” mawiał Euklides. Początkiem tej drogi jest poznanie „alfabetu matematyki”, czyli tabliczki mnożenia. Wiedzieli o tym starożytni, wiedzą również dzieci uczące się w szkole na Wiejskiej. Dlatego tradycyjnie 2 pażdziernika przystąpili do bezpłatnej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. (tekst: L.K, fot: A. N-F, J.G, K. Sz.-K)
Sukcesy recytatorów!
Tym razem nie na scenie przed widownią i jurorami, a przed kamerą w domowym zaciszu uczniowie z klasy 6b oraz 7a przygotowywali się do internetowego konkursu recytatorskiego ogłoszonego przez Brodnicki Dom Kultury noszącego tytuł „Księga zdarzeń”. Przygotowania okazały się na tyle efektywne, iż nasi recytatorzy uplasowali się na wysokich miejscach: I miejsce w kategorii klas IV – VI przyznano Nikoli Jasińskiej z VI b, prezentującej wiersz „Strasna zaba” K. I. Gałczyńskiego, II miejsce w kategorii klas VII – VIII uzyskała Marta Pesta za wykonanie wiersza „Dyrektor i pomnik” także K. I. Gałczyńskiego. Wyróżniona została Zosia Sobiecka, recytując wiersz „Paweł i Gaweł” A. Fredry. Uczennice otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Nagrodzonych prezentacji można posłuchać na facebookowym profilu Brodnickiego Domu Kultury. Gratulujemy! (J.K, fot: M.P, BDK)
Dzieciaki poznają liściaki!
Pogoda i humory nam dopisały. Klasa 3b spędziła poniedziałkowe przedpołudnie w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Zajęcia, jak zawsze, prowadziła niezawodna p. Marta Roman. Temat - Dzieciaki poznają liściaki. Dodatkiem do zajęć była wizyta w Muzeum Rybołówstwa i oczywiście długi spacer po lesie. Uczniowie korzystali z ciekawej aplikacji Liść i tworzyli swój e-zielnik. Była też niespodzianka dla naszych chłopców i gorący poczęstunek dla wszystkich. Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tak ciekawej i pouczającej wycieczki. Bo my lubimy być tu - na zielonym. (J.G)
,,Razem do Trójstyku"
W Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej ,,Razem do Trójstyku" już po raz czwarty wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Po dwóch godzinach marszu, uczniowie z kl.6, 7 i 8 dotarli do symbolicznego KAMIENIA. Na granicy 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego spotkali się z innymi uczestnikami tego wydarzenia: Lubowidza, Lidzbarka i okolic. Puentą tegorocznej sztafety było posadzenie Drzewa Dziedzictwa PTTK, które jest symbolem jubileuszu 70-lecia połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Oficjalnie piszemy, że sobotnia lekcja biologii i historii zaliczona została na 6. ( tekst: L.K, fot: E.F, J.W)
Pierwsze, bardzo piękne jesienne dni, wpłynęły na ciekawe zachowania naszych uczniów!
Po pierwsze: posprzątano szkolny ogród i zbierano w nim dary natury. Po drugie: założono klasowe laboratoruim (kl.1d) - co urośnie wcześniej? Marchewka czy majeranek? Po trzecie: świętowano Dzień Pustej Klasy ( międzynarodowa inicjatywa promująca wartości edukacji na świeżym powietrzu - 1c) oraz sadzono nowe krzewy, drzewka. Dodatkiem do tych pięknych inicjatyw była możliwość zdawania na kartę rowerową. Nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w tym dniu było ognisko i pieczenie kiełbasek. Brawo WY! (tekst: L.K, fot: L.K, A.N-F, A.K, Z.Z, J.S)
Pierwszy Dzień Jesieni !
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..."
Tak, to już 3 tygodnie, kiedy uczniowie kl.1 są w szkole na Wiejskiej. Uczą się w niej dosłownie wszystkiego: nowych kolegów i koleżanek, pani, przestrzeni w szkole i nowych przedmiotów... fajnie jak właśnie na zajęciach uczestniczą w nich z radością i ogromną przyjemnością. Tak właśnie było na lekcjach wychowania fizycznego w kl.1d. Pamiętajmy: " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..." (tekst: L.K, fot: A.K)
"Sprzątanie Świata"
Wrześniowy, ciepły dzień był wspaniałą okazją by posrzątać i upiększyć teren wokół naszej szkoły. W pracę zaangażowali się uczniowie klas siódmych i ósmej. Pozbierano śmieci, pograbiono, a także posadzono nowe rośliny. Pamiętajmy, że dla przyrody liczy się każdy dobry uczynek i to nie tylko od święta. (L.K, E.F)
Już w najbliższą niedzielę!
Burmistrz Brodnicy oraz Stowarzyszenie Sagitta zapraszają uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 do udziału w projekcie "Mieszek dawnych rzemiosł"
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”
Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 będziemy realizować Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja” wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży. (A.N-F)
,,Dzisiaj jest dobry dzień. Postaw swoją kropkę i poczekaj na mądrego nauczyciela. Albo od razu sam nim bądź."
Cytat dnia: ,, Dzisiaj jest dobry dzień. Postaw swoją kropkę i poczekaj na mądrego nauczyciela.Albo od razu sam nim bądź."15 września, to Międzynarodowy Dzień Kropki. Co to znaczy? Przeczytaj książkę Reyndolsa dla dzieci, które nie wierzą w siebie albo otwórz ten link https://www.edunews.pl/…/i…/2389-miedzynarodowy-dzien-kropki i wszystko będzie jasne. Gratulacje dla klas, które aktywnie włączyły się w ten ,,kropkowy dzień". ( tekst: L.K, fot: B.W, A.K, A.Sz, D. R-M, M.Ś, A. N-F, J.G, M.P)
Już za chwilę...
...groszki, grochy, kropki i kropeczki będą miały swój dzień. Przygotuj ciekawy strój, rysunek..... i aktywnie spędź ten dzień w szkole. ( tekst: L.K, fot: A.N-F)
,,Obraz: Moje piękno - inne znaczy wyjątkowe"
Artystycznego wyzwania podjęło się kilkoro uczniów z naszej szkoły. Malarskie prace będzie można zobaczyć już niedługo na wernisażu, który podsumuje wspólny projekt BDK i SP3 ,,Obraz: Moje piękno - inne znaczy wyjątkowe".
Wieczorową porą w SP3 też jest pięknie...
Genibot - geniusz wśród robotów edukacyjnych!
Klasa 3b przez tydzień testuje nowego robota edukacyjnego. Genibot, bo taką ma nazwę, to geniusz wśród dostępnych robotów edukacyjnych. Z Genibotem nauka programowania jest jeszcze ciekawsza i bardziej skuteczna. Przekonali się o tym uczniowie 3b. (J.G)
Archiwum Aktualności